Сладо от ягоди, малини, череши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Tanet »

Според мен ако имаш възможност си поръчай на някой или ако ти ходиш 3-4 бурканчета сладко от портокалов кори от Гърция. Там няма да са третирани толкова портокалите и няма да ти излезе по-скъпо от да купуваш портокали от тук и да ги вариш.


ПП и Дал може да ти купи.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
gospodinov

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от gospodinov »

Tanet, благодаря за идеята. :daaa: :tzvetentze:
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от hrissi2009 »

Господинов, много е трудоемко сладкото от портокалови корички или поне това което аз правих беше такова. Не си спомням рецептата от къде я взех, но варих корите няколко пъти за да им излезне горчилката, не си спомням дали в началото или след варенето се махаше бялото да остане само кожата, абе пипкава работа, но сладкото се получи.
А днес съм се заела със сладко от малини.
Вчера като се прибирах, минах покрай масив с малини и хората беряха и продаваха. И понеже ми харесаха малините а и цената, си взех не 1, не 2 а цели 5 кг. Пътувайки вече осмислих каква глупост съм направила ма няма накъде. Снощи ги изчистих и една част поръсих със захар в 2 тави а една партида от цели малини замита в тава във фризера за украса зимъс на шоколадови кейкове.
Днес спретнах едната тава. Варих го 30 мин. сега изстива. Утре като се прибера само ще го сложа на котлона да се обърне, ще му сложа лимонена киселина и в бурканчетата, за които тичах до Метро да си купя че всичко празно е закарано на село.
Сагата продължава и утре и дано ми стигне стъклото.
Ще пробвам да извадя малините и да сваря соса както Гео е направила с дивите ягоди. Дано се получи, макар малините да са мн. узрели, а и да не се получи моите хора няма да му простят. За първа година го варя със семките, ма така си го поръчаха, а аз нали съм добра леля слушам и изпълнявам.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Гео, граф »

Ако приемем, че темата не е само за сладка от изброените в заглавието, много моля някой да ми метне тук една-две рецепти за такова от сини сливи. Не за конфитюр, а за сладко - ако може да останат цели плодовете и ако може да е лесно, много ще ви обичам :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2125
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от mimaflora »

От сини сливи правих миналата седмица, Гео. Три кг сливи, 1 кг захар. Нарязани на половинки, посипани със захарта, престояха един ден, да си пуснат сок. На другия ден ги сложих в по-дълбока тава във фурната и за около 2 часа и половина бяха готови. Преди да ги махна сложих чаена лъжичка лимонтузу. Насипах в буркани и стерилизирах.Стана чудно.
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 5938
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 1801 пъти
Получил благодарност: 1007 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от alys »

Изображение

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от libra »

Моите сливи, предполагаеми чачанки, много лесно се разваряват и на практика, стават мармалад. Не си запазват формата.При компот остават цели. За да запазят формата ти, миналата години ги киснах във варна вода.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Гео, граф »

Да, така и предполагах, ама друго си е наши хора да ти го кажат - в правенето на сладко от сини сливи няма кой знае каква разлика с останалите сладка. Тоя номер с варната вода го правих лани със смокини, Либре, но се оказа, че мъничкото количество вар, което ми е необходимо, е трудно намираемо, затова ще използвам рецептата на Алис за обикновено сладко, най-близко е до моята склонност към кулинарни подвизи 8-). Благодаря на всички ви и специално на Алис :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Мария Николова »

Графиньо, ако вече не си напълнила бурканчета със сладкото, да ти кажа как да извадиш костилките от цяла слива.
С горния край на вретено. Натискаш от към мястото на дръжката костилката и на третата слива ще хванеш чалъма.
Гасената вар наистина е проблем... :angel2:
Но ако видиш пресен хоросан някъде, открадни си една шепа и бягай. :lol:
Размий във вода ценната придобивка, изчакай водата да се успокои и пясъкът да падне на дъното.
Варта е много силен дезинфектант, не се бой, че ще заразиш плодовете с някоя страшна болест. ;)
Пък и нали всичко ще се вари, ще мине през огън. :daaa:
Внимателно прелей варната вода в друг съд, като пясъкът с малко вода си остава н първия съд..
Изсипи целите сини сливи без костилки във варната вода. И карай нататък.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”