Домашно консервиране

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от МГХ »

ln_none написа: Ное 21, '18, 11:00 Проблемът с пресния нар е, че сваля кръвното и повече от 1 на ден не мога да изям, веднага ми прилошава.
Супер , тичам да си купя. :daaa: Боря се с високо кръвно съвсем безуспешно с лекарства.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от ln_none »

Дано ти помогне. Да нямаха толкова фира пустите нарове, щях да пращам, ама то хем половината хвърляш, хем докато не го отвориш не знаеш бива ли го, не го ли. И така си гният в килера :evil: а в магазина днес ги гледах - над лев е бройката.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Домашно консервиране

Мнение от calico »

Днес консервирах бобена салата "Ропотамо". Наложи ми се, щото като разчиствах фризера намерих един солиден пакет печени чушки от миналата есен, които не исках да прибирам отново :D Останалото го имах - боб, грах, моркови, кисели краставички, доматено пюре. Ей тъй от нищото направих 8 големи буркана, мисля че студентът ще им се зарадва много.
Всъщност, ако човек си е опекъл и замразил чушки предварително, тъкмо сега е времето за тая салата, установих го. Щото няма какво друго да се прави, зимнината вече е направена и не бързаш, тя не мирише, може и в кухнята да се приготви....

ей тъй, споделям, ако някой като мен има изостанали печени чушки. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13671
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от zeleno »

тази салата има един единствен дефект - изяжда се цяло бурканче наведнъж и после питат - а ми к"во ще вечеряме :mrgreen:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от greeneyed »

Много съм горда 8-) - приготвих домашен ябълков оцет! :angel2: Въобще не ми беше ясен процесът , вино не съм правила, но се получи. Отначало ме притесняваше, че не е кристално бистър, както е купешкия, но четох, че трябва да е мътен. Сега имам вече и оцетна гъба, а ММ каза, че има едни дребни ябълки..... които могат да станат на оцет. :lol: Имаме 6 л оцет, той иска още! :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Di_Va »

Браво, Грийни, и аз правих ябълков оцет, но добивът ми беше около 200-300 гр. :lol:
Догодина повече, а оцетната гъба си я съхранявам в буркан в хладилника, само дето не зная до кога може да стои там :hmmm: .
gospodinov

Re: Домашно консервиране

Мнение от gospodinov »

greeneyed написа: Дек 11, '18, 16:18 Много съм горда 8-) - приготвих домашен ябълков оцет! :angel2: Въобще не ми беше ясен процесът , вино не съм правила, но се получи. Отначало ме притесняваше, че не е кристално бистър, както е купешкия, но четох, че трябва да е мътен. Сега имам вече и оцетна гъба, а ММ каза, че има едни дребни ябълки..... които могат да станат на оцет. :lol: Имаме 6 л оцет, той иска още! :angel2:
Аз тази година съм на 60 литра :D :D
Миналата направих около 10-15 литра но свърши скорострелно.
Тази съм се запасил...да видим. :mrgreen:
Всъщност може да си направите успешно оцет и без гъба.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Di_Va »

Брей 60 литра!!!
Без гъба го правих аз, но си запазих гъбата, защото четох, че с нея процесът доста се ускорява, ама това ще го видя догодина евентуално.
gospodinov

Re: Домашно консервиране

Мнение от gospodinov »

Di_Va написа: Дек 11, '18, 16:37 Брей 60 литра!!!
Без гъба го правих аз, но си запазих гъбата, защото четох, че с нея процесът доста се ускорява, ама това ще го видя догодина евентуално.
Мдаа, идеята е половината да остане за догодина и да се ползва престоял оцет.
Така е според В.Тасков, престоялия оцет е по-полезен за директна консумация.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Di_Va »

А когато престоява оцетът, не продължава ли да образува гъба, която се храни с него и го изконсумира един вид?
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”