Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

А за кваса .... действията са разумни, но обясненията.....
Автолизата, например, винаги се случва.
Но това:
"....На всеки 30 мин. го разтегляте и завивате от всяка страна за да изкарате максимално глутена от брашното. Това е много важна стъпка. Не я пропускайте. ......"

Видиш ли Калико как трябва с глутена!
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от scleri »

troll написа:Здравей Склери!
Според мен баба Гина се е пошегувала, давайки ти снимка на френски селски хляб от тук:
http://sladkoisoleno.blogspot.ca/2013/1 ... 2.html?m=1
Така е в нета. Всеки краде всичко от всякъде. Аз тая снимка заедно с рецептата я видях тук - http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0 ... &vote=show . Доколкото публикацията е от 2015 год. , а френския хляб от http://sladkoisoleno.blogspot.ca/2013/1 ... 82.html?m= е от 2013 година повече от ясно е кой от къде е краднал снимката.
Остава сега Троле ти да вземеш да измайсториш един хляб по тая бирена рецепта, и да ни покажеш как наистина изглежда това чудо.
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от sendi1966 »

Склери,точно по тази рецепта не съм си направила кваса.Всичко на око,само технологията горе долу по направата съм спазвала и имам квас и правя хляб с квас.Не е толкова сложно.Рядко правя автолиза,но разтяганията ги правя.Карам малко по съкратената процедура и става много хубав хляб.
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Днешният ми хляб е от лимец и с квас, обаче купешки. Според етикета не трябва да има нищо друго освен ,ръж, вода и Лактобацилус и все био :hmmmmmm:
Пак е кръгъл, щото нали ... Почти два дни - разтягане, сгъване, втасване и пак, и пак, но в резултат хубав хляб и при това цял килограм :dovolen:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Връщам се да ви чета, че много сте изписали за няколко дни :gush:
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

troll написа:Ами не само изглежда, ами е и много вкусна. Има нещо средиземноморско в нея и туй е изобилието на олио д'олива.
Другото е мащерка, чубрица, чесън, черен пипер, риган и пак олио.
Фокачата е свързващото звено между хляба и пицата.
Изображение
Ммммм, много апетитно !
Троле, всички тези миришки, дето ги изброяваш, са намазани отгоре с олиото или е овкусено тестото с тях. Дали ще се изпече хубаво, ако маслините се нарежат на ситно и се омесят в тестото. :hmmm:
В моя любим блог Hefe und mehr има рецепти с бира. Ще взема да се пробвам и аз.
Deleted User 5091

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Deleted User 5091 »

Eeeй, много сте заразни! Вдъхновена от клипчето на Танет- разбъркване с шпакла, техники за аериране :lol:
и да си призная това е първият ми хляб :angelche:
Изображение
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от johnstalker »

Бравост! Не си си написала годините.. та не знаем как да те оценим! ;)
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Ха ха ха!
Чичо Джон - оценител!

Ся за Склери и Баба Гина....
Историята си я бива.
Значи в този блог публикуват статии на Новинар, където има и Новинар Кулинар.
Та въпросната статия е от там.
Рецептата е от книгата на Невяна Кънчева, „Хляб от фурната и хлебопекарната”, ИК „Колхида” , но там снимки няма. И ся тук съм триумителен. Или някой от Новинар или Командващия блога е решил да има и зрелище и е зел та праснал снимката с връзка към оргиналния сайт. Тя снимката излиза като напишеш в гуглата "хляб в гювеч" - картинки. Ма тия не могат и да крадът, като хората.
Ква е връзката с Баба Гина?
Това е надпис, който излиза над текущата статия с връзка рекламиращ друга статия за рецепта за здраве, те излизат случайно и на Склери се е паднало туй дето го е копирал.
А на новоправещите честито. Голяма е тръпка.
Ся тук е книгата на Невяна Кънчева, „Хляб от фурната и хлебопекарната” и класическата книга Пенка Чолчева.
http://slavuncho.blogspot.ca/p/blog-page_19.html?m=1
Последно промяна от troll на Фев 6, '18, 00:03, променено общо 1 път.
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

По делата ще оценяваш, Джони, как иначе !
Добре дошла в клуба, Мия :tzvetentze: Направо се чува, как се отчупва къшей по нарезите :dovolen:
Последно промяна от wenche на Фев 6, '18, 00:15, променено общо 1 път.
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Ся Венче ..... аз почнах с една рецепта па я умешах с друга.
Обаче
Ако искаш маслините, а и доматите вътре в хляба е важно кво целиш: вкус или визия, щото тез неща рядко вървят заедно.
Та ако е вкус трябва да ги оставиш по-водни така и да намалиш водата в рецептата, ако е за изглед и вкусови изненади ги слагаме върху домакинска хартия и ги сушим да не дебалансираме рецептата, щото тя си има всичко, а ние искаме и още от всичко и тъй се развалят рецептите.

Ся ще ми се да изтъкна нещо.
Всички брашна са безглутенови! А някой като им сложиш вода почват да го правят глутена и ако сложиш мазно силно намаляваш формирането на глутена.
И в пшеницата няма глутен.
Глутен има в тесто само.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”