Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Малеййййй....
Господинов, бе!
Ти утепа Джет Ли
С мотиката!
А онзи буркан горе у десно, дето си му надупчил капака с меча да не е с кваса?
Поздравления!
Ма все пак на мен ми е много кафяво.
Аз гледам да съм мъдър и от време на време да върша малки лудости.
Та затуй по-бяло го карам.
А Венче кат види купа и втаса!
Изображение
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

Трол, разсмя ме от сърце :D :D .
Да, това в вдясно е буркана с кваса, който подхранвам сутрин и вечер с ръжено пълнозърнесто брашно и малко изворна вода.
Венче, моите формички за втасване са възможно най-недодяланите но понеже бяха евтини си ги купих по 7 лева бройката.
Изображение
https://lobbi.bg/darveni-ratanovi-formi ... -hlab.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Такива лачени като на Трол има тук но на мен ми се досвидяха още някой лев отгоре, пък и не знаех дали ще ме бъде като хлеботворец :mrgreen:
http://shop.bgpartners-bg.com/%D0%B0%D1 ... 1%82%D0%BE" onclick="window.open(this.href);return false;
Моето пътуване към хляба имаше доста обрати- от тотално отричане като по-млад до пълна любов и отдаване сега. Най-много ме запали, моя съгражданин Богдан и неговия вълшебен хляб.
http://www.nbp.bg/nbp/%D0%B1%D0%BE%D0%B ... 00-%D0%B4/" onclick="window.open(this.href);return false;
Хлябът с квас е дар от природата/бога - брашно и изворна вода, останала то го свършват млечно-киселите бактерии, естествено намиращи се в природата.
Най-големия бич за човечеството е хляба с мая(термофилни дрожди виреещи върху кости), на който се дължат и повечето болести, които сега спохождат сега човек.
http://www.svoizbor.com/2012/03/hidden- ... the-yeast/" onclick="window.open(this.href);return false;
За хляб с квас може да се говори много, има много написано и казано, но най важното е, че в резултат на млечно-киселите бактерии глутена се разпада на по-прости и лесно усвои ми съединения. Такъв хляб е полезен, засищащ и съдържа в себе си 5-те елемента - огън(топлина), въздух(газове), вода, земя(жито) и дух (от ръцете на месещия).
По желание на Девина, ще напиша нещото като рецепта, с което са правени хлябовете на снимката, само че в друг пост да не става този километричен.
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

Едно от най важните неща в хляба с квас, е самия квас.
Може да си го хванете лесно, просто си набавете истинско пълнозърнесто брашно и чиста, изворна вода.
Не купувайте брашно, в което са добавени подобрители - аскорбинова киселина и ензими, четете внимателно етикетите :!: :!:
Ако нямате изворна/кладенчева вода, преварете чешмяна такава. Няма да се впускам в описание за приготвяне на кваса, защото виждам, че доста от вас си правят такъв.
Аз го подхранвам сутрин и вечер с по 2 лъжици ръжено брашно и вода на око, като винаги гоня консистенция или като за кекс или по-гъста. Винаги ползвайте пластмасова или дървена лъжица, никога метална. :!:
Понеже меся 2 пъти в седмицата, кваса го подхранвам докато се напълни буркана за 3-4 дена.
Това са продуктите, които ползвам :
1кг. бяло брашно, натурално без подобрители
400 гр. пълнозърнесто - ръжено, спелта, грахам или друго.
800 гр. вода(приблизително), изворна, кладенчева или преварена.
400 гр. квас (приблизително отново) или целият буркан пълен догоре, с кваса които съм подхранвал 3-4 дена.
25 гр. сол или 3 чаени лъжици.
По тая рецепта се получава два големи хляба по около 1.200 приблизително единия, ако ви е много, може да се раздели на половина.
Изработил съм си технология, която да ми пасва на дневния ритъм:
1 ден.- сутринта приготвям така наречената "опара" -около 600гр. вода, целия квас и половината брашно. Целта е да се получи гъста каша, която покривам с найлон и оставям отвън да втасва до вечерта. Може и да не се прави но това улеснява доста процеса на втасване после.
Вечерта, след като се прибера към 18.00 прибавям останалото брашно и вода, без солта и замесвам тесто, което да е меко, но да позволява да се меси спокойно без да лепи осезаемо. Меся "бабешката" до тогава, докато се получи приятно и гладко тесто.

