Безглутенови рецепти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
GIOIA(Джоя)

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Добавям Люб

Няма пшеница без глутен, ни овес, ни ръж. Без глутен е ориза. Няма глутен ни в млечни (ако са истински) , ни в ябълки. Правих диета без глутен и казеин на едно от децата девет месеца, заради аутистичното поведение, изчетох страшно много. И молекулка глутен не биваше да поеме. И само фруктоза, никакви други захари, защото едното беше монозахарид, а другото дизахарид, едното храни гъбички и разваля зъби, другото не (но кое от захаридите - моно или ди - не помня). Мед не, заради алергените, иначе не вреди. И яйца и ядки не,заради алергени, особено фъстъци. А за да се компенсират липсите, се дават добавки, които също са без глутен и казеин. По една шепа хапчета на ден - магнезий, калций, селен и т.н. и т.н.

Следях реакция при всяка хапка нова храна.Нямате представа, когато организмът се е поизчистил, колко е изявена реакцията към продукти, към които проявява непоносимост (алергична).
Само че целта на тази диета е друга. Теорията е, че в стомаха, заради наследствена предразположеност, отравяне с тежки метали от ваксини или друго, или Бог знае защо, но имунитета не може да се справи с гъбичките, които се развиват в червата. Ние си ги носим в нормални количества, но при слаб имунитет се развиват патологично. Тези гъбички изтъняват червата и вредните вещества преминават в кръвта, предизвикват алергии и атакуват мозъка. Диетата цели да ограничи всичко, което храни гъбичките, за да се възстанови чревната лигавица и организмът за започне сам да изхвърля вредните вещества.

Това е възможно най-краткото и непълно, разбира се, обяснение, но го правя за разяснение за позицията ми за глутена. Цяла наука е, а в САЩ и индустрия. Ако ме питате за ефекта - да, имаше, веднага се промени поведението. Чудо не стана, но за майките на такива деца всяка малка крачка е чудо.
Така че има резон във вредата от прекомерния глутен, но не мисля, че е разумно да се лишаваме от него.
Въпросните гъбички се хранят и от маята, така че и тя беше забранена. Оцетът също, интересно, че и гроздето беше абсолютно забранено.
Безглутеновите брашна правят твърд хляб, затова слагах една добавка - ксантан гум, която придаваше мекота на оризовите питки. Тогава я нямаше още тая мода и не се намираха никакви готови продукти.Поръчвах Ксантан в ибей, дойде едно кило, а за една питка е нужна една щипка :)

П.С. Понеже не обичам да говоря наизуст, и колкото и да се опитвам да си спомня, може да ви заблудя в нещо, затова се порових и естествено, попаднах на мои мнения отпреди 10 години :) Ние сме здрави (донякъде) хора, но процесите в стомаха са сходни, така че ако някой проявява интерес, може да прочете: http://bg-mam.ma/p/162943/3404055" onclick="window.open(this.href);return false; Превод от рускоезичен форум, основан от майка на аутист, живееща в Канада. Там се натрупа толкова информация, която иначе е платена, че и форума в един момент стана платен. Добре че не е копи пейст, а превод, иначе ще ме съдят.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Джоя, кокосовите стърготини не са еквивалентни на кокосовото брашно
аз не съм пробвала това кокосово брашно, макар че имам и от него, трябва да опитам
а оня брашнян вкус на изпечените сладки се получава, когато се прекали с оризовото брашно, познат ми е. По-добре добавяй тапиока или царевично за сгъстяване.

днес ще направя едно кексче
- 2 яйца, около 1 ч.ч. брашно, 1/2 ч.ч олио, 100 мл меласа(щото я имам) или пък 3/4ч.ч. захар, бакпулвер, щипка сол, 2 настъргани на едро ябълки(или банан или и двете), някакви сухи плодове- стафиди, боровинки и плода на 1 компот(днес ще съм с дюли), кора от нещо цитрусово за аромат, канела и ванилия
плодовете се подсушават леко и се нарязват на по-тънки резени, ако са дебели.
Маже се с масло дъното и стените на кексова продълговата форма(може и тавичка) и плодовете се редят върху маслото плътно.
сместта се разбива- яйцата, захарта, олиото, брашното и всичко останало, добавят се подправките и накрая ябълките. Получава се сравнително гъсто кексово тесто, но и рядко да е пак става. Излива се върху плодовете и се пече бавно, на около 160*С до готовност с клечката. Горещо още се обръща и може да се поръси с пудра захар.
Брашното ми днес ще е в равни части оризово и царевично + 2с.л. ябълково+ малко пектин.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
GIOIA(Джоя)

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Благодаря,Калико!
Значи царевично :daaa:
Онзи ден правих царевичен хляб.
Сипкав стана,на вкус добре,но в устата се разпада на брашно.
все едно съм лапнала лъжица брашно
Направих го на сухар,бива.
Преди съм правила царевичен хляб,но с пълнозърнесто брашно(пшенично) и много ми хареса.
И тук явно си трябва да е смес брашното.

Царевично нишесте има дори в селският ни магазин,при вас що не се намира :hmmm:
Ако искаш да ти пратя?

Ще пробвам кекса :tzeluvka:

Дай някоя изпробвана рецепта с мая(като на Трол хлебчето),че трудно ще приуча домашните любимци на содени питки.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

ами няма при нас чисто царевично нишесте, все е за някакви кремове боядисано.
не, не ми пращай, сложно е, ползвам тапиока, пък някой път слагам и от боядисаното, голяма работа.

само с царевично брашно няма да ти стане хляба, иска си и други брашна. някъде към наполовина царевично и останалото други, и да има и някакво нишесте вътре, че придава повече пухкавост и хляба не става толкова ронлив.
аз наскоро открих, че тиквеното брашно дава много хубава структура. понеже имах и не знаех какво да го правя, слагам по 2-3 с.л. към смеските, има разлика дали е с него или без. ще си търся още, че то е в едни малки пакетчета по 200 гр.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
GIOIA(Джоя)

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Апис е питала миналата година,оризово брашно намерих в Била 1,50 лв. 500 гр.,брашно от соя и лимец в Кауфланд.
Другите са специфични и само по здравословните магазини и сайтове намирам.
"Балчо"е в наше село,даже го знам кой е.
Ще го посета в понеделник

Калико сварен пасиран картоф,пробвала ли си вместо брашно от тапиока?
А смлени в кафемелачка тиквени семки не става ли?

Благодаря за насоките,Ани!
Както се сетиш тънкости пиши си,че то си е цяла наука.

Благодаря,Люб!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Люб, и аз ти благодаря, споделяй опит щом имаш.

Джоя, то не е толкова трудно да се яде безглутеново в една къща. Макар че не съм сигурна колко всичко е безглутеново, например не съм тествала киселите млека дали нямат нишесте. Другото го избягваме- всякакви готови сосове, сладкиши и пр.

У дома си всеки е свикнал на някакви ястия, които редовно в седмицата се въртят. Ами всичко може да се прави пак, ако ще е каша, да е не е с пшенично брашно. Сладкишите пък нямат ама никакъв проблем да се заменя брашното в тях.
хляба- е, той не е чак толкова важен. Аз затова съм минала на малки содени хлебчета, правя всеки ден една доза(около 8-10), стигат за 4 човека. Бързи са, това им е предимството. Всякакви видове супи правя с оризово фиде, макароните на фурна и без това като са оризови са в пъти по-вкусни от пшеничните. Панировките също не е проблем да са с друго брашно. Изобщо не сме си променили начина на хранене, толкова беше неусетен този преход откъм грижи.
единствено човек се лишава от баници и мекици, но това се преживява. Заместваме с палачинки :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
troll

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от troll »

За всички дето не го знаят туй:
 

Необходими продукти за 1 доза бакпулвер:
1 ч.л. сода бикарбонат
2 ч.л. винена киселина (лимонтузу)
1 ч.л. царевишно нишесте, ако желаете да увеличите дозата и да съхранявате по-дълго

Начин на приготвяне:
Смесете содата с киселината и разбъркайте до еднородна смес. Използвайте мигновено.
Ако решите да съхранявате този продукт, прибавете царевично нишесте. Така ще се поеме влагата от въздуха и ще се избегне химическата реакция. Съхранявайте в контейнер с плътно затваряне.
GIOIA(Джоя)

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Да,за мен не е трудно.
Обичам хрупанки и боклуци всякакви,вчера спретнах на Тити шветските лимецови крекери,ще си хрупам няколко дена и са супер вкусни.
От 2 седмици съм без месо и млечни,свалих холестерола с 0.5 единици,въпреки,че по празниците хапвах 2-3 дни свинско.Пия омега 3 и пектин.Леко ми е.
Мен ме болят ставите,като робокоп бях сутрин.
Почнах йога преди 8 месеца,супер се чувствам.
ММ си има едно негово си лошо,дето не може да обясни точно какво го боли,известно време след ядене обикновенно.
Той ми е проблема,че ще шмекерува докато е на работа.У нас ще налагам контрол,ама на работа,трябва с хлебче в джоба да го пращам и манджите дето поръчат за обяд,няма да ги сгъстяват с царевично брашно я.
Взимам едно мляко на проф. Мермерски със седем пробиотични и бифидус бактерии + пробиотик,без консерванти и добавки.
Има го навсякъде.

И проблема ми си остава пухкавият хляб,поне докато свикне с безглутеновият.Ще поръчам ксантин,да пробвам.
GIOIA(Джоя)

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Троле,като бях малка,баба работеше в ПП"Напредък",лятото ходех с нея на работа.
Пакетирахме подправки и най често бакпулвер.
Содата и лимонтузуто се мереха на кантарче,слагаха се в отделни пликчета и тогава в общо пликче,не се смесваха.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

да, помня го едно време този бакпулвер, с пакетчетата вътре.
ама явно е по-трудоемко отколкото да му бухнат нишестето.

то може направо при употреба да се смесват. Реално гасенето на хлебната сода с оцет е точно това.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”