Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Продълговатия не го пекох на тава, защото беше много хидратиран и му търсих някакъв съд. Сложих го в един Tupperware с капак и го пекох на 230 градуса около 50 минути, но отдолу си остана суров, сивкаво-бял, абе, беше си направо сбито тесто, изобщо не ставаше за ядене.
Явно режимът, на който пека в чугунената тенджера, при другия съд не е бил удачен. Можеше да го допека сигурно, но вече му бях набрала, даже не съм го снимала в разрез.
А вторият, дето прилича на фризби, имаше потенциал за добър вкус, просто не го дочаках да си втаса. Ама кой да знае, че това може да трае дни, аз си помислих, че му има нещо и никога няма да се надигне.

Господинов, ти сега поставяш нова тема за размисъл: "Що е то шупла и за какво е белег тя" :hmmm:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от marka »

Венче, радвам се, че си тук. :dovolen: Добре, че и ти и Господинов споделяте за провалите си, че иначе може да се обезкуражим.
Мама Ли, изглежда много добре. :daaa:
Днешното хлебче с мая. Ами, много е вкусно.
Изображение
Май, съвсем се побърках. Онзи ден купих 7 кг. брашно-различни марки. :D
GIOIA(Джоя)

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Венче,рецептата за тостерния го има 1-2 страници назад.
А,твоите хлебчета пак са красиви,въпреки че си имала други очаквания.
Следващият път ще го докараш,както ти харесва

Хриси,би трябвало да го разтягаш преди да го оставиш да втаса тестото.След втасването само лекичко го разпъваш,за да не го смачкаш да спадне и да не изкараш въздуха вкаран при разтяганията,сгъваш и оформяш и финално втасване.
И аз съм фен на тъмни и пълнозърнести брашна,но те са специфични и трудни за работа.
За това подхванах с бели,за тренировка :lol: и да приуча детето на новият хляб.

А Мама ли напредва с големи крачки :nod:
Фантастичен е :o Браво!

Благодаря,Марка!
Абе,никога не ми е идело отръки месенето,но съм го захапала и го боря.
Едно тесто за пица не можех да омеся,за това си купих хлебопекарна,да меси вместо мен :x
Това с брашната прилича на цветарската мания,но ще се притесня като почнем да поръчаме от чужбинско и да далим чували с брашно(вместо тор,примерно)
Последно промяна от GIOIA(Джоя) на Апр 3, '18, 18:19, променено общо 1 път.
mama_li

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от mama_li »

marka написа: Апр 3, '18, 17:51 Май, съвсем се побърках. Онзи ден купих 7 кг. брашно-различни марки. :D
Ако това те утешава, не си сама :lol: . И аз съм събрала не знам точно колко.
И да, много добре ми се получи днес хлебчето, надигнато, пухкаво, с тънка и не твърда коричка! :ieeemyzh:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от marka »

Абе, все си е по-добре да не си сам в лудостта си. :lol: Има шанс да си норамален, поне в очите на себеподобните си. :lol:
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от hrissi2009 »

Благодаря Джоя, опитите ще продължават. :daaa:
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Такаааа, от мен посред нощИте козунаци №4. Засега едни лоши снимки с телефона, утре по-добри на дневна светлина и на разчупени.
От 1 кг брашно излязоха тези двата + още един продълговат, но той биде отнесен веднага щом спря да пари.

Изображение

Изображение

В рецептата намалих само млякото от 450 на 400 мл, защото яйцата бяха много големи. Брашното беше точно 1 кг (от хасковското) и тестото се получи с много приятна за работа мекота. Почетвъртих технологията с разтягането след втасване, макар че имах готовност за експериментиране.
GIOIA(Джоя) написа: Апр 3, '18, 18:16 Хриси,би трябвало да го разтягаш преди да го оставиш да втаса тестото.След втасването само лекичко го разпъваш,за да не го смачкаш да спадне и да не изкараш въздуха вкаран при разтяганията,сгъваш и оформяш и финално втасване.
Изглежда ми логично след смесването на продуктите тестото да се остави на мира, защото има много повече продукти от хляба и му трябва време да започнат процесите. Ако се започне веднага с разтягането, трябва да се вкара и маслото, а мазнината силно затруднява втасването.
Тъй че оставих го да си втасва на хладно без да го пришпорвам. На свеж въздух от отворените прозорци му трябваха почти 12 часа, за да удвои обема.
Ето така беше, преди да започна да вкарвам мазнината

Изображение

и след това

Изображение

Като започне разтягането, първоначално излиза въздухът от мехурчетата до стените на съда, но тестото спада съвсем малко. Ако не се мачка много, за трите часа докато се разтяга дори увеличава обема си. Въобще не лепнеше и се оформиха много лесно козуначетата. Този път в плънката добавих и локум.
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

След този дълъг репортаж да ви видя какво сте измайсторили. На Марка багетата е като излязла от френска пекарна :daaa:
Още малко да опознаем брашната и да се пробваме с една поръчка от Италия или Франция, а :gydigydi: , хич не ми се вижда притеснително :ieeee:
И като заговорихте за лудост, сега е момента да си призная, че днес целунах тестото :oops: Ми тъй де, как целуваме розите :dovolen:
Джой, видях я рецептата, мерси, ще й дойде и на нея редът!
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от flora »

Ееее….Венче, толкова апетитно изглеждат! Благодаря и за технологичните обяснения, ама пиши и с коя рецепта получаваш този резултат на снимките.
Изображение Изображение
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

wenche написа: Апр 4, '18, 01:24 Още малко да опознаем брашната и да се пробваме с една поръчка от Италия или Франция, а :gydigydi: , хич не ми се вижда притеснително :ieeee:
:shock: :shock:
Сектааа,............. представям си темите - "Пролетна поръчка за бяло брашно от Франция"
" Бърза поръчка за декупаж от Италия" :lol: :lol:
Козунаците са един път :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”