Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Ми то е като процентите...
:D
Смята се, 1 гр вода = 1мл вода
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от calico »

и докато не знаем какво да правим, Венче :hihihi:
да пренебрегваме всичко?
учудвам се че японците въпреки рака и депресиите , пак са най-дълголетната нация.
да, не са еднозначни нещата, така е.... :daaa:

И като защитаваш така страстно яденето на глутен, кажи ми какво точно получаваш от консумацията на бяло брашно, освен наслада за небцето? :angelche: Какво друго? По-здрава ли ставаш, по-добре се чувстваш, не те болят ставите от брашното? Защото всичко това веднага се усеща щом се спре с пшеницата. На мен ми е странно защо е тази вътрешна съпротива в теб. Заради вкуса, заради навика, заради това че някой друг го е казал? Кое е това, което те кара така да се противопостяваш на безглутеновото хранене?

Няма нито един който да е минал на безглутеново и да е казал "все тая", нито един. Струва си човек да се замисли над това. Може би има нещо, извън всички противоречия, и нееднозначности?

Това звучи като агитация, Венче :tzeluvka: , но не е. Както вече казах, аз съм опитала и двата начина, и знам къде е истината, поне по тоз въпрос :liubov2: Когато опиташ и ти другия начин, и след година вече може да ме убеждаваш, че не са еднозначни нещата, личния опит е незаменим в някои работи... :tzeluvka:

п.п. при водата 1 гр-мол е равен на 1 мл, тъй че е все тя в грамове ли е или в мл.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Гео, граф »

Японците са дълголетни, защото ядат много риба. Не напразно Курилските острови са повод за раздори между Япония и Русия - 200 милната зона около тях е пълна с риба, заради феноменалните количества планктон от топлото течение Курошио. Е, там има и рений, имат и геостратегическо значение, ама иначе са си петдесетина купчини скали между Камчатка и о-в Хокайдо. Но да се върна на японците - те имат най-ниския процент в света смъртност от сърдечно-съдови заболявания, изключително нисък процент (мисля към 4%) на затлъстяване (при над 36% в Щатите!), честотата на рак на дебелото черво в Япония е много ниска в сравнение с други страни. Имат и най-големия процент пенсионери - около 1/3 от населението. Така че учете се от тях, маайте риба и ша живейте 100 години :daaa: :nod: !

Вени, къде го чете това за рака на стомаха при японците :o ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Ми те японците ако имаха де да сеят пшеница и ечемик.... и то не от глутена, дето са дълголетни, а щото пият оризова ракия! ;)
А някъде доказано ли е, че глутена е вреден за здрави хора?
:mrgreen:
А всичко е за изхранването!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Тутти »

Troll, тъкмо пресметнах, че при теб е ранно утро и сигурно още спиш, та и аз да подрънкам и да поспамя лекинко, и ......хоп, ти си бил буден. Знам, че си прав да се сърдиш, че разводняваме темата, но спора не стихва, та да си кажа накратко и аз.
Баща ми, на 84 години с вечни артритни болки в ставите и нощни крампи, ама всяка нощ, опита всичко без резултат.Сега по принуда започна заради мен да яде безглутенов хляб. ММ не яде никакъв, а аз само без глутен от три месеца. Нямах друга причина освен скованост, така реших да пробвам без глутен, какво ми пречи. Та баща ми вече няма крампи, няма болки, няма подут стомах, и сега е убеден кое му е помогнало най-случайно. А аз съм убедена, че ставите ми са щастливи, и съм убедена, че винаги може да се опита, пък и не вреди. Защо не?
Лидия Ковачева смята, че японците са по-здрави, защото не ядат сирене, а само тофу от соя. Ама това пък хич не е за тази тема. Пак се извинявам на Troll, много интересна ми е темата.
Гале

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Гале »

Миша написа:Приказката за хляба трябва да почва така : Никой не е по-голям от хляба...Запомнила съм от баба ми, че хляб не се хвърля , дори трохите от масата се дават на врабците, и на животно когато даваш хляб, трябва да го подадаш, не да го хвърлиш .И сега ми е неудобно да хвърлям, неудобно ми е да коментирам и днешните "хлябове", защото хляб не се обижда
И в такава тема не бива да има някои думички !!! Темата трябва да е чиста , като хлябът ни...

Забравяме....
Сантиментална съм :oops:
Най-учтиво ви умолявам да спрете да спорите. :tzeluvka:
Вместо да се обяснявате и убеждавате, дайте рецепти за различни видове ХЛЯБ: пшеничен, безглутенов, царевичен, соев, оризов, с тъничка или дебела кора и всякакъв друг, който приготвяте в своите домове. Аз бих опитала някои от вашите предложения с голямо удоволствие, въпреки че хляб ям много, много рядко. :tzeluvka:
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Така, багетите ще втасват и имам време за разсъждения от общ характер.
Не си ме разбрала правилно, Calico, не защитавам страстно яденето на глутен, по-скоро ми липсва достатъчно убеденост в отричането му.
И точно защото не слушам, какво ми казват, съм скептична към всички тези евтини заместители на пшеницата и се доверявам на традицията, защото ние имаме щастието да живеем на място, където не сме принудени да ядем скакалци и сорго.
За бялото брашно съм убедена, че е вредно, но не съм толкова твърда по отношение на пълнозърнестите брашна.
Сега за да съм честна, си признавам без бой, че вече трети ден успешно съм на без пшеничен глутен. Щото ако Лизи е права, че глутенът е навред ... :hmmm:
Ще докладвам след три седмици дали ми е минал кръстът ;)
П.П. Мерси за осветляването на въпроса с мерките и теглилките. :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от calico »

аз пък си прегорих лекичко хлебчетата :ufff: станаха с хрупкава коричка като на Трол.

Гале, не е спор мила, няма за какво да спорим. Внасяме различна информация просто, човек трябва да прави информиран избор, нали? :mrgreen:

Гео категорично знае, че дълголетието на японците е от рибата, а не от нещо друго. :lol: :lol:
пък някой казват, че е щото те си имат ИКИГАЙ

Венче, стискам палци да ти мине кръста от каквото и ще да е :stiskam: :stiskam: :tzeluvka: :tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Снощи пак не спах!
Мислих!
Стигнах до извода, че всеки бърка разни неща под името без глутеново брашно и трябв да търся рецепта от производителя.
Ето я
Ingredients

2-1/4 tsp Active Dry Yeast
1-1/2 cups Milk (warmed cow, rice, or soy milk)
3 cups Gluten Free All Purpose Baking Flour
2 Tbsp Sugar
1 Tbsp Potato Flour
1 Tbsp Xanthan Gum
3/4 tsp Soy Lecithin Granules
3/4 cup Eggs (must measure 3/4 cup)
*1/4 cup Vegetable Oil
1 tsp Cider Vinegar
1 tsp Guar Gum
3/4 tsp Sea Salt

Ама много гуми тука! :mrgreen:
Май ще заместим глутена с гума.
Битката ми за един по-безглутенов свят продължава!
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Няма време за фуд стайлинг, нетърпението да споделя е голямо :ieeee: :ieeee:

Изображение
Изображение
Изображение

Ароматни, крехки, с неравномерни шупли и твърда хрупката коричка.
За мен удоволствието да ги омеся и изпека, глутенът за ММ :mrgreen:

ПП. Божке, от къде ли са се учили едно време, като е нямало Гугле ?
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”