Как се прави хубав козунак?

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Marti »

Дал, успокой се
оня ден за ЗЗКИ-то вадих документи от психодиспансера
все още не се водя на отчет
нямам задължения към държавата
не съм осъждана
:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
запрятам ръкави и започвам да оформям козунаците
Последно промяна от Marti на Апр 12, '14, 15:27, променено общо 1 път.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Titi »

:lol: :lol: :lol: Аз съм запретнала ръкави, наредила съм продуктите и почвам да правя козуначените кифлички на Блу. Утре ще правя козунаци, че всичко в един ден малко множко ми идва. :lol: После ще ви показвам снимки да се хваля и да ви дразня :hihihi: :hihihi:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от dal »

защо така уж нормални жени , като наближи великден и коледа и се втурвате коя от коя по изкусна тестомесачка , кифлопекачка , козуначене , тортене , щолене , па рецепти , па превземии па конци , и за какво? половината изгорите , половината нищо не стане , останалото фамилията от няма накъде го изяде за ден два и осмърдите входа на ванилия и канели в съревнование с останалите кокошки :lol:
и не ми казвай че това всичкото добива по друг празничен смисъл два пъти годишно -това са пълни въображения , ама нейсе , щом ви кефи :daaa:

Пък да ме подразнят снимки на торта или козунак - това е просто нонсенс , хем продават достатъчно хубави готови , хем изпитвам само жал към възпалените ви мозъци , загубеното време и утрепията из кухните по празниците :nod:
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Marti »

даммм... понякога хамалогията си заслужава....
изчезвам,до по-късно
може да се докладвам каква съм я свършила, кофата веч ме търси
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от katina »

Досега не съм правила козунаци, че майка ми е майстор и спомените ми от детството за Великден са свързани с уханни вкусни козунаци. Дал, от къде ги купуваш тези хубавите готови, аз досега на такъв не съм случила. Готовите са като кифли с някакъв аромат. Ако се престраша ще направя, ще следя темата. А иначе някои и готови боядисани яйца си купуват :hihihi:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
dal

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от dal »

krasota написа:Досега не съм правила козунаци, че майка ми е майстор и спомените ми от детството за Великден са свързани с уханни вкусни козунаци. Дал, от къде ги купуваш тези хубавите готови, аз досега на такъв не съм случила. Готовите са като кифли с някакъв аромат. Ако се престраша ще направя, ще следя темата. А иначе някои и готови боядисани яйца си купуват :hihihi:
има си фурни , правят каквото им поръчаш - мармалади , стафиди , ром , плодове , конци има вътре , отгоре нарязани бадеми - каквото се сетиш !
А кой ще каже рожбата на вашето четиричасово въртене като пръдливи из кухнята дали не е по лоша от всеки обикновен козунак , щото днес в кауфланд видях поне 10 вида кръгли , продълговати , всякакви с всичко в тях .
в края на краищата какво значи хубав козунак , това някакъв елемент на извънземност ли трябва да има , че да заслужи честта да полегне върху маса , постлана с мушама ?
Мисля че ви прихваща превземията и театралниченето от време на време , това казвам :nod:

Яйцата си ги боядисваме ритуално и лично , с известна досада , и от немай къде - от суеверие да речем . :mrgreen:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от milena02 »

Нема да меса! Решението е твърдо и окончателно. Този Великден ще го карам по предписанията на Дал. Няма даже и да купувам козунак. Малко агнешко с картофки, една зелена салата, яйца боядисани да се чукнем, сладолед за десерт и това е. Уморена съм, взела съм си отпуск да си почина и да си оправя градината. Една хубава градина за Великден и една заприличала на човек Милена мисля да са достатъчен принос към семейния празник.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Titi »

dal написа:
в края на краищата какво значи хубав козунак , това някакъв елемент на извънземност ли трябва да има , че да заслужи честта да полегне върху маса , постлана с мушама ?
Така се разхилих, докато те чета, че чак ММ се вдигна от дивана и дойде да види какво ми е предизвикало кикота :lol: Та не, че задаваш въпросите, защото очакваш отговор, ама аз ей така за спорта да отговоря за мен какво значи хубав козунак и що се моря да го правя. Хубав е този козунак, в който знам какво съм сложила вътре - избрала съм екстра качество брашно, сложила съм домашни яйца, домашна свинска мас и истинско краве масло. Понеже обичам да ми мирише на ром, съм накиснала стафидите в ром, в сместта за козунак също ливнах малко. И накрая, но не на последно място, слагам вътре домашно сладко от сини сливи и орехи от двора ни на село. Ей заради това ми е цялата врътня, защото държа да знам какво ям и държа да не ям какво да е. :dovolen:
По темата - центрофугата омеси тестото, сега си втасва кротко докато аз пия кафе и видя кой какво писал тук и във ФБ. Като се информирам за всичко, ще се надигна да направя пълнежа за кифличките и ги мятам да се пекат. Дал, дали да не мина в четвъртък покрай вас да ти метна една кошничка кифлички :hmmm:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Marti »

премесих,разточих, оплетох
плънката - стафиди,накиснати в ром; сладко от портокалови корички, орехи и канела,;локум; сладко от цели вишни; сладко от сини сливи
6 фини рула с плънка и вплетени в два козунака 2х3 рула
те ти... сега втасват
:eeeh: :eeeh: :eeeh:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”