Оставям тестото да почине 30 -40 мин, след което прибавям солта и пак го меся до пълното и поемане от тестото. Това се прави за да се даде възможност на ензимите да се развият, защото се смята, че солта ги затруднява. Този процес се нарича още "автолиза".
Оставя се тестото да почива за още 30-40 мин. След това може да се прилага или само разтягане и внимателно сгъване като плик, като се внимава да не спада, вече набухналото тесто или отново бабешко месене. Повтаря се още веднъж след 30-40 мин. При разтягането и сгъването се получават по-големи шупли в хляба а при обикновеното месене структура, като заводски хляб.
Като обобщение- 2 месения и 2 сгъвания през 30-40 мин. всяко. След последната почивка деля тестото на две(внимателно за да не спадне и да разруша, вече изградената структура) и го слагам във формите за втасване. Тъй като няма време, преседява отвън около 1 час, след това прибирам формите в хладилника, където преседяват цяла нощ, покрити с найлон да не изсъхват.
2 ден сутринта- тук е малко неприятния момент, че трябва да го пека рано сутринта.Тестото е толкова втасало, че направо тръгва да ме "търси" и няма шанс да ме чака до вечерта. В 5.30 включвам фурната да загрее до около 6 часа с тавата, в която ще го пека. След това вадя тавата и от хладилника направо обръщам тестото от формите в нагрятата тава, правя два разреза с бръснарско ножче и ги слагам във фурната.
Пека 20 мин. само на долен реотан след това 20 мин само на горен или до зачервяване, като проверявам с клечка преди да ги извадя. За различните фурни времето може да бъде различно.
След това вадя, поръсвам с вода по бабешки и завивам с кърпа да си обиколят нивата.
Може да се реже най-рано 2 часа след като изстине а най добре на другия ден.
Става дъхав, вкусен, мек хляб с тънка коричка, който е най неустоимото нещо, което може да си представя и само един слънчев домат и шарена сол биха му партнирали достойно, под дебела орехова сянка лятно време.
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

Ето снимка и на кваса, след 3 дни подхранване сутрин и вечер.

Изображение

Изображение

А това са хлебчетата от миналия вторник, една идея по-недопечени.

Изображение

Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Di_Va »

Ехаа, чак замирисва на топло хлебче от тази тема! Утре отивам да търся ръжено или пълнозърнесто брашно, (че днес забравих) и ще правя квас и аз, надявам се да се получи :stiskam: . Не знаех, че маята се смята за вредна, отивам да се е дообразовам сега.
А на всички тук, които правят хляб, свалям шапка! :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от calico »

Лелеееей, Господинов, ма и ти ли правиш хляб :shock: :shock: Рози имаш да режеш, кой ще ти ги реже. :lol:
сериозно: кажи повече за разпадането на глутена от кваса или ми дай линк да прочета.
че ако го надребнява ще взема и аз да правя хляб с квас, поне да опитам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

Di_Va написа: Не знаех, че маята се смята за вредна....
"Консумацията на продукти, съдържащи термофилни дрожди(хлебна мая), способства образуването на твърди съединения, които на по-късен етап се превръщат в камъни в бъбреците, жлъчката, черния дроб и задстомашната жлеза (панкреас). В стомаха нарастват процесите на гниене, в следствие на което се развива патогенна микрофлора, травмираща ресничните ивици. Забавя се изхвърлянето на токсичните маси от организма, образуват се газови джобове, където се залежават твърди образования (камъни). Постепенно те нарастват в слузести и подслузести слоеве на стомаха. Секретите на храносмилателните органи загубват своята защитна функция и снижават храносмилането. Усвояването и синтезирането на витамини е в недостатъчни количества, нарушава се усвояването на микроелементи в необходимите количества (най-важния от които е калция.)

