Видяно из менютата

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Видяно из менютата

Мнение от Blue sky »

ще се радвам да споделите какво поръчвате из менютата, кое ви е любимо - аз самата много често се оказвам в ситуация, в която съм поръчала, обаче на съседната маса блюдата винаги ми изглеждат по-апетитни от моето :oops:

пък ако успеем и да почерпим някоя идея или да издирим автентична ресторантска рецепта - още по-добре :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Видяно из менютата

Мнение от bouquet »

Не гледай в чуждата чиния :lol: след като вече си поръчала. Аз гледам преди да поръчам и то само, ако нямам идея какво ми се хапва и пийва ;)
Търся добри хора
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Видяно из менютата

Мнение от orkud »

А аз си влизам с врачката и нямам проблеми. Като седнем с мъжа ми някъде, чакам какво ще си поръча. Ама няма значение дали сме в Тутракан, Харманли или Париж примерно.... Като си поръча пържола, се оказва, че готвача само това умее да прави, а ако си вземе бонфиле нам кво си със сос шато не знам кво си, задушено и с гарнитура еди що си, значи това е най доброто .... :hihihi: Отде му е този нос и как не е окапал досега, не знам :lol: :lol: :lol:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Видяно из менютата

Мнение от Titi »

Сандвич “Портрет на една свекърва” :lol: :lol:
Изображение
ПРИГОТВЯНЕ: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=444071" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Видяно из менютата

Мнение от Blue sky »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :daaa:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Видяно из менютата

Мнение от Titi »

Blue sky написа::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :daaa:
Не се хили, ами зарадвай свеки следващия път с тези сандвичи. Представям си как точно такъв език като на снимката ще оплези :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Видяно из менютата

Мнение от lila »

Titi написа:Сандвич “Портрет на една свекърва” :lol: :lol:
Изображение
ПРИГОТВЯНЕ: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=444071" onclick="window.open(this.href);return false;
Това с червения език ще да е свекървата, от другата страна ще да е свекъра или ... сина и?

Тити, не можах да спра, извинявай :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Видяно из менютата

Мнение от paju4eto_Ligla »

Аз във всяка кръчма си имам любима манджа (много страдам, че "Айнщайн" го купиха некви други :eeeh: - хич не могат да готвят, а за онези зеленчуци на плоча... само ще ги сънувам явно).
В "Дондуковъ" много харесвам "Манастирска"-та салата (обичам в салатите да има варени картофи, кисели краставички и някакво месце). В "На попа" - картофите и пържените крилца. в "Дон Домат" обичам почти всички салати, пиците им също са добри. В една от кварталните ни кръчми ям задушени зеленчуци (правят ги в гювече). От по-сериозни ястия не разбирам, на кръчма консумирам само аламинути. (Ще взема да попитам бобото за консултация). Много харесвам картофите "Халбите" (макар да са много солени). В "При Яфата" не приготвят много добре месото, но става. В една безименна квартална кръчма преди време хапвахме кюфтета с кашкавал (тлъсто парче вътре в самата кайма). Бяла риба плакия с много чесън - вече не я правят добре, но съм си облизвала пръстите. Обикновено, ако на гювечето пише "чорбаджийско", значи е добро. В "Кривото" има страхотна салата - "Бъркоч". В "Джепето" само салатите (и то не всички) са попадения, другото не става.
Май си изредих любимите кръчми :hmmm: :twisted:
ПП Сръбска кухня (че далеч не само скарата им си струва). Всичко ми харесва :twisted: А пък в "При Миро" е наистина великолепно.
ПП 2 Татарското кюфте е нещо, от което после ти се иска да изтребиш собственоръчно всички татари, че да не могат да разпространяват подобни идиотии.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”