Великденски яйца

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Великденски яйца

Мнение от Titi »

Изображение
Великден чука на вратата. Как да украсим нашите великденски яйца, така че да са най-красивите на масата? Давайте идеи, трикове и хитринки за да направим с общи усилия шарени-писани яйчица.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Великденски яйца

Мнение от maili »

Аз ги варя като ги увивам в обелки от червен лук.Друго което правя е върху памук капвам различни цветове и увивам свареното яйце изчаквам малко и ги развивам.Друго-в червената боя капвам малко олио като пусна яйцето там където е било докоснато от олиото не се оцветява.След като са боядисани и изсъхнали ги мажа с олио,за да са по лъскави.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Великденски яйца

Мнение от lila »

Обичах да боядисвам яйца с баба - с листенца, с восък шарехме :D омацвах се до уши и беше забавно :D сега с готовите лепенки нещо ми е скучно :D
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от mucunka »

С маслени пастели също става.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Великденски яйца

Мнение от jina_ina »

Освен с памук, както е описала Мали, ги боядисвам и с конци.
Уж били "специални" конци (както вица за специалните ябълкови семки :D )
Продават ги преди Великден и само за тази цел - да нашарим яйцата (перашките).
За мен са тези копринени конци, с които майка ми шиеше разни каренца някога :nod:
Режа от конците, различни по цвят, каквато искам дължина и върху мокрото и сурово яйце ги "лепя" .
После увивам внимателно и добре в алуминиева хартия (не трябва да влиза водата от варенето, защото цветовете изблядняват!)
Хубаво е яйцата да са бели. Сега нямах бяло, но снимах, за да добиете предствава.

Изображение
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Великденски яйца

Мнение от Titi »

Купих някакви седефени бои. Някой ползвал ли ги е, че нещо не ми е ясно. Първо да си боядисам яйцата едноцветни и отгоре да намацам тези седефените бои или пък директно с тях да мацам? Нещо не ми стана ясно от указанията.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Великденски яйца

Мнение от Blue sky »

Точно за тези седефени бои щях да пиша - миналата година бях взела и станаха страхотно красиви яйца с тях :nod: сега тази година съм се запасила с поне 3-4 вида различни бои, като пак имам и такива :nod: Можеш да рисуваш с тях върху едноцветни яйца, може и само с тях.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Великденски яйца

Мнение от orkud »

Красиви яйца стават и с декупаж
Изображение
Изрязвате мотив от салфетка и лепите с разбит белтък. По добре не до рисувайте, за да няма разни бои по яйцето. Със същия мотив може да се облепи изрязана от картонена опаковка поставка за няколко яйца и с малко зелена трева става перфектна украса :daaa: Тук вече лепете с Ц 200 и използвайте бои по желание :ieeee:



А ако някой не е виждал гравюра върху яйца, нека се наслади на следното
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ето и майстора
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Великденски яйца

Мнение от ida_ili64 »

Какви са тези перлени бои?Ако става дума за едни флакончета,като писци ,в които е боята,то първо се загряват няколко минути в чаша с гореща вода,после се разклащат тобре,реже се малко от връхчето,поставят се найлонови ръкавици и се капват по 5-6 капки боя от два различни цвята,които си хармонират върху ръкавиците.Свареното и горешо яйце се овалва с ръце-така се получава много интересен перлен ефект-меланж в двата цвята.Готовото яйце се оставя да изсъхне и не се маже с олио.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Великденски яйца

Мнение от dal »

Кикоза жени , какви домакини :lol:
ей го , мина козунака , додоха яйцата и аз пад нищо свестно и художествено не мога да напиша , травиални 6 цвята бои плюс комбинации няма перли няма кристали няма писци пастели микеланджелобуанароти , нема рафаело с винена киселина, чорапогащи с листа от рози и диви чушки отпечатъци конци барелефи и мислителят от роден....
мисла да се самоубий домакински , нищо не става от мен щото
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”