Съвременната медицина с огромно съжаление отбелязва критично понижаване на нивото на калций в кръвта на децата. Ако по-рано той е бил 9-12 единици (в нормалните граници), то сега той не достига и 3 единици! Патогенните микроорганизми проникват чрез стените на стомаха и попадат в кръвоносните съдове. Микробната, гъбична, вирусна и паразитна флора лесно се внедрява в организма. Нарушават се обменните процеси на клетъчно ниво. Изменя се биохимичният състав на кръвта. В плазмата на кръвта се появява своеобразна тиня. Забавя се движението на кръвта по кръвоносните съдове, образуват се микротромби. Износва се лимфната система. Нервните тъкани претърпяват всевъзможни дистрофични изменения.

Интересен и достоен за внимание опит е провел френският учен Етиен Волф. Той в продължение на 37 месеца е култивирал злокачествен тумор в епруветка с разтвор, в който се е съдържал екстракт от хлебни ферментиращи дрожди. В същото време 16 месеца е култивирал при същите условия стомашно-туморни клетки. В резултат на този експеримент е станало ясно, че в такъв разтвор размерът на тумора се е удвоявал и утроявал в течение на една седмица. Обаче, ако от средата се премахнел екстракта от хлебните дрожди, туморните клетки умирали. От там бил и направен извода, че в бактериалния екстракт се съдържа вещество, стимулиращо растежа им."

Цитати от
http://www.svoizbor.com/2012/03/hidden- ... the-yeast/" onclick="window.open(this.href);return false;
прочетете цялата статия, това трябва да се знае. :evil:
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

calico написа:Лелеееей, Господинов, ма и ти ли правиш хляб :shock: :shock: Рози имаш да режеш, кой ще ти ги реже. :lol:
сериозно: кажи повече за разпадането на глутена от кваса или ми дай линк да прочета.
че ако го надребнява ще взема и аз да правя хляб с квас, поне да опитам
Калико, хората са го измислили, хляб и рози са като Чук и Гек :D
Изображение
Розите, половината съм ги ошетал, да видим другите кога ще им дойде реда.
Ето ти линк от Братя Хлебари, две момчета, които също са от Стара Загора.

"Хлябът с квас е подходящ за хора с глутенова ентеропатия
20 ноември 2013 г. в 10:26

Скорошно клинично проучване сочи, че съдържащите се в кваса лактобацили и гъбични микроорганизми, разграждат протеина „глутен“, намиращ се в брашното, на съставните му части – аминокиселини. Продуктите с квас след това могат да бъдат консумирани от пациенти страдащи от глутенова ентеропатия, без да пречиняват странични ефекти. "
Повече тук:
" onclick="window.open(this.href);return false;

"“Традиционно заквасеният хляб, с естествена закваска, разгражда пептидите на глутена, които причиняват проблеми на хората,” казва той. “Интересното е, че доста хора ми споделят, че когато започнат да консумират естествено заквасени хлябове, това им понася.”
https://poznanieto.com/%D0%BD%D0%B0%D0% ... D0%B5/5113" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Tanet »

Ох, не знам вече и аз се обърках. Заради сестра ми и шефа ми поръчах и вчера изчетох "Нокаут за множествената склероза" На Таня Бейрийска. Тя ми разби представата за хранене при МС, а повярвайте изчела съм доста. Тя твърди, че чрез консумация само на бекон и тлъсти мазни меса е преодоляла кризите си, няма рецидиви, родила 3 деца и лезиите в мозъка са започнали да се свиват като при това хранейки се изключително и само с бекон за 3м е свалила 28кг. Приложила т.н високо липидно хранене, при което организма влиза в режима на кетонно хранене т.е. енергията за клетките се набавя не от въглехидрати-те абсолютно се изключват дори и плодовите захари, а от липидите в тялото. Хляба изобщо се отрича едва ли не. Според написаното , полезни са нАситените мазнини като мас, лой, краве масло, кокосово масло и се отхвърлят всички растителни мазнини включително и зехтина.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Мария Николова »

От сърце желая болните да не се влошават и да оздравяват!!! :stiskam: :sbear: :stiskam: :sbear: :stiskam:

Здравите, обаче, защо трябва да ядат хляб за болни, питам аз? (Нищо, че не ям хляб, за да ... дебелея от друго, не от хляб. ;) :hihihi: Но когато заслужавам да се наградя, търся дъхав,топъл, бял. :potekoha: )
Векове сме яли и бял пшеничен с квас, и ръжени, и царевични питки. И между тях - едните и вторите и третите - пак е имало столетници.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”