Пелте от дюли и други работи от дюли

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от calico »

Венче ме помоли да напиша рецептата за желето от дюли, и макар че то всякак става, ще го опиша, да има тема и за дюлите.


На желето от дюли му викат "пелте", не знам що, ама само на него така казват. Прави се от изрезките на плода, след като вече сме употребили хубавата му част за компоти, сладка и пр.

Сега първо ще напиша за това " и пр." - затварям леко сварени дюли в буркани без нищо. Ползвам ги зимата за пай с дюли, за сладкиши, кекс и пр. неща. За целта нарязвам дюлята на малки парчета, сварявам ги за около 20-30 мин. във вода и ги изцеждам и натъпквам добре в буркани, които после пак стерилизирам за около 20 минути. Без захар, без вода, нищо - само сварените парчета дюля. После, през зимата, един стандартен компотен буркан ми стига за един пай(пирог с дюли). За целта изсипвам дюлите от буркана в малка тенджерка и ги загрявам на котлона, като ги намачквам добре с пресата за картофи или вилица, докато станат почти смлени. добавям към 3-4 с.л. захар, и продължавам няколко минути да бъркам, докато всичката влага се изпари. Накрая слагам една с.л. масло, малко смлени орехи, канела, и дюлената паста за пай е готова. ( тя и така е много вкусна за ядене :mrgreen: )

Обаче запазвам водата в която съм варила дюлите преди да ги натъпча в буркана. От нея правя пелтето.
Също и когато ги чистя за компот или варене, остатъците около сърцевината, онова със семките- слагам в отделна тенджера с малко вода, за да не потъмняват.

Та , Венче, по същество: Изрезките от дюлите се слагат във малко вода във по-голяма тенджера. Когато се напълни, и като ги натиснеш с ръка отгоре, трябва да има над тях около 2 см вода. Слагаш ги да се сварят, аз ги варя около час. Оставяш ги да изстинат напълно в тенджрата, след което ги прецеждаш през цедка, да отдели и дребните частички. Премерваш прецеденото количество, и на всеки литър течност слагаш по 700 гр. захар и вариш като сладко. (тук е мястото да да смесиш тази течност с онази от варенето на парчета дюля, тя може и да не се прецежда, щото няма от какво, просто смесваш двете течности и мериш количество и слагаш да вариш)
Общо взето, като вземе да се запенва и вече е почти готово, теста с пътечката и малко лимонтозу и това е. Аз слагам като го варя 2-3 листа индриише, ние го харесваме. Пълниш го горещо и обръщаш бурканчетата и това.


правила съм с най-различно съотношение на захарта към течността, и съм установила от опит, че най-добре се получава със 700 гр. захар. Като се сложи повече, желето става по-бързо, но някак не е толкова ароматно сякаш.Ако пък захарта е по-малко,, има нужда да се изварява доста дълго време и тогава желето потъмнява много.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
лалесъм

Re: Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от лалесъм »

Калико, благодаря :tzvetentze:
Никога не съм обичала пелте от дюли, докато не го преоткрихме като превъзходен подсладител за чай и незаменимо лекарство при кашлица :daaa:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от darina1960 »

:tzeluvka: Благодаря Ани,
Точно това ми трябва в момента. Снощи ми подариха един сак /от тези найлоновите торбички/ дюли. Много хубави. Чисти и средно големи. Тъкмо се чудех какво да ги правя. А желе съм яла в детските си години. В събота ще те чета отново. И да - думата пелте много прилича на желето.
Благодаря отново за отделеното време да ни ограмотиш за дюлите!!! :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от calico »

Лаленце, да - много е добро при кашлица.
Пък на препечена филийка и с парче сирене е направо великолепно, с тоя сладко-кисел вкус.

Даре - ще стане, то винаги става. Някога е по-гъсто, някога по-рядко, пък се случва и да стане точно както си трябва, и винаги е вкусно.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wenche

Re: Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от wenche »

Благодаря, Калико! :gush:
Миналата година съседката ми подари два буркана и много ни хареса. Надявах се и тази да се уредя, обаче тя взе че се скара със съседа и сега трябва сама да си правя желето. :mrgreen:
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от evelin_pas »

Абонирам се за темата. Много интересна и актуална. Благодаря на Calico за споделеното. :tzvetentze:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от zeleno »

моята рецепта за дюли /ябълка , кайсия / е следната
почистени и нарязани на парченца се слагат в дълбок съд с капак , без всякаква вода , на много слаб котлон
веднага щом най-долния ред пусне сок - котлона леко се увеличава и всичко се сварява до омекване / в собствен сос , така да се каже
пасирам , добавям малко захар / това според вкуса , аз обичам да не ми лепне от сладко / , пълня в бурканчета и кипвам пет минути
кайсия правя от презрели омекнали плодове , които мъжете се мъчат да отмъкнат за ракия
това пюре сме го правили за децата , когато бяха малки , и все още го правим
аз ползвам пюрето от дюли основно за палачинки

друга рецепта , ползвана основно от майка ,е печени дюли / ябълки
почистени на половинки се пекат във фурна и после пак в буркани и пак пет минути
те си го консумират зимата като десерт / за възрастни хора с проблеми със зъбите е идеално

вчера купих половин тиква , на мястото на семките нарязах парченца ябълка и пекох на хартия за печене , на слаба фурна , стана божествена
когато купувам тиква , освен цвета на кората гледам и семките да са добре наляти , това ми е критерият за зрялост
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от Daniela Pargu »

Ооо, много интересно- хареса ми това с печените дюли!Догодина ще направя !
Жалко,че вече посвършиха,много имаше и се чудих какво да ги правя :hmmm:
А за тиквата-ще се пробва и сега :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Зимата аз я пълня с изсушени , захаросани плодове- сливи,фурми, стафиди ,резанче джинжифил!
sasha

Re: Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от sasha »

Ей, живи да сте и благословени за тази тема :ieeemyzh:
Имам идея да го ползвам за сок после. Може би ще трябва да го пасирам, за да няма частици. :hmmm:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Пелте от дюли и други работи от дюли

Мнение от venetka70 »

Да споделя и аз за това пелте малко впечатления. Колкото повече стои , толкова по-вкусно става.
Бяхме забравили някъде покрай местенето едно бурканче с желе от дюли и го отворихме чак на 5 или 6 година от направата му. Прекраснооо!
Невероятен вкус. Нямам спомен чак така да се прехласвах по вкуса, когато го направих, но сега му се насладихме максимално.
Ако искате чист цвят на желето в никакъв случай не изстисквайте варените плодове / това важи за всички желета /, а оставете в кевгир и някакво не рехаво платно да се изцеди от само себе си и това е. В този случай стават невероятни на цвят желета. Липсва мътност и са някак искрящи цветовете.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”