Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Deleted User 5091

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Deleted User 5091 »

Венче, страхотен майстор си!
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Мерси, ма чак пък :tzeluvka:
Меся, щото ме мързи да плевя :mrgreen:
mama_li

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от mama_li »

След едноседмично отсъствие и престой на кваса в хладилника, сега го спасявам :stiskam: . Заварих го разслоен вода/брашно. Добавих само брашно, рабърках и оставих на стайна температура/лятна ;) /. Май тръгна.
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Браво, Господинов, че поддържаш огъня. Аз тази седмица бях с гости, та не остана време за снимки.
Имам и аз проблем с кваса. След последното месене отказва да се храни, размножава и да бълбука. Пълно вцепенение. Снощи изхвърлих по-голямата част и започнах да го храня по 3 пъти на ден, но все още няма признаци на живот. На стайна температура е, дали не се е шашнал от жегите. :hmmm:
mama_li

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от mama_li »

При мен се оправи и вече два пъти меся. Забъркай нов, за всеки случай, ако този продължи да стачкува. Имам изсушен, мога да ти прехвърля, тъкмо да видим как се получава с него. Или аз да възбудя и да ти дам?
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1971
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 190 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от marka »

Мислех, че само аз имам проблеми с кваса. Никакво бълбукане и нарастване. И аз го държа навън. Да не би това да е проблем? Да не би да трябва да е в хладилника?
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

Аз съм редовен с правенето на хляб :dovolen:
При мен няма проблем с кваса, поне до този момент......това, което описвате е доста странно.
Не мисля, че причината е в топлината, все още не се е стоплило толкова ,че да му оказва влияние.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от shoshy »

Моят квас стои в хладилника. Преди да го ползвам го подхранвам и оставям на стайна температура. След това, което остане, пак в хладилника.
Преди време и моят квас беше отделил течност на повърхността. Излях течността, захраних го отново и се възстанови.

Да покажа новия хляб
Изображение
Изображение
Този път е печен в стъклена тенджера и кората стана доста по тънка. Повече ми хареса :dovolen: .
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”