Великденски яйца

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Великденски яйца

Мнение от calico »

Всички са страхотно красиви, а Люб твоите ми взеха очите, голяма красота.
с писалка с восък ли са рисувани?

мен децата ми извъртяха номер- трябваше да дойдат и те да ги боядисат, ама утре щели да идват, щот тинейджъряа трябвало да излиза тая вечер :svekurva:
и аз одеве боядисвах, малко съм бясна и лепих дето сваря ваденки и така... Ама пак са шаренки, ей ги още не съм ги накиприла щото те утре щели да носят някакъв специален съд- ай гиди :evil:
Изображение

иначе пък не ми се пукна нито едно яйце, за първа година
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Великденски яйца

Мнение от Galq 03 »

Много, много цветни странички :tzvetentze:
Калико, много са си хубави ,който не харесва, да си боядиса ;)
Лизи, аз не успявам с тези ваденки :snif:
Люб :daaa:
Да не изреждам всичките, страхотни са!!!
И нашите са готови :nod:
Изображение
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Великденски яйца

Мнение от abelia »

tsair написа:Ето ги и моите. Тази година много шарени ги сътворих. Изображение
Много оригинални и красиви яйца. Каква е технологията, рисувани ли са ?
Lois

Re: Великденски яйца

Мнение от Lois »

calico написа: иначе пък не ми се пукна нито едно яйце, за първа година
Оффф, аз пък ги варих по една нова уж страхотна технология, на 80градуса за 60 мин, с термометър мерих, и пак фирата е над 40%. Ама боядисах всичко наред, какво да ги правя.

А на tsair мисля че са декупаж със салфетка, нали? И аз си мислех, но като не намерих бели и ми мина меракът :)
Красиви стават!
Аватар
tsair
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Сеп 14, '12, 18:03
Местоположение: Враца

Re: Великденски яйца

Мнение от tsair »

Да, със салфетки и лепени с белтък. Реших да опитам нещо ново, което не съм правила до сега.
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Великденски яйца

Мнение от abelia »

Благодаря, tsair . За този Великден яйцата вече са боядисани, но живот и здраве догодина ще опитам и твоята технология. Много ми харесаха.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Великденски яйца

Мнение от calico »

Лоис, то пукането най-вероятно си зависи от яйцата. Аз винаги ги слагам в студена вода и включвам на много слаба степен да завират бавно бавно. Но някога се пукат от десетина поне 3-4 яйца, а сега не се пукна нито едно.

Веднъж варих яйца -ама не за Великден- цели 4 часа. Бях прочела че за някакъв еврейски празник се варели 4-6 часа, и веднага опитах.
Трябва да ти кажа, че това бяха най-вкусните варени яйца, изобщо нямат нищо общо със стандартното варено яйце. Стават мекички като масло и ужасно вкусни :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от Asarina »

Моите 50% се пукнаха :snif: Спазих цялата технология - седяха няколко часа извън хладилника преди варенето, сложих сол във водата, в студена вода, на слаб огън :snif: Здравите ги направих червени, а пукнатите - с памук, шарени. Всичките ги боядисах! Догодина, живот и здраве, и аз ще опитам декупажа. :dovolen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от ljuboznatelna »

А аз съм забелязала, че като варя за ядене, на силен котлон, повечето остават здрави. И ги варих на 12 докато заврат и после намалих. От 30 - само 4 пукнати.
calico , много дълъг четвъртък (събота) с еврейските яйца :lol:
Моите са с восък, купешка писалка. Като свърши восъка, сложих парафин - по-лесно усещах колко да нагрявам, по-добре рисуваше, но после е по-трудно махането (нагрявам на свещ и бърша) И се иска опит, за да се получи рисунъка, или восъка в повече, или линията лъкатуши ....:dovolen: Догодина просто ще си купя няколко восъчни свещи.
Lois

Re: Великденски яйца

Мнение от Lois »

Определено зависи от яйцата. През годината сварените са си цели, рядко да се пукне някое. Изчетох преди време един материал, един явно безработа и проблеми господин беше си направил сравнителен опит - малко вода на висока темп, много вода на по-ниска, експерименти с времето, температурата и количествата на водата, абе нАучен подход. Та той пишеше, че трябва да кипнат и да се свалят от котлона и да се оставят да киснат в горещата вода там зависи колко яйца - едиколко си време. Ама тук ставаше дума не да са здрави черупките, а да са вкусни яйцата :)
Та да кажа, че варенето 60 мин на 80 градуса не произведе здрави яйца, но пък са идеални отвътре!

Калико, а на каква температура ги варития еврейските яйца? Любопитно ми е да пробвам, имам една приятелка, ще я разпитам!

С писалка бях пробвала веднъж, но восъкът беше един черен, размазваше си и се разтичаше, и нищо не се получи, и дотам с опитите :)
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”