Безглутенови рецепти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ivanina »

calico написа:Пиши Светле, и ти Къщичке, става дума за мен и дъщерята и не е алергия или проблем, свободен избор е. ММ ще яде безглутенови манджи :mrgreen: няма да готвя по две
Но, как така calico- аз жена здрава права, правя свободния си избор и от днес минавам на безглутенови манджи и хляб?! :shock:
Не започвам ли от този момент да работя против здравето си ?!
Звучи ми някак като модно течение в храненето, освен ако не ми е препоръчано от лекар запознат със здравното ми състояние.
А и търсенето и намирането на тия скъпи продукти, ми се струва усложняващо съществуването ми ...сред толкова други житейски задачи. :hmmm:
Такова безглутеново хранене, смятам за редно да се приема само при Нужда. :hmmmmmm:
Здравият човек, трябва да се радва на живота и на дадената му възможност да се изхранва на воля- със всичко, а не да си налага ограничения! :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от libra »

Shami,като психичен проблем ли изглежда или е много злояд? Колко е годишен ?
За злояди деца и мъже вече,мога много да разказвам,дразнят ме ,но го приемам,че е въпрос на вкус.Освен това,докато аз ги отглеждах и им треперех,бяха мършави ,с английските готови манджи надебеляха.
лалесъм

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от лалесъм »

Трябва да имаме повече вяра и доверие в децата си.... и търпение. Те знаят по-добре какво изисква организма им.Защо трябва да им се налагат вкусовете на родителите? Нещо ако е полезно за едни, може дори да е вредно за други. Сега, като зрели хора, се опитваме да опознаем себе си, да се вслушваме в нуждите на собствения си организъм, а децата така си се раждат. Ние ги модифицираме,както са правели с нас, пък после се стремим към това, което носят инстинктивно децата - голяма въртележка ;) Подобни примери много с мен и около мен. Най- драстичният е детето на приятели, на което на 2 години откриха цьолиакия. Не искаше да яде хляб, който беше основната храна на цялото семейство и представа за нахранено дете. Колко притеснения имаха за това неядене, а после....разбраха какво са наистина сериозни притеснения :snif: Гледам го и моя малкия - ми той инстинктивно яде разделно. Децата са много по в час от нас :nod: А притесненията ни само вредят - и на нас, и на тях.
troll

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от troll »

Здравей Shami!
Не е правилния въпрос дали син ти яде много или малко.
Въпросът е Здрав ли е?
Ако е здрав и в добра форма да яде колото и квото иска.
Аз имам едно схващане, че храната се прави за да се продава, както и изкуствените торове и др химии изобщо не са нужни на растенията.
Човек оцелява с една шепа семена и еднолитрова бутилка вода. А с две шепи и два литра може да медитира цял живот. Е .... ако копа му трябват още неща.
Само за моя жизнен срок мненията кво е полезно се смениха пет пъти.
Тъй или иначе човешките същества се нуждаят от енергия, която си набавят основно с хранене, но греенето на слънце ускорява процесите.

Ако например ти се нуждаеш от глутен, а майка ти/жена ти ти дава само безглутенови неща, то организма ти се бори с тях и с голям зор гледа да извади малкото глутен, който тя е пропуснала. Другото след мощни преработки се изхвърля.
Т.е. храната е вредна, е отрова. Особено в големи количества.
Ако изядеш един килограм храна, горе долу толкоз излизат. Въпросът е кво получаваш от преработката. Какво оползотворяваш.
Това, разбира се е много опростено, но идеята е ясна.
Ако никой не купува безглутенови продукти, никой няма да ги произвежда и продава. А колко са полезни и за кой е друг въпрос.
Открай време хората са мешали брашната.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от Мария Николова »

Мише Шами, аз съм някогашно злоядо дете.
Повярвай, детето не го прави на инат.
Аз се измъчвах, че не мога да зарадвам майка. Насилвам се, дъвча, дъвча и... не мога да преглътна. Сълзи от очите, сополи, повдига ми се и не мога да преглътна. Всичко домашно производство - сирене, масло, пилешко, телешко; пшенично нишесте, петмез, мармалад и компоти, трушии от майка направени. Зеленчуци, крава, кокошки - майка заради мен ги гледаше.
И като станах пуберче започнах да приемам с лекота ха това, ха онова, че всичко. :hihihi: Без патладжан и орехи - изприщваше ми се езика, но по-късно и това отпадна. Остана да не ми харесва зеления фасул. И до сега го пренебрегван, но от благоприличие мога да го ям без проблем. :lol:
Това, че дели храната в чинията не е свързано със злоядството, просто го подминавай. Просто така му харесва. Все едно, че е някой готвач-надувко, който в голяма чиния ще прелете няколко шарки, де сложи нещо мижаво и ще го скрия с 3 листенца босилек. ;) :lol:
Но като вземе да се заглежда в момите, ;) и започне да възмъжава, и това ще изостави, за да е "като другите", като конкуренцията. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Но, как така calico- аз жена здрава права, правя свободния си избор и от днес минавам на безглутенови манджи и хляб?! :shock:
Не започвам ли от този момент да работя против здравето си ?!
Звучи ми някак като модно течение в храненето, освен ако не ми е препоръчано от лекар запознат със здравното ми състояние.
Ванинче, направила съм избор. за целта съм се постарала преди това са се снабдя с максимум информация. Изчетох доста неща, и в двете посоки. И тогава избрах. И както разбираш :angelche: - моят избор е, че от онзи момент започвам да работя не против, а ЗА здравето си.
Друг може да избере друго, може да се довери на тези които казват, че бялото брашно е полезно и да го употребява. Аз се доверих на тези, които казват че е вредно. След месец ще станат две години. По доста неща съдя, че съм направила правилния избор, защото сега съм по-здрава отколкото преди две години.

дали е модно--не знам, нямам представа. Знаеш, толкова модни неща веднага приемаме- то коли, то телевизори, то телефони и тоалети, и кино и европейски ценности и какво ли не, обаче това точно модно много ни е противно? :lol: :lol: :lol: голяма работа сме ние хората, велик разум :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от Shami »

Много ме успокоихте.Благодаря на всички ви. :tzvetentze:
Детето е младеж на 16 години.Така се започна,нали при мене все странни неща се случват,та понеже не можех да забременея,а нямаше причини това да не се случи ,отключих две черкви.За големият син,Света Петка,за малкият
Свети Мина.Последваха две тежки бременности.Малкият се роди в осмият месец,изтекоха ми водите и докараха специален кувиоз за него.Още от там започнаха проблемите.Като бебе,не щеше да се храни.Не спях почти,кърмех го през два часа ,вместо през три,защото не качваше изобщо.После отказа сухото мляко,минахме директно на кисело.Отказваше другите храни,само мляко.Чак след пет години,започна да се храни с обща храна,но само определена.
Така сме до сега.Опитвах да го приобща към течна храна,супи,готвено.Не желае дори да опита.Храни се с точно определена храна и си държи на точната марка.Това което ме претеснява е ,че е суха храна,а не е готвена.Като количество е малко,може да си кара на един кроасан цял ден.Прекалено е слаб на килограми.Случвало се е да не може да стане от леглото,трепери от глад,тогава ме вика и аз веднага принасам в леглото кроасан и мляко.
И в училище са ме викали.Почна да го боли корема.Личната лекарка ,го предопреди,че ако така продължава,болницата ни зове.Обеща да се храни по стабилно.Сега за деня изяжда четири пици и един айран.
Купувам чипсове,пуканки,яде ги.Но храните не смесва.За хигиената,какво да ви кажа.Всичко се мие ,дори след като е опечено или обелено.Ако се изучи и започне работа в ХЕИ,ще е кошмарът за хотелиерите и заведенията.
Иначе,все ми казва че е добре,не е гладен и така.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от libra »

Виждала съм деца в двете крайности-или нямат никакво отношение към храната или са като прахосмукачки.Стабилизират се по някое време.
Мен в детска възраст ме сравняваха с най-мършавото циганче на село.То беше и много църно,та не ми беше много приятно.Ама ,от доста време съм поправена.
Сори за спама,няма повече.
GIOIA(Джоя)

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Сестра ми беше много злояда.
Майка беше "вдигнала ръце"от нея.
Два дни кара на 5-6 солетки на ден.
На третият ден,се появи и за първи път поиска сама нещо да яде.Каза"Мамо,искам куфте."
И тя се поправи,ама още се смеем за кюфтето :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от Shami »

Пробвахме го и този вариант.Оставихме го сам да реши,кога и колко.Ми не яде ,просто не се храни и това е.Или пък само един кроасан за деня.
Дано да израсте и мине този период.Сега съм като майка орлица,обикалям го и постоянно гледам да му пробутам нещо за ядене. :lol: Той съответно отказва и аз от нерви го изяждам. :ufff:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”