Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Хахах, вкусен нали, Мама Ли :dovolen:
Ма защо посреднощ, душо, сън ли не те хвана или тестото тръгна да те търси :lol:

Тутти, чак сега виждам снимките ти. Наистина хубав дундьо. Много нежна и свежа изглежда средата. Как беше след няколко дни (ако сте му дали толкова време)? Сигурно е имало и други опити след това, показвай!
Най-хубави разрези се получават с бръснарско ножче. Продават ги в разните евтинджос-магазини и функцинално въобще не ти трябва държач като в клиповете. В началото режех и с макетно ножче, по-дебело е, но също върши работа.
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

wenche, среднощното печене ти е запазена марка ;) , ама този път и аз се включих :lol: . Минавайки през кухнята посред нощ, надникнах в хладилника да видя какви ги вълши хлебчето. Ами то си беше готово за печене :o ! До сутринта щеше да превтаса. И хайде, включи печката и печи.
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Леле, много прашасала темата ни, никой ли не меси?
Днес от мен едни бриош-кифлички. Много сериозна конкуренция на козунаците, нищо, че не са сладки. Въздушно меки и ухаещи на масло и вървят с всичко - и сладко и солено. Наслада за небцето.

Саша и Диманка да се стягат :tzeluvka:

Изображение

Изображение
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

И хляб пека.
Един пшенично-ръжен с бира, семена и масло. 70-75% хидратация за любимата ми финошуплеста текстура.

Изображение

Изображение

Срязах го уж равномерно, той обаче си се разпука, както си иска. Какво му пречеше да отвори и четирите разреза и да ме зарадва!

Изображение

Изображение

И един със спелта и семена, много вкусен.

Изображение
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

wenche , нищо че съм вечеряла, пак ще се удавя :potekoha: . Разкошно изглеждат и кифличките и хлебчетата!
За месене, меся, не съм спирала, но общо взето едно и също. Ти, Господинов и маестра сте новатори.
А къде се изгуби Господинов? Скоро не се е мяркал.
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Лиде, днес пристигна брашното от Хан Аспарухово :ieeee: :ieeee:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от calico »

абе кой от вас, хлебарите и хлебарките, ще носи от тия хлябове на срещата?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
sasha

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от sasha »

wenche написа: Ное 20, '18, 20:03 Леле, много прашасала темата ни, никой ли не меси?
Днес от мен едни бриош-кифлички. Много сериозна конкуренция на козунаците, нищо, че не са сладки. Въздушно меки и ухаещи на масло и вървят с всичко - и сладко и солено. Наслада за небцето.

Саша и Диманка да се стягат :tzeluvka:

Изображение

Изображение
Вярвай Венче, ходя си гладна от неделя. Ох какво ни чака....
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

sasha написа: Ное 20, '18, 21:09
Вярвай Венче, ходя си гладна от неделя. Ох какво ни чака....
Хаха, ти вземи че хапни нещо, щото ще ядете, каквото си опечете :lol:. Мале, колко съм лоша!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”