Сладо от ягоди, малини, череши

Изкушения за лакомници и гурмани.
wenche

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от wenche »

Че ние да не сме консервна фабрика, Графиньо, та да са еднакви бурканчетата. В бутика са само уникати.
И аз съм изхвърляла неведнъж туткал.
Но това на снимката е като кехлибар, браво :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Гео, граф »

wenche написа:Че ние да не сме консервна фабрика, Графиньо, та да са еднакви бурканчетата. В бутика са само уникати.
И аз съм изхвърляла неведнъж туткал.
Но това на снимката е като кехлибар, браво :daaa:
О, да, туткала ми определено беше бутиков, Вени :lol: :lol: ! И на консистенция, и на вид, та и на вкус даже не беше лош (ако не изхвърчи някой зъб в еуфорията от произведеното :angelche: ). Благодаря ти за поощрението, наперих уши :semo: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от calico »

Гео, ама ти си майстор бе.
:daaa:

Тази година някакси ми дойдоха много малини, и опитах различни начини за сладко.
Сега ще ви кажа най-лесния, на-бързия и най най на-вкусния начин. Все още има малини на пазара и може да опитате. Дозата по рецепта е за половин килограм, аз га правя с 1 кг, но не повече, щото времето се увеличава.
От момента, в който заспя малини те със захар, до момента, в който обърна буркан четата готови, минават точно 30 минути :angelche:

500 грама малини
500 грама захар
Бучка масло колкото орех

Включвате котлона на слаба степен. Слагате в тенджера малини те и захарта и веднага на котлона. Бъркат с дървена лъжица непрекъснато докато се втечни захарта, и засилват огъня. Сместа завира и започва до отделя обилно пяна и да кипи. 2-3 минути след това слагате бучката масло и от този момент насетне вари те на силен огън при непрекъснато бъркане 8 минути. Сладко то е готово, сваляте и пълните веднага в топли буркан чета и обръщате.
За разкош, и ако обичате, още в началото слагате в тенджерата 2 клонки мента, които при пълненето махате.

Таня, точно това е рецептата на свежата Анабел
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Гео, граф »

Първа реколта за тази година :ieeee: ! Отидохме за гъби, набрахме ягоди :lol: :lol:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Еличка »

Гео, красиво е, мммм.
И аз вече направих сладка - от ягоди и от виншап.

А вчера ми казаха лесна рецепта без варене. Опитах от това сладко - чудно е!
Почистените плодове се поръсват със захар (пропорцията зависи от плода и вкуса) и малко вода (ако е нужно). След като престоят няколко часа, тавата се мушка във фурна. Включва се на 180 градуса за 30 минути. Оставя се във фурната. На другия ден отново 30 минути, на третия също. Добавя се лимонтузу и се насипа горещо в сухи бурканчета. Обръщат се до изстиване.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Юни 12, '18, 14:34 ............ На другия ден отново 30 минути, на третия също. Добавя се лимонтузу и се насипа горещо в сухи бурканчета. Обръщат се до изстиване.
Три пъти по половин час в три поредни дни да ме пече фурната, при положение, че за 20 минути на котлона ще бъдат готови :sooo: ... Нивгаш, никогда, жаме и невър :sneee:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Еличка »

:swhew: :srofl: :sevil: Хахаааааааа . И аз тъй рекох и по моя начин си го правя, ама съм длъжна да споделя. Може някой да предпочете тази идея. Според жената така винаги става точно на гъстота и плодовете остават цели.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Di_Va »

Еличка написа: Юни 12, '18, 16:30 :swhew: :srofl: :sevil: Хахаааааааа . И аз тъй рекох и по моя начин си го правя, ама съм длъжна да споделя. Може някой да предпочете тази идея. Според жената така винаги става точно на гъстота и плодовете остават цели.
За да се улучи правилната гъстота на сладката, можело и не в тава, а в тенджера на котлона да се доварява, ден, два, три ... до като се получи както трябва. Чела съм го някъде, още не съм пробвала.
gospodinov

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от gospodinov »

Гео, граф написа: Юни 12, '18, 11:26 Първа реколта за тази година :ieeee: ! Отидохме за гъби, набрахме ягоди :lol: :lol:

Изображение
Мммм, че вкусно изглежда, сигурно е много ароматно с тези диви ягоди.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Гео, граф »

gospodinov написа: Юни 12, '18, 20:49 Мммм, че вкусно изглежда, сигурно е много ароматно с тези диви ягоди.
За пръв път правя сладко от диви ягоди, Динко, и се притеснявах да не станат меки плодовете. Но една съседка ме светна на следния номер: след като плода със захарта преседи едно денонощие, да го извадя внимателно с решетъчна лъжица и да варя само захарния сок. После, когато стана почти готов, сложих плодовете и практически те вряха само няколко минути, колкото да минат през огъня. Опитахме едното бурканче, имат фантастичен аромат и вкус. Както каза Шефа: ''Сладкото е станало музика, лъчи! Но това е защото аз съм ги брал :angelche: !''... То щото нали самО е станало, а аз съм го гледала как бере :lol: :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”