Как се прави хубав козунак?

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от kim »

Еее Златка, кулинарка си ти. Направо ги вкусих :nod:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Ава_и_мама »

И аромата им се усеща! Златни ти ръчици! Светли празници! :tzvetentze:
Аватар
denyo
Kъсо кафе
Мнения: 52
Регистриран на: Яну 12, '14, 22:32
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от denyo »

ra4eto и Марта, значи да ви броя за успешни тестери на рецептата ми? Много се радвам, че са ви се получили. Ако някой вижда неясноти, да казва, да ги оправям. Все пак до година трябва да ги направим още по-добри козунаците, нали :)
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от ra4eto »

denyo написа:ra4eto и Марта, значи да ви броя за успешни тестери на рецептата ми? Много се радвам, че са ви се получили. Ако някой вижда неясноти, да казва, да ги оправям. Все пак до година трябва да ги направим още по-добри козунаците, нали :)
Абсолютно сполучливи.При мен само печенето ме отдалечи от, перфектен козунак(последните 10 минути,които аз добавих от страх да не ми останат сурови,ме прецакаха :( )Съвсем скоро смятам да направя втори опит.
Благодаря!
Dankata357
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Авг 8, '17, 17:42

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Dankata357 »

Най-необичайните традиции за Великден

:dovolen:
Аватар
denyo
Kъсо кафе
Мнения: 52
Регистриран на: Яну 12, '14, 22:32
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от denyo »

Най-после се вижда края на тази лудост. И да се похваля, без специализирана помощ май ще се измъкна. Измина още една година в експерименти, но не открих нищо съществено като подобрение на това от сезон 2017, версия 3. И по този повод рекох за по-лесно раздаване на рецептата я кача на домейн:

kozunak.top - лесна изпитана рецепта за козунак на конци с помоща на хлебопекарна


ако има някой нов ентусиаст, който би се жертвал в името на науката, да каже после как са му се получили.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от boggy »

Мммм страхотни козунаци: ) Дали и аз да не пробвам, но ме няма нещо в месенето: (
ema
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Фев 18, '18, 21:42

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от ema »

Тази година пак ще правя козунак, не знам защо моите стават много твърди, имате ли го този проблем, къде бъркам?
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от ToBo »

ema написа: Мар 26, '18, 12:55 Тази година пак ще правя козунак, не знам защо моите стават много твърди, имате ли го този проблем, къде бъркам?
Сигурно много брашно добавяш при месенето. Тестото трябва да е меко до средно твърдо. Аз също негодувам :lol: , но резултатът е по-добър.
Другият вариант е да слагаш много малко мая. Не мисля, че е при втасването, защото се е случвало да нямам време и то при печенето се донадува и пак става пухкаво.
Още не съм почнала тая година. Пиша си забележка :oops:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от greeneyed »

Аз направих козунак по рецептата на Тутти. От мазнината сложих само 2 лъжици, от захарта - 4 лъжици.Това с бъркането в една посока не се получи, тестото си стана на хубава топка, която може само да се меси. Сложих го в хлебопекарната на програма тесто . След това го разделих на 2 части, добавях останалата мазнина, докато оформях фитилите; в правогълниците сложих стафиди и орехи, завих ги и оплетох 2 козунака, поръсих с останалата захар. Резултатът е: много вкусен козунак, ама много))))))))))))))))))) Това беше тренировка, другата седмица ще направя пак, като половината тесто ще е оформено на руло, което ще намажа със сладко от малини! :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”