Домашно консервиране

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Домашно консервиране

Мнение от Светката »

И аз Венче се окапах.Харесват ми твоите изтънчено приготвени ястия.Който може го може :dovolen: :daaa:
Всичко което показваш е ПЕРФЕКТ. Дървената купа е иникат-нали?
И те моля като казваш на кучето си Ще те изям :D от радост ,то наистина не го изяждай :ieeee: :ieeemyzh: :daaa: Само аз си ям домашните любимци :D :hihihi:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
РОУЗ

Re: Домашно консервиране

Мнение от РОУЗ »

Венче, с какво го правиш гулаша?
Преди години в Метро имаше една унгарска паста гулаш-крем, божествен ставаше с него, след това го спряха, импровизирах, но не е същото. А ММ много го обича.
bell

Re: Домашно консервиране

Мнение от bell »

Гео, граф написа:Е те тоа гулаш на върха на главата ми поникна,
Аз направо отивам при Венче с празната паничка, пък може и да ми върже :angelche:
wenche

Re: Домашно консервиране

Мнение от wenche »

Леле пак огулашихме пейзажа :lol: :lol:
Ми хайде, идвайте, в тенджерата има още :ieeee: , нареждам паничките

Изображение

Роузи, ето я пастата, която ползвамЕ (защото ММ е баш-гулаш-майсторът). Снабдяваме се от Унгария, не ми се е налагало да я търся тук.

Изображение
РОУЗ

Re: Домашно консервиране

Мнение от РОУЗ »

Аууу, същата е, едната беше люта. Спряха да я продават в Метро, известно време имаше някаква паста в бурканчета, ама не беше толкова хубава, после и нея я спряха.

Ми да си организираме поръчка за тубички гулаш, че не мож ни изхрани толкова мераклии? :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 75 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от qn4eto »

Преди години имах рецепта за лютивка, която се приготвя от люти чушки, пипер, чесън , смлени в месомелачка,сол, захар, оцет. Е, не можах да я намеря. Намерих друга- с печен пипер и чушки , и понатамъних пропорциите,като се ориентират от намерената рецепта. Получи се - мъжът ми много го хареса, та правих и втори път. Мелих всичко в блендера, добавих аспирин и готово. Не отнема много време.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Гео, граф »

Изръшках целия подфорум Готварство, но не намерих рецепта за сладко от дюли. Моля някой да ме светне за него. Не че в нетя няма, но все си е друго наш човек да ти каже :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Daniela Pargu »

:nod: Е, и аз да съм полезна:
нарязвам дюлите на кубчета- не по-големи от 1.5 на 1.5 см
сварявам парченцата като за компот/т.е. до омекване/,отцеждам
сварявам захарен сироп / за кило плод -кило захар/почти до готовност и
слагам сварените кубчета в сиропа/седят така докато изстине/
Следва варене - като всяко сладко, малко преди финала- слагам лъжичка лимонтузу.
Пълня сухи топли бурканчета и обръщам след затваряне.
Може да се подправи с аромат по избор, но на мен ми харесва дюления и не слагам нищо.
Става като рачел на цвят -тиквен.
Ако сложиш водата от варенето на плода за зах. сироп - желира,но аз слагам чиста вода -въпрос на вкус!
Същото правя и с ябълки и подправям с листа мента или градински чай.
:daaa: :dovolen:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от vanina_g »

Дани, да те допълня малко за сладката от дюли, круши, изобщо плодовете, дето потъмняват като стоят нарязани - майка ми (тя е майсторката в къщи на сладка) докато ги чисти и реже, готовите парченца плод пуска във вода с малко лимонтузу. Така цвета на плода и после и на сладкото се запазва много светъл. После ги промива с вода и веднага слага в горещия захарен сироп. :daaa:
Гео, специално от дюли, майка ми прави "стъргано сладко" - дюлите ги настъргва мнесто да ги реже! Става разкошно! Обаче рецептата - довечера! :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Гео, граф »

Благодаря ти, Дани :tzeluvka: , но как да разбирам ''сварявам захарен сироп... почти до готовност" :hmmm: ? Как изглежда готовия? Или поне колко време се вари, за да стане готов? А белиш ли плодовете или само ги нарязваш? Виж колко малко разбирам :oops: :oops: ...

Ванинка, ще чакам и твоето предложение :sdaaa: . Минава ми през ум злодейската мисъл, че мога да хвана Шефа да ми ги настърже (мога ли :swonder: !?)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”