Детските градини

Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Детските градини

Мнение от Blue sky »

я първо вас да питам за съвет, знам че има опитни педагози тук, както и опитни майки, минали по този път :nod:
днес установих, че синът ми, вместо да е в първа група, всъщност директно е сложен в трета :shock: :nod:
както подразбрах, допълват си бройки, приели са повече деца, 4 съответно, така, някак на случаен принцип са сложени в 3-та група.
още от самото начало усетих че има някаква мистерия, казват ми първа група са еди къде си, моят син от друго място излиза, говоря с госпожата, тя ми вика, не първа група са, ама странни неща някак, реват другите, в неговата група не, пак питам, пак ми отговарят че са разделени, пък друга ми казва че са заедно, и така, мънкат, мънкат, докато днес не установих вече какво всъщност става.
Е, сега конкретният ми въпрос, преди да отида утре и да вдигна грандиозен скандал, кое всъщност е по-добре за детето ми :nod:
да остане с по-големите, или да настоя да го преместят при по-малките, питам засъвет, защото нямам абсолютно никакъв опит по темата, и просто не зная как да постъпя
той тръгна с голямо желание, първите два дни не е плакал, на третия орева света, днес обаче като остана да спи там, защото досега го вземах на обяд, ужасен цирк, пречи на другите и ми се обадиха да си го взема, та всъщност така и разбрах какво в действителност става :twisted:
- та така, да остане с по-големите, където вероятно бързо ще дръпне към техните занимания, като цяло той си е доста буден и умен за възрастта
- или да го прехвърля при по-малките, за да си върви заедно с тях - все пак, някак, струва ми се че 2 години са доста голяма разлика, доколкото разбирам, заниманията са съвсем различни и т.н. От друга страна, там непрекъснато реват за майките си, което си е доста стресиращо, а в неговата група е тихо и спокойно, всъщност, само той и другите 3 ма дечковци създават проблеми в момента :evil:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Детските градини

Мнение от nel4o »

Блу, моята дъщеря изкара детската градина с година и половина по-големи деца от нея. Тръгна на училище на 6 и половина и да ти кажа въобще не се оплаквам от това. Всъщност аз я преместих в по-горна група (тогава това беше възможно :mrgreen: ) Децата от нейната пък бяха малко по-малки от нея, което някак я спъваше, а и учителката ги наказваше да седят на пейката навън, защото не си носели кофички и лопатки (без всъщност ние родителите да сме осведомени че им трябват :shock: ). Та не знам ...
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Детските градини

Мнение от mucunka »

Блу,озадачена съм,че детето е сложено в смесена група с такава голяма разлика и ти не си уведомена.Наистина ще дръпне покрай големите,но ще бъде ощетено,прекалено рано ще порасте.Ще бъде изолирано от големите заради разликата във възрастта поради факта,че имат различни инетереси.Допълнително детето ще трябва да се учи само да се пази от тях,нали си представяте ,че и игрите има са много по-различни и има опасности.Заниманията в 1 -ва група са коренно различни от тези в 3 група,прекалено ще се натовари детето.Има разлика.Едно е детето да прескочи 3-та група и да отиде след 2 -ра в 4-та,както аз имам такъв случай.Желанието на родителите е да отидат на училище на 6 и затова е така.Но съвсем друго е да прескочи 1,2 и да отиде директно в 3- та.Времето,определено за ситуации ще бъде разделено между децата от 2-те различни възрасти за сметка на децата.А това,че в малката група плачат,е нещо нормално и ще спре с времето.Не искам да коментирам факта,че се вика майката да си прибере детето,защото плачело и пречело на останалите.Това е недопустимо и е против всякакви правила и норми.Никой не може да те задължи да си взимаш детето ня обяд,да не говорим,че така по-трудно свиква.Всеки ден на обяд то ще те очаква.Че то тогава не трябва да има 1-ва група,там децата масово плачат в началото.Чудя се на учителите,че и на директорите как си го позволяват.Отиди утре и кажи,че имаш право да разбереш защо е станало така,каква е причината и защо не си уведомена.Ти си подала молба детето да бъде записано в 1 група,не в смесена.Имаш права и си ги търси.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Детските градини

Мнение от greeneyed »

Блу, не го лишавай от приятните занимания в по-малката група. Според мен не бива да се прескачат 2 години, много са, има да среща трудности в живота , отсега ли да започват? Ще се настрои отсега негативно към градината, те са почти 2 пъти по-големи от него тези деца. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Детските градини

Мнение от Blue sky »

Муцунка, Грийни, благодаря ви за съветите, както и които ми писаха на лични :tzeluvka: :gush: :tzeluvka:
да, полезно ми беше да видя написани и изказани отстрани нещата, който се оформяха в мен :nod:

Нелчо, аз самата бях по същия начин, много рано започнах училище, винаги съм била все с големите напред - и да, за някои неща адски много ми е помогнало, но определено сякаш сега като гледамназад, има неща от които ме е лишило, също :nod:
да, ако беше да прескочи от 2 в 4-та, даже първия ден ги слушах там гспожите докато чакахме, че има такива дечица, да, но и аз чувствам че първата група и първото социализиране и изобщо първоначалното най-мъчително влизане в рамка, трябва да си е по стандратния ред :nod:
а за вземането, ми не знам, аз първоначално го приех нормално, тъй като нямам абсолютно никакъв опит и досег с практиката по градинете, там ни накараха всички да си ги вземаме първата седмица на обяд; сега ме карат цялата седмица пак да го вземам на обяд, обаче вече започвам да се съмнявам, като разбрах, че само 4 деца са малки - не знам в истинската първа група така ли е, или просто тези госпожи гледат да си улеснят живота на гърба на моето дете :nod:
във всеки случай утре ще ходя при директорката, да :evil:

благодаря ви за помощта относно моето становище :liubov: :tzeluvka: :tzvetentze:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Детските градини

Мнение от цеци »

Блу,направо не мога да си представя,че това е възможно :sangry: :sangry: :sangry: Няма да престана да се учудвам какви абсурди могат да се случат в Родината.Ами това детенце ще трябва втори път да преживее адаптация в новата група.Ситуацията си е за "Господарите".Тука има поне 3 законови нарушения,но най-голямото от тях е,че ти не си уведомена.За всяко свое решение директорката трябва да има твоето съгласие :swonder:Тва да не е талибанска държава ?!?!?! Отивай при тая директорка и я набутай на кучето в гардероба :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Детските градини

Мнение от Blue sky »

да докладвам развитието - смених го :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: , но научих няколко интересни неща

- първо, служебният джиесем на директорката се пази по-стриктно и от държавните тайни, и това че е служебен означава, че служи само и единствено за повиквания от страна на министър-председателя, президента и евентуално някой от ресорното министерство :lol: , но и в АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ случай от страна на майки :lol:
- второ, въпреки изключителното ми хрисимо и учтиво държание, опитвайки се да намеря въпросния телефон, именно защото съм наясно, че после ще ми нарочат детето, бях овикана страхотно, че правя циркове из градината, връхлетяла съм била, прекъсала счетоводителката докато работи с цифри, заплашила съм я !!!!!!!! :shock: :lol: и изобщо, трябвало да ме изхвърлят за недопустимо държание, а не да ми вървят по прищевките
- трето, директорката като казала че чак в четвъртък ще може да ми отдели 5 мин, това значело точно това, а не да настоявам за среща като е в кабинета си, да не говорим и че това било изключение, защото си имало приемно време за подобни въпроси
- четвърто, да, като толкова много настоявам ще ми преместят детето при бебетата, и хак да ми е, че не разбирам че трябва всъщност да съм благодарна, че е сложено в смесена група, защото така по-лесно щяло да се адаптира, а сега щяло да реве още повече, като от това се оплаквам;
- още повече, че на нея всъщност изобщо не й било пукало, че детото реве до повръщане, и че там така са го наплашили за 3 дена да не се напика, че иска през 2 мин да ходи до тоалетна, реве да му слагам памперс да не се напикал, и то при положение че вече 2 години не знае какво е това; сега щяло още по-зле да стане, като съм такава овца :twisted: то просто така си било;
- и най-вече, щяла да го премести, само защото едно, даже по-малко от моето дете, искало да се премести при по-големите, та затова, щяла да направи изключение към моите капризи, и защото още не била подала списъците с групите - ако била вече направила тази работа, по абсолютно никакъв повод, нямало да направи разместването!!!!!!.

Всичко това, избълвано в монолог за 5 мин, след което аз казах "значи всички сме доволни и в четвъртък го искам на новото място", станах и си излязох, миг преди да се нахвърля - незнам дали ме вярвате, ама много близо бях да й отвъртя един :lol: :twisted: :twisted: още не мога да повярвам как се сдържах :angelche: :angel2: , само и само да не се натрупват негативи върху детето ми :nod:

не знам, що за кокошка е тази :lol: :twisted:
от друга страна, докато поседях наколо и чаках - останах с много добри впечатления от госпожите - явно си е просто до нагласа и до възпитание, и до професионализъм и любов към работата - като навсякъде
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Детските градини

Мнение от stela75 »

Поздравления Блу!
Не само за успеха с детето а и за това че въпреки избълваната отрова срещу теб си успяла да запазиш спокойствие и да се държиш достойно...за разлика от директорката явно! :tzeluvka:
Някога много много отдавна аз не успях............
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Детските градини

Мнение от Blue sky »

Стела :tzeluvka: :gush:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Детските градини

Мнение от Moria »

Поздравяваме те за куража.
И на мен ми се случваше да премълчавам, защото знаех че ще се отрази преди всичко на детето. Докато в 4 група не издържах и поисках среща с директорката, за разлика от вашата достъпа беше по лесен, тя беше любезна и ми нахвърля бая прах в очите. Промяната беше точно за три дни, както всяко чудо де. :stiskam: госпожите да са свестни, иначе няма оправия . :eeeh:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”