Безглутенови рецепти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

сигурно на доста места ще го има, щом в селския магазин има, от ей това

Изображение

трябва изрично на опаковката да пише че е едноцърнест лимеца

това горното е пълнозърнето
а има и бяло брашно от еднозрнест лимец, пак става

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от gospodinov »

Като отидем на покупки, ще разгледам щанда с брашната и ще го тествам тоя лимец с едно зърно.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от dar »

Господинов, понякога съм ползвала първото брашно на Балчо, когато нямам възможност да ми смелят на някъде споменатото магазинче до халите в София. Доволна съм, но ползвам хлябна сода малко, а не съм пробвала с квас.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от apis »

И кои са качествата на еднозърнестия лимец,
че да превъзхожда двузърнестия ?
gospodinov

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от gospodinov »

apis написа: Дек 3, '18, 14:02 И кои са качествата на еднозърнестия лимец,
че да превъзхожда двузърнестия ?

" Защо еднозърнест лимец?

Еднозърнестият лимец е един от най-древните видове пшеница, като негово производно е двузърнестият лимец, което всъщност означава, че по-качественият от двата продукта е първият. На практика всички сортове пшеница, които са създадени по-късно произхождат от лимеца."


http://www.ecosem.bg/bg/a-29/%D0%B7%D0% ... %D1%86%3F/
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

Gospodinov :) , сега и аз с питане към теб - вчера като че ли мярнах, че си правил гуакамоле с нахут и пушен пипер? Не го намирам сега, може-би е в другата тема?
Може ли рецептата, а също и къде използваш пушения пипер (нали сподели, че в последно време си му намерил доста приложения?)
gospodinov

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от gospodinov »

ann написа: Дек 3, '18, 16:49 Gospodinov :) , сега и аз с питане към теб - вчера като че ли мярнах, че си правил гуакамоле с нахут и пушен пипер? Не го намирам сега, може-би е в другата тема?
Може ли рецептата, а също и къде използваш пушения пипер (нали сподели, че в последно време си му намерил доста приложения?)
Да, но по скоро е хумус с авокадо.
На 400 гр. нахут 1 средно авокадо, това си е моя измишльотина, допълва вкуса на хумуса(според мен поне).
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

Аха, ясно, благодаря! Щом е хумус, вероятно имаш предвид нахут и тахан с останалите неща? Или в случая само нахут и авокадо?
Тук слагаш ли пушен пипер?
gospodinov

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от gospodinov »

ann написа: Дек 3, '18, 18:47 Аха, ясно, благодаря! Щом е хумус, вероятно имаш предвид нахут