Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от marka »

Първият ми опит за багети, направени по технологията за която ни светна Венче. :dovolen: Част от брашното е грахам.
Изображение
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Marka, такива сладурчета са станали, :sclap: :sclap: а като знам колко са вкусни !!

Днес се престраших и смесих бяло и пълнозърнесто пшенично био-брашно 50:50. По-бавно втаса, по-лепкаво остана до края, абе изобщо играта загрубя.
Очаквано шуплите не са така големи, но е много еластичен, мек и сочен. Ще трябва май да започнем да качваме клипове.

Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от wenche на Яну 15, '18, 21:55, променено общо 1 път.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от greeneyed »

Венче, в хлебопекарната правя само смесени бяло+пълнозърнесто брашно 50/50. А защо го слагате това брашно отгоре? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от marka »

Боже Венче, ти си голям майстор. :daaa: Имах намерение да ходя да купувам хляб от Костас, но багетките сатнаха толкова сполучливи, че утре замислям да заложа нови, само че с бяло брашно. И следващият път, като пазарувам в Хит ще търся брашно тип 850 ли беше? :hmmm: И ще купя брашно от мелница Балван, за да видя има ли разлика.
Живот и здраве лятоска, домашни багетки, домашно сиренце и "домашни'" доматки :hihihi:
bell

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от bell »

wenche написа:но е много еластичен, мек и сочен. Ще трябва май да започнем да качваме клипове.
Много любим вкус! Венче, аз го правя грубо на две чаши бяло брашно, една пълнозърнесто. Да, и при мен лепне при месенето, но така си и втасва. Оставям го по-дълго, почти да утрои обема си и съвсем леко оформям при второто месене. Слагам брашно по ръцете, така по-лесно се боря с тестото. Не знам дали е правилно, но се получава.


Чудех се друго :hmmm: къде мога да си намеря подобна релефна купа, като тази от края на клипа /около 12 минута е/. Много ми хареса за форма на хляба :liubov2:
" onclick="window.open(this.href);return false;
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Грийни, ти си много напреднала, аз сега прохождам. Допреди един месец ме втрисаше при мисълта да замеся тесто.
А брашното остава след последното втасване, иначе няма как да го отлепя от кърпата, аз действам на ръка, не с хлебопекарна.
Marka, голям майстор не съм, ентусиазмът ми е голям :tzeluvka: И да, брашното е тип 850.
Bell, и купата, и тези стъргалки, с които си помагат, и държача за бръснарското ножче ... трябва да се разровим, не може да не се предлагат.
marka написа: Живот и здраве лятоска, домашни багетки, домашно сиренце и "домашни'" доматки :hihihi:
:lol: :lol: Тя икономиката ни и без това едвам крета и ние съвсем ще я довършим с това Направи си сам :lol: :lol:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Силвия »

Бях си наложила вето да я гледам тази тема, че е много изкусителна, направо страхотно изглежда продукцията :shock:
Кога ли и аз ще се предам :lol:
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

:stiskam: :stiskam: Дано намериш източник в БГ, че аз на първо четене не открих. Но пък какво ли не сме влачили от чужбина, та едни купи :angelche:
Малката Ида

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Малката Ида »

Трябва да намеря скалпел...за разрезите. :angelche:
Обичам градивни провокации! :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”