Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Новия хляб!
Изображение
И
Изображение

МЖ продължава четвърти ден да яде безглутенов хляб. Бил свеж.
Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от flora »

Моля да ме извините, ако греша, но си мисля, че безглутенов хляб няма. Хляб се прави от пшеница - дива, хлебна (твърдозърнеста), фуражна .... Всичко друго може да е много вкусно и прекрасно на вид, но е заместител - не е хляб.
Изображение Изображение
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Продължавам да се ограмотявам и да увеличавам дела на пълнозърнестото брашно. Не съобразих да сложа повече мая поради по-ниското съдържание на глутен и стана по-тънък, отколкото ми се иска.

Изображение

Има хубав вкус, а ароматът се запази и след като изстина.
Ето тук има рецепти за различни закваски , но аз засега ще продължа с мая, че ми е по-лесно да контролирам количеството й.
bell

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от bell »

Трол, чуден хляб :daaa:

Венче, днес и аз съм с пълнозърнесто хлебче :dovolen:

Изображение

Изображение


Изображение
wenche написа:Продължавам да се ограмотявам и да увеличавам дела на пълнозърнестото брашно. Не съобразих да сложа повече мая поради по-ниското съдържание на глутен и стана по-тънък, отколкото ми се иска.
Защо бързаш да увеличаваш маята :hmmm: А, как беше с времето на втасване? Знам, че четеш, но все си бързаме :dovolen:
Мерси за стартерите :tzvetentze: ще ги разгледам. Време няма да обикалям около бълбукащо бурканче, но все някога ще ги пробвам.
При мен се получава, като на две чаши и малко брашно слагам не повече от 1/3 кубче мая и бухва чудесно. Но, определено го оставям повечко време да стои и разделям на три части втасването. Първата е с част от брашното около час, после след замесването пак около час и след третата част с изтеглянето на брашното и прехлупвания, въртене и какви ли не въртелжки :ssweat: пак около половин час.
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Мммм, тези апетитни краешници, дето са ги отрязали Трол и Bell (Секция Готварство се нуждае от нови икони)

Какво правя аз засега, Bell – забърквам си стартер, който може да остане в хладилника ден-два, докато ми потрябва. Бълбука си самичък, нищо не му правя, според книжките (а и според моите наблюдения) колкото повече стои, толкова по-богат става ароматът му.
За хляба правя много влажно тесто, което също втасва 16-18-20 часа на хладно. Според моя никакъв опит така докарах хубав вкус и аромат на хляба. Та си мисля, че малкият обем не е от недостатъчно втасване, от друго ще да е.

И друго искам да споделя – откакто започнах да правя хляб, аз на практика спрях да ям хляб. Вероятно целият процес на ровене в рецепти, усещането на тестото между пръстите, надничането под кърпата и чакането да го видя изпечен по някакъв начин задоволява „глада“ ми за хляб. Опитвам по залък, докато е пресен и още веднъж-дваж, докато свърши, за целите на експеримента и това е. Леле, ами ако взема и да отслабна … :angel2:

Bell, откъде го купуваш това стамболовско брашно ?
bell

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от bell »

На стартера в хладилника не трябва ли също да му се бае, ако седи два, три дни. Ако, може да го забъркам и само да оставя ми звучи по-лесно. Проблемът е с времето и това, че не съм сигурна точно кога ще правя хляб. Ще чакам наблюдения от вас до колко дни може да издържа в хладилника и с какво го забърквате.

Венче, явно не е от втасването, както пишеш. Даже при теб отлежава в пъти повече :hmmm: Не знам и аз не съм от разбирачите, защо не иска да бухне. Ако, го правиш основно от ръжено брашно няма да бухне, както пшениченото :hmmm:

Брашното го взимам от Парадайз мол. На долния етаж има хубави магазини за био и всякакви вкусотии. Не съм фен на био магазините, но този там е добър. Има интересни подправки и всякакви работи, голям и хубаво зареден.
Има ги и по други места, ето им сайта. Хубави са им всичките и определено с различен вкус и вид.
http://www.ecosem.bg/bg/a-6/" onclick="window.open(this.href);return false;къде-може-да-намерите-нашите-продукти/
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от shoshy »

Имам квас, който е бил в хладилник месеци без никакви добавки. Беше почти сух. С няколко захранвания с брашно, вода и малко захар се възстанови без проблем.
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Добро утро, хлебарчета :skiss:
Чакам приятели на брънч, хлябът се пече, а на мен един въпрос не ми дава мира. :hmmm:
Значи каменната мелница е добра, защото бавно смила, без да загрява, запазвайки в максимална степен всички полезни съставки, за разлика от конвенционалната, която мели при много висока скорост и при много висока температура, в резултат на което голяма част от хранителните вещества се унищожават (разбирай витамин Е от зародиша, други витамини, ензими и антиоксиданти).
Добре де, питам аз, колко ще да е висока тази температура и какво се случва със същите тези полезни неща, запазили се в каменната мелница, като метнем хляба на 230 градуса за един час. :hmmm: :hmmm:
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Ами когато мелим зърно получаваме брашно.
Брашното го влагаме в хляба, който печем.
Съставящите на брашното са претърпели по туй време голями изменения, а как влияе температурата на резултата е съвсем друг въпрос.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от calico »

аз на ваше място при тоз хубав хляб, щях да си купя домашна каменна мелница.
то и сега се замислям, и даже съм търсила, ама ръчните са само вносни.
ако намеря ще си купя една, такава например, ама тази не е ръчна май ;)
Изображение

а тази пък сигурно е леко позлатена ;)
http://melnici.com/?product=%D1%80%D1%8 ... tare-hawos
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”