Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от venetka70 »

gospodinov написа: Окт 15, '18, 10:13
venetka70 написа: Окт 15, '18, 10:09

Представете си какво е да ви чета и да съм на водна диета :ufff: :ufff:
Венетка, аз правя един вариант, който е много подходящ за диета - пълнозърнест със микс семена и грахов протеинов изолат.
Граховия протеин, много добре се съчетава с вкуса на пшеницата и реално може да се ползва ако спортувате или сте на диета.
На водната диета хич няма да и се отрази подобно нещо положително, но за последващото поетапно захранване ще е добре нещо такова. Благодаря за предложението. :dovolen: :dovolen:
Сега , остава да споделиш с нас рецептата и от къде се купува това чудо грахов протеинов изолат. Така е , като пускаш мухата и започваме да те тормозим с допълнителни въпроси.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

:daaa: :daaa: няма проблем, нали затова си пишем тук, да сме полезни един на друг.
Относно рецептата, може да се ползва всяка такава с квас(или с мая, ако се налага), като до 30% от брашното се замества с граховия протеин.
Ето все пак и една примерна:
-400 гр. пълнозърнесто брашно, аз ползвам на София мел тип 1850
-100 гр. суров грахов протеин
-350 гр. вода, изворна или не хлорирана такава
-100-150 гр. квас, активен
-100 гр. микс семена, аз ползвам този на др. Кескин

Изображение
https://keskin.bg/product/132/miks-ot-b ... 200gr.html
Технологията е като при другите хлябове, опара, атолиза, ретардация.....
Ако сместа лепне прекалено, може да се добави малко брашно.

Самия протеин може да е купи от био магазините или онлайн

Изображение
https://zelen.bg/biomagazin/dragon-supe ... v-protein/

Изображение
https://www.balevbiomarket.com/bio-suro ... -prah.html


Изображение
http://www.bionia.bg/product/grahov-pro ... 4%ae-1-kg/
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от venetka70 »

Много, много благодаря gospodinov за насоките :tzvetentze: :tzvetentze:

И знаеш ли, отдавна се каня да те подсетя, че напоследък споделяш с нас рецепти, но не и снимки от розите си.
А те са прекрасни и обгрижвани и съм сигурна, че са също толкова добре изглеждащи, както и хлябовете ти. Извинявам се за спама.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

venetka70 написа: Окт 15, '18, 11:03 Много, много благодаря gospodinov за насоките :tzvetentze: :tzvetentze:

И знаеш ли, отдавна се каня да те подсетя, че напоследък споделяш с нас рецепти, но не и снимки от розите си.
А те са прекрасни и обгрижвани и съм сигурна, че са също толкова добре изглеждащи, както и хлябовете ти. Извинявам се за спама.
:dovolen: вярно е Венетка. Напоследък има доста работа в градината и не остава време за снимки, когато пък има не съм взел апарата и така.....
В новия сезон ще се поправя. :D
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от shoshy »

Ехаа, благодаря че споделяте идеи за нови хлебчета и то диетични!
А аз продължавам с хляб с бира.
Изображение
Вкусът ми допада и коричката е мека.
Но защо "перчемчето" му не се получава. Нещо не е съвсем добре, ама кое :hmmm: ?
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Шоши, всичко си му е наред на хляба ти. Хубаво втасал, с равномерно разпределени шупли. От опит зная, колко мека и еластична е тази средичка. И такава остава до последната троха.
Специалистите по перчемите са във фейса. Има няколко затворени групи, ама ти сигурно ги знаеш.
Бошинството мои хлебчета изглеждат точно като твоя. Сложиш ли повече ръжено или пълнозърнесто, не чакай пънкарска прическа.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от shoshy »

Wenche, благодаря за отговора :liubov: ! Щеше ми се и перчемче, но по ми е мил вкусът на хляб с пълнозърнесто брашно :dovolen: .
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

Shoshy, супер е хляба, много добре изглежда, много си задобряла, браво.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от shoshy »

Господинов, благодаря :angelche: !
Ама все пак ме гложди :hmmm: защо не се получава такова разпукване на моя хляб. Един, два пъти и при мен се е получавало... От доста време правя хляба с кефир, не не мисля че е от това. Каква може да е причината?
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

shoshy написа: Окт 16, '18, 14:51 Господинов, благодаря :angelche: !
Ама все пак ме гложди :hmmm: защо не се получава такова разпукване на моя хляб. Един, два пъти и при мен се е получавало... От доста време правя хляба с кефир, не не мисля че е от това. Каква може да е причината?
Ключа за бараката Шоши, е в предварителното втасване според мен. Не трябва да достига максимума на втасване преди печене, ако искаш да се разпука. Ако максимума на втасване е удвояване на първоначалния обем, би трябвало да го печеш когато е малко над половината от това удвояване. Дано да си ме разбрала, че нещо много го омотах. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”