Как се прави хубав козунак?

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Blue sky »

Сатори, май това е моята рецепта, подозирах аз че вчера нещо не съм месила достатъчно :oops: само да изядем вчерашния козунак и руло, и почвам нова тренировка :daaa:

Благодаря :tzeluvka: :tzvetentze:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Satori »

Абе яко месене си трябва. Като бяхме малки, моята приятелка ми обясняваше майка й как меси и бие, меси и бие, до отмала. И после няколко дни реанимира. Леля й обаче е по-практична :mrgreen: Блу, пиши непременно за резултата. :daaa:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от orkud »

Да, и това всичко се прави в супер топла стая. При месене практиката е мазнината не се добавя към тестото, а се топят ръцете в нея и така се измесва тестото. Така че процедурата включва свършване на мазнината и дотогава обикновено си сменил три ризи от жега и умора и после тестото няма начин да не е на конци и да не е измесено :lol: :lol:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Blue sky »

Ми така кажете де, я колко козуначени майсторки имало :hihihi: - а аз го умесих вчера стандартно, като за погача, олиото вътре, месих до гладкост и омекване - абе като за пита чудо и приказ и възклицания :mrgreen: И даже се чудех защо съм чувала че трябва много да се меси, като то моето ей го за 10 мин - перфектно.
Но пък ми е много хубав резултата, не се отказвам нито за миг, ето и сега си хапвам с кафето :ieeee:

пък после след Великден ще ходя да ви се жалвам в онази тема, за диетите :snif: :oops:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Satori »

Пък на мен ей сега някой ми звънна на вратата - една наша съседка купила козунаци и решила и на нас един да ни донесе, топъл-топъл :dovolen: Гаче ли разбра какво ми се върти в главата. Да е жива и здрава :mrgreen:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Blue sky »

Трябва да ви кажа, че сега, като си дегустирам вчерашното творение, вкусът се е променил, към по-добро :nod: . Така че, ако някой твърдо е решил да прави домашен козунак и да впечатли някого, без да припада от месене - това е отлична рецепта :nod: .
Или другия вариант - козунака на Рости - меси се в машина :nod: . Миналата седмица с него ми беше първата проба - също много добър резултат.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от DOBI »

Възхищавам ви се!Аз преди години се опитах да правя,но ............сбъркаха при рецептата и ми казаха 10 ванилии на 1 кг брашно............излишно е да ви казвам смед толкова месене и баене и красив външен вид какъв беше вкусът-та от тогава-не се залавям да правя
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Satori »

Според мен всеки резултат, при който козунакът не е глетав и не трябва да го чегърташ от тавичката, е перфектен. :dovolen:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от mileni »

И каква излиза тя,че докато месиш си правиш фитнес.После се подсилваш с творението. :lol:
Наистина ,като се хвълри един бой на козунака се измесва по-бързо.От баба го знам, тя беше майсторица.
Моят е почти като този на Сатори.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Satori »

mileni написа:И каква излиза тя,че докато месиш си правиш фитнес.После се подсилваш с творението. :lol:
Наистина ,като се хвълри един бой на козунака се измесва по-бързо.От баба го знам, тя беше майсторица.
Моят е почти като този на Сатори.

И сега каква стана тя?! "Козунакът на Сатори" :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”