Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от Тутти »

Artist,много артистично ме побутна и аз приех да съм мениджър на седмицата.Благодаря,и дано да ви е забавно да участвате и тази седмица.
Свободата да не избираш(а и като не се сменя снимката,си е напълно логично) е хубаво нещо,нали?Освен това от няколко най-хубави снимки,как да избереш една най-хубава и защо е нужно да избираме?
Затова ще ви припомня някои снимки,които много ме вълнуваха в изминалите дни и ме караха да мисля много за нашите приятели-кучета,котки,птици...
Ако цветята са творения на ангелите,а животните на архангелите,ние сме с тях,за да се научим на Божествена безусловна любов и грижата за тях е благословия.

Джули,благодаря за този миг и снимката на твоя котьо Корморан,който така мъдро мисли.(Надявам се да не се сърдиш,че използвам неговите мисли,споделени от теб)

- Какво правиш Корморане?
- Чакам пролетта да дойде!
- Рано е още, защо бързаш?
- Уморих се от толкова студ!
- Че теб страх ли те е от зимата?!
- Зимата е красива, няма от какво да ме плаши.
...Уморих се от "Зимните хора", тия, дето виелици кътат в очите си, с лед са затрупали сърцата си...
И душите им тънат в камари от сняг. Ама не от онзи белия, пухкавия...ами в черна киша са затънали.Тази киша е много страшна...от калта е по страшна даже. Че калта един ден ще изсъхне и че стане част от земята. А от земята знаеш... се раждат цветята. Кишата е много по страшна. Като се стопи, след нея остава само мръсното. От него дълго време се чистиш. До кръв жулиш!... и пак остава.
Ей от тези хора се уморих. Дето не знаят как се вижда невидимото, как се се слуша тишина... и как сърцето трябва да гори...да носи огън. Затова сме тук на земята - огън да носим. Да го раздаваме. Няма друго...
- Но до пролетта има още много време?
- Време? Ти знаеш ли, колко е времето? Как се измерва?
Измерва се с любов, а аз от нея имам достатъчно. Ако на теб не ти стига - ще ти дам. Нали затова са приятелите. Да дават.
- Обичам те Корморане
- Дали? - знаеш ли как се обича?
- Знам Корморане...Направи ми място до теб. Ще чакаме заедно. Хайде свий се... да седна до теб на пътеката... Все ще дойде тази пролет. Пък дори и да закъснее.. Не ме е страх. Тя винаги идва. И ние ще сме тук да я срещнем. Тук на пътеката...
- Знаеш ли къде води тази пътека?
- Има ли значение?Пътищата са за това , да бъдат вървяни.
- Ама къде водят?
- Където си поискаме!

Добро утро, свят!
JuliS


Изображение

В този месец,който мина в грижа за новородените ми кученца,осъзнах колко много зависят от нашите грижи тези създания.Обичаме ги:
Isa Bell,говорещата с котки.

Изображение
Vladislava78,с най-трогателната грижовна мама и седем снежинки,тук е само една от седем.

Изображение
И моите две космати причини за месец безсъние(позволявам си моя снимка,защото няма състезателен елемент)

Изображение

Сурова зима,дебел сняг и гладни птици.А колко малко им трябва,за да ги спасим от този леден ужас с малко хляб.
Isa Bell и добрата идея за мрежичка с храна за птици.

Изображение

А нали това е тя,безусловната Божествена любов,на която ни учат всички четирикраки,пернати,пухкави,обични и прекрасни животини,които срещаме по пътя си...
Този избор само ни е нужен...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от Noel »

Чудесен избор,Тутти :dovolen:
Няма да гласувам,всички са прекрасни.
Но Джулс ме докосна много дълбоко.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от Мария Николова »

Красота след красота! И умиление! :sheart: Благодаря ти, че ги събра, Тутти! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от Emilly1212 »

Тутти :liubov: благодаря ти, че събра заедно за нас снимките на тези мили душички! Представила си снимките великолепно!
И е чудесно, че няма да избираме. :ieeemyzh:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Малката Ида

Re: Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от Малката Ида »

:sheart: :sheart: Обичта,като сълза :liubov:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от greeneyed »

Хубаво си ги събрала част от благословените същества, които се отглеждат от Човеци /с главна буква/, Тутти. :dovolen: Късмет се иска в тоз живот! 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от Силвия »

Прекрасен избор Тутти :liubov2:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от Isa Bel »

Тутти :tzvetentze: :gush: приказно си ги подбрала - не пиша защото има и мои снимки а защото стоплят душата ... :sheart:
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от JuliS »

Благодаря Тутти , за вниманието към моят Корморан.
Бебетата са прекрасни. Така мили и топли. Душа носят, радост и умиление. Затова ги обичаме! :liubov:
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Снимка на седмицата-16.01.17-22.01.17

Мнение от dar »

Тутти :liubov: Божествената безусловна любов. Единствено и само тя ме крепи в този студен и мрачен свят. И както казва Малката Ида - Обичам да обичам. И никой не може да ми отнеме тази любов, а ако успее значи с мен е свършено. Прекрасни снимки, Тутти :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Снимка на седмицата”