Вегетарианска и веганска кухня

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от scleri »

Честита Коледа.

Днес е най-неподходящия ден да се пише в тази тема, но все пак и вегетарианците са хора. И за тях днес е празник. Ще се опитам да ги зарадвам с един интересен линк.
Тези които са се отбивали в темата за пътешествия и туризъм знаят че между мен и гръцката Метеора има нещо, но какво точно е друга тема.
На официалния сайт на тази манастирска общност е отделено място и на манастирската кухня. Влезте и вижте какво огромно разнообразие от постни ястия предлагат монасите. Сайта няма многоезичен вариант. За превод от гръцки използвайте преводача на Гугъл. Е превода някъде е малко засукан, и се налага на помощ да извикате въображението и опита си, но това е преодолима болка.
Ети ви адреса директно на готварската секция на сайта - https://agiameteora-friends.net/index.p ... tages.html
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от Албена »

Изображение
Суфле от батат. Вегетарианска рецепта с яйца.Докато снимам суфлето поспадна ,но пък е много вкусно.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от ln_none »

Споделете растителни мазилки за сандвичи (нещо, дето седи в бурканче в хладилника и се маже на филийка за бърза закуска), които да не са лютеница и производни, хумус, маслинова паста или шопски хайвер? Напоследък редовно следобедозакусвам и имам нужда от нови идеи :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от calico »

ln_none написа: Яну 28, '19, 17:58 Споделете растителни мазилки за сандвичи (нещо, дето седи в бурканче в хладилника и се маже на филийка за бърза закуска), които да не са лютеница и производни, хумус, маслинова паста или шопски хайвер? Напоследък редовно следобедозакусвам и имам нужда от нови идеи :hmmm:
Извара не може ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от ln_none »

Извара в рецепта ли? Може, аз ще си я заменя с тофу или ядкова паста, както правя с шопския хайвер.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от Албена »

ln_none, опитвала ли си майонеза от аквафаба? Например по тази рецепта - 200 мл олио или 100 мл олио и 100 мл.зехтин ,80 мл вода от консерва нахут, половин каф.лъжичка лимонена киселина или сокът на половин лимон и сол на вкус. Може да се добави горчица или чесън , копър ,магданоз. Слагам всички продукти в мерителна кана или в друг тесен и дълбок съд /става и в компотен буркан / и с пасатора започвам от дъното като изтеглям бавно на горе. Майонезата е готова за секунди. :nod:
Сварявам тиквички .Прецеждам хубаво от водата ,пасирам ,но на по едро и заедно с копър ,чесън и майонеза става страхотен крем за мазане.
Издържа в хладилника минимум три дена.За повече не знам ,защото ,обикновено я изяждаме по-бързо. :D
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от ln_none »

Тази майонеза съм пробвала няколко пъти да я правя, за руска салата, но не ми се получава. Дали от кулинарна некадърност или по-утешителния вариант - поради липсата на пасатор? Имам само блендер, но с него няма как да направя това изтегляне нагоре, което явно е важно за постигане на правилната консистенция. Получава ми се една течничка емулсийка, затова добавям малко сгъстител - нахут или варен картоф и така вече става за салатата.
Тиквички обожавам, но зимата цената им е възмутителна.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от ln_none »

Покрай тиквичките се сетих за едно зимно пастетче, което отдавна не съм правила, понеже цвеклото не ми е от най-любимите зеленчуци. Но не е лошо - варено (а още по-добре - печено) цвекло, орехи, чесън, лимон и зехтин. Същото може и с друг зимен зеленчук - карфиол, броколи.

Понеже шопски правя често и по различни начини, да ви кажа вариацията, която засега ми е харесала най-много - тофу (най-обикновено в саламура), лук, зелени маслини, зехтин и лют червен пипер. Зелените маслини леко подкиселяват и става муцка.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от apis »

In_none , не съм специалистка по гуакамоле,но гледам че го правят в разни варианти и го мажат на филийка.
А може и на основата на сос скордаля.Стрития чесън поема олио и става като майонеза,
ще добавиш и стрити орехови или някакви други ядки.
Ако искаш нещо рибено,става с някаква пушена,варена,печена риба и майонеза.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от ln_none »

Бооожке, Апис, ма какъв човек трябва да си, че да оставиш гуакамоле да кибичи неизядено в хладилника :shock: :lol: У нас просто няма как да се случи такова нещо, винаги се омита на мига.
Виж за скордаля не се бях сетила. Лятото често я правим като сос за зеленчуците. Обаче понеже е на хлебна основа, не ми беше идвало наум да я мажа на филия, че то става малко като студентски сандвич (две филии хляб и по средата трета). Но ако я правя на бобена основа ще си дойде съвсем добре на филийката :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”