Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1249 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от ljuboznatelna »

Еличка, не знам. На мен лично ще ми дойде в повече ако и трябва да помагам със снимка :) Тази игра ми е повече задължение, отколкото игра. Хубаво е да има снимка на седмицата, особено за ФБ страницата на форума, въпреки, че ме мързи да избирам снимки, ако трябва да съм честна. :D Аз и модератор бях, защото трябваше някой да трие спама и разни грешки, не защото ми беше голямо желание. Не може само кеф, трябва и малко работа.
Бреда, влязох да гласувам в темата с най-добрите снимки. Ами нямаше такава, под която да не сложа лайк. Много са хубави :sheart:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от calico »

Breda написа: Юни 13, '19, 13:33
calico написа: Юни 13, '19, 12:49 не мисля че трябва да се ограничава избора измежду само от "Най-добрите ни снимки". Там все пак всеки качва каквото му е харесало, а може да останат- и остават, извън тази тема десетки прекрасни снимки.
:hmmm: :hmmm: Ограничение е изборът на един човек с 5 снимки за цяла седмица.И точно в стария формат се случва това ,което казваш - " а може да останат- и остават, извън тази тема десетки прекрасни снимки" та не мога да разбера логиката ти някак.
Сега си мисля,да не би титлата "мениджър на седмицата" да е някаква мега престижна и желана,а аз да не съм усетила? Ако е така ,да си остане тогава,щом ви прави толкова доволни ли ,щастливи ли,важни ли ,там каквото е :daaa:

Бреда, когато започна тази игра преди години, гласуване нямаше. Мениджъра на седмицата избираше сам снимката, която трябва да е снимка на седмицата, той и затова беше мениджър- отговорността си беше изцяло негова. Която снимка той посочеше, това ставаше снимка на седмицата. Може би затова ти се струва, че някой е бил важен, доволен и пр. Всеки минаваше през тая "важност", ако така го усещаш ти това.
После нещата се промениха, после дойде и ФБ страницата, и сега гласуваме. Т.е. правилата на играта са се променили. Което е добре, и нормално.
Всъщност, като се замисля, сега доста се използва това лайкване наместо думи, и е нормално да го използваме. Никак не съм против това което предлагате Люб и ти. Просто си говорим...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от Lalel4e »

За мен тук нещата стоят доста сложно и объркано - да си кажа като малко по-външен човек. Не външен за форума, а за темата "снимка на седмицата". Тъй като нямам мнооого време за ровене, гледам да мина през някои градини, някои по-важни за мен теми и то даже за моята все не остава, пък за "снимка на седмицата" - съвсем!

Тъкмо щях да предложа мениджъра просто да си избира по свой вкус една снимка и той да определя, прочетох, че така е било преди време, което значи, че нещо и този вариант не се е харесал.
Може би се търси по-голяма обективност, но за да има такава трябва да гласуват всички или поне по-голямата част от форума, а това не се постига при който и да е от начините (поради ниската "избирателна активност" хихи). Това води до затормозяване за мениджъра и на гласуващите - всяка седмица да се влиза в съответната тема, да се зяпа, да се мисли, да се коментира...

То е ясно, че в една седмица се постват много повече от една прекрасни снимки и няма как да се определи наистина нааай-хубавата. Според мен идеята би трябвало да е да се избере ЕДНА от хубавите снимки и дали ще е избрана от един човек, или от 15 - не е ли все едно? Така се спестява целия този сложен процес.
Все пак си имаме и отделна тема за най-хубавите снимки - за тези, които искат да видят повече от една.

За да станат нещата прости и лесни, според мен трябва да има ЕДНА тема "снимка на седмицата", в която да се избира ЕДНА снимка от ЕДИН човек, който да посочи следващия избиращ (мениджър ли го наричате или как там..), той също да избере снимка за своята седмица и т. н. като всеки се стреми да прегледа предходните снимки в темата и да се старае да избере такава от градина, която не е участвала скоро - това само с цел да не се въртят нещата все около 3-4 най-хубави градини и фотографи :)

Всичко останало е сериозен ангажимент с ровене, гласуване, броене...
Това е моето предложение :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от Гео, граф »

Абе истината е, че играта забоксува от слабата активност, но никой не може да накара хората да играят, ако не им се играе. Давам зор за нея не защото съм ѝ кой знае какъв фен, а за да има какво да слагам на корицата във фейса (то основно заради това се възобнови самата игра). Твърде дълго време си ''играех'' сама, къде видяла, къде пропуснала, и слагах снимки там, затова просто моля за помощ в нещо елементарно и красиво - да поддържаме профила на Хобикафе ако не с друго, то поне със снимки :!:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от Lalel4e »

Aми Гео, що не ни наредиш ти - пишеш на тоя, на оня "от еди-коя си дата до еди-коя си, ти избираш снимка". Който не може, заместваш - все ще откликнат хора и така. По-малко ангажимент е и за нас. Пък аз бих надничала дотолкова чат-пат да избирам снимка. Ама това с гласуването всяка седмица... в повече ми идва - просто го прескачам :oops:

Или пък просто отваряш на "прекрасните снимки" или как там беше темата, харесваш си снимка и никого не питаш :hihihi:

Уж за по-лесно го пиша, ама май пак само ти се натоварваш така... Аз мисля варианта, който предложих по-горе е най-беболезнен: един избира снимка и намира друг за следващата седмица и така :)

Не знам... тръгнала съм и а акъл да давам :idea1:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1249 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от ljuboznatelna »

Много тегаво с тази Снимка.... :D
Тази нощ нещо не мога да спя,и стигнах и до Снимката. И реших, че най-мързеливия начин за мен би бил темата Най-добрите ни снимки за 2019 да си е закована, та като ни се прииска спонтанно да постнем някоя, да не я търсим. Защото аз вчера докато я търсих, си отвляках вниманието с друго, и ей сега се сещам, че исках там да постна една снимка.
И Гео от там да си избира снимка за фейса, без да я титулова, може и всеки ден различна.
Зимата ги почва отначало, и така.....
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1249 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от ljuboznatelna »

Оххх, ами темата си била закована, но в Градини и дизайн. Вече ще знам.
Значи , Гео, може ли още малко да се понатовариш, да сръчкваш съфорумците да постват снимки там, ако са се забляли? :mrgreen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от МГХ »

Мдаа. Стигнахме до почти философски въпрос. А аз възприемах играта "снимка на седмицата" като нещо, което правиш, ако искаш и не правиш, ако не искаш, но приемаш избора на другите, които и колкото да са те.
Предлагам, докато се избистри идеята, да си оставим нещата такива, каквито бяха. И като стане ясно искаме ли друго и какво е то, да ги променим. :tzvetentze: Аз съм от добрите ченгета. :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от calico »

ljuboznatelna написа: Юни 15, '19, 05:59 Много тегаво с тази Снимка.... :D
Тази нощ нещо не мога да спя,и стигнах и до Снимката. И реших, че най-мързеливия начин за мен би бил темата Най-добрите ни снимки за 2019 да си е закована, та като ни се прииска спонтанно да постнем някоя, да не я търсим. Защото аз вчера докато я търсих, си отвляках вниманието с друго, и ей сега се сещам, че исках там да постна една снимка.
И Гео от там да си избира снимка за фейса, без да я титулова, може и всеки ден различна.
Зимата ги почва отначало, и така.....
отлична идея според мен. Темата за анй-добрите снимки май трябва да е закована най-отгоре но не в Градини и дизайн, не всеки влиза там, нека я виждат и стайните цвета
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Снимка на седмицата”