Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
mama_li

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от mama_li »

Господинов, чудесно хлебче!
При печене на открито, коричката ми става много дебела :snif: .
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Браво, хлебарчета! Може да се каже, че наистина сте изчистили технологиите и знаете какво правите. Аз в момента се мъча с тънките хлябове. С тазвечершната фокача успях да изненадам даже кучето, чабатата с маслини обаче беше добре - с хубави шупли, достатъчен обем, само краищата й бяха малко твърди. Изобщо печенето направо във фурната ме затруднява, но опитите ще продължат, още утре :angel2:
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Затуй на чабатата ръбовете се режат.
Щото са много по тънки и изсъхват при печене.
Плоските хлябове се печат най-лесно и бързо на барбекю на висока температура 350-450°С. Като пиците.
А месото също става друго на висока температура и не пряк огън.
Изображение
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

Ето и филийката

Изображение

По нататък, съм решил да пробвам квас с хмел. В моето село така са правили хляб на времето.
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от hrissi2009 »

Господинов, поздравления за новаторския подход. За това освен мерак е необходим и усет.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от venetka70 »

Еее, не. Не удържаш и се предадох и аз.
Вчера почнах първия си квас. Да видим докъде ще го докарам.
Голям зор докато намеря пълнозърнесто брашно в Узбекистан. Най-накрая в ново открития най-голям базар в Ташкент в малко магазинче открих. Не че младежа знаеше какво точно продава, ама това е друг въпрос. А аз само по външен вид на брашното го избрах. Какво е точно и на мен не ми е ясно.
Ще експериментирам, пък каквото такова. Все пак началото е важно.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от venetka70 »

Що ли ми трябваше да пробвам?? Като си знам, че не става, ама нейсе, да не изоставам от тенденциите се наредих и аз на опашката за правене на квас.
Тоя моя квас що не се надига много?? Топличко му е. Осигурила съм му постоянна температура от 26-27 градуса, храня го уж навреме.
Мирише си вече като бозата едно време, прави някакви мехурчета, ама... не особено големи , а вече пълни 4 дена минаха. Къде греша :hmmm: :hmmm: или още трябва да чакам за подобен резултат??
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Di_Va »

Вени, и при мен не се надигаше много или аз не успявах да го хвана в процес на по-голяма активност, все пак се виждаха малки балночета на повърхността основно. Като е стопли времето тръгна по-бързичко, но взе да се отделя вода на повърхността, нещо бях объркала сигурно и се наложи няколко пъти да започвам отново. Но щом мирише на боза, значи си е добре. Пробвай да го тестваш за боза (това е много по-лесно за изпълнение от хляба според мен), ако харесваш боза, разбира се :).
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

Венетка, 4 дена не са толкова много, дай му време.
Каква вода и брашно ползва?
Ако водата има хлор, нещата или не се случват или кваса не се развива правилно.
Това е спонтанна ферментация, колкото са по натурални съставките, толкова по-добре
- вода изворна, кладенчева по възможност необработвана.
- брашно, без добавени ензими, подобрители, избелители и всякакви такива.
Храни го често, по малко, примерно 3 пъти на ден, не използвай метални прибори и съдове.
Прави сместа гъста, като за кексово тесто.

Мисля, че ако са спазени горните условия, ще имаш успех със сигурност..
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от venetka70 »

Ще чакам пък ако стане.
То проблема е, че не знам какво е точно брашното. Единственото, което открих на пазара в Узбекистан и не се води под името първи сорт.
На вид ми прилича на пълнозърнесто, ама като го купувах беше от голям чувал без етикет, а момъка изобщо не знаеше какво продава.
Вода поради липса на изворна слагам бутилирана, маркирана като изворна, ама.... друга няма. Това са азиатските реалности.
Като се върна в БГ след седмица ще пробвам и при нашенски условия пък дано там съм по-добра с кваса.
Иначе тукашния квас ще го мъча още няколко дни и ... каквото такова.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”