Домашно консервиране

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от vanina_g »

Ииии пак аз :oops: Ми не ми става ябълковия оцет! Мирише прекрасно на кисело, на ябълки, а почти не е кисел! Съвсеееееем малко :snif:
Защо така?! Верно, че за първи път правя и няма вътре оцетна гъба, но стоя в съда близо два месеца и уж спазих точно рецептата :cry:
Кажете, случвало ли се е при вас, каква може да е причината, та да знам за догодина :hmmmmmm:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Lizi »

Може би са били много сладки ябълките?
Може ли рецептата за царската салата?
РОУЗ

Re: Домашно консервиране

Мнение от РОУЗ »

Сега го сипи обратно в съд с широко гърло, покриваш с тензух и чакаш да се образува гъба. С оцетна гъба просто процесът протича по-бързо. Може и с 1-2 чаши стар домашен ябълков оцет, ако намериш отнякъде.
Когато се образува мътилка изчакваш да се поизбистри и прецеждаш, а мътилката /от нея се образува гъба/ я прибираш в буркан за следващия оцет.

А ти как реши кога да го прецедиш, аз чакам ябълките да потънат на дъното, случвало се е и за месец, и за три и повече. Един бидон бях зарязала в мазето почти половин година, там е доста хладно и стана много бавно.

Ако не намериш гъба, пиши, аз ще видя моята в мазето още ли е жива и мога да ти пратя по някоя съфорумка от Пловдив, която идва на ЧРД Хоби. Това в случай, че още я имам, ще знам след ден-два.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от vanina_g »

РОУЗ написа:Сега го сипи обратно в съд с широко гърло, покриваш с тензух и чакаш да се образува гъба. С оцетна гъба просто процесът протича по-бързо. Може и с 1-2 чаши стар домашен ябълков оцет, ако намериш отнякъде.
Когато се образува мътилка изчакваш да се поизбистри и прецеждаш, а мътилката /от нея се образува гъба/ я прибираш в буркан за следващия оцет.
Ми аз още от началото го прецедих от ябълките и само течността чакам да ферментира ама... нещо не е както трябва или на мен търпение ми липсва :hmmm:
ОК, ще пробвам така, а стар оцет нямам, ама ще искам от нашите - те си купиха лятото за 3лв - 0,5 л :twisted: за лек някакъв да си правят, дано им е останал ...
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от vanina_g »

Lizi написа:Може би са били много сладки ябълките?
Може ли рецептата за царската салата?
С удоволствие ще ти я напиша, на нас ни е любима:
- карфиол една голяма глава, 1 кг моркови, 1 кг камби, 1 голяма глава целина с листата - всичко измивам и нарязвам от предната вечер, посипвам малко сол и ги омешвам добре. Стои един ден да поомекнат зеленчуците. Естествено може с количества по-големи, може и на око, както ви харесва
Във всеки буркан слагам :
- за 3 литра буркан - 3 броя аспирин, 3 супени (от по-големите) лъжици сол, 2 от същите лъжици захар, 7,8 зрънца бахар, 15-20 зрънца черен пипер, 3 бр дафинов лист
- за по-малките буркани съответно по 1/2 или 1/3 от посочените количества на подправките, солта и захарта
- накрая оцет до края на долното ръбче на буркана (всеки буркан има една такава грапава част отдолу, цялата да се запълни) и разклащам яко да се поразтворят нещата
- напълвам със зеленчуците и заливам с гореща вода, веднага затварям с капачката (на винт) и обръщам върху вестници - така виждам сутринта ако някой е протекъл, значе не се е вакумирал
После всеки ден - една седмица - обръщам бурканите за да се разтвори всичко и заминава в избата!
Успех и да ти е сладко! :tzvetentze:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от vanina_g »

Ето продукцията от една доза - три буркана от 1,5 и два от 0,7
Изображение
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от marka »

Ванина, защо да не ти става ябълковия оцет? Аз го правя за втора година по рецепта на една съседка и става за около месец и половина и без да слагам оцетна гъба. Тя се образува сама.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от vanina_g »

marka написа:Ванина, защо да не ти става ябълковия оцет? Аз го правя за втора година по рецепта на една съседка и става за около месец и половина и без да слагам оцетна гъба. Тя се образува сама.
Оффф ми не знам! :cry: И помен няма от някакво образувание, дето да прилича на оцетна гъба...
Може ли да дадеш твоята рецепта, догодина ще пробвам с нея :daaa:
Сега съм го оставила в съда, отгоре с тензухче, то така си и беше досега де, ще го чакам, пък да видим! И са ми обещали домашен ябълков, ще му сипя и :stiskam:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от marka »

vanina_g написа:
marka написа:Ванина, защо да не ти става ябълковия оцет? Аз го правя за втора година по рецепта на една съседка и става за около месец и половина и без да слагам оцетна гъба. Тя се образува сама.
Оффф ми не знам! :cry: И помен няма от някакво образувание, дето да прилича на оцетна гъба...
Може ли да дадеш твоята рецепта, догодина ще пробвам с нея :daaa:
Сега съм го оставила в съда, отгоре с тензухче, то така си и беше досега де, ще го чакам, пък да видим! И са ми обещали домашен ябълков, ще му сипя и :stiskam:
Знам наизуст съставките, но рецептата с точните мерки е на село. Като ходя ще я препиша. Слагам нарязани паднали ябълки, каквито има в градината. Единственото по-специфично е, че трябва да се бърка 3 пъти на ден с дървена лъжица. Сигурна съм, че догодина ще ти се получи.
petrov70
Kафенце
Мнения: 23
Регистриран на: Яну 4, '17, 21:30

Re: Домашно консервиране

Мнение от petrov70 »

Браво!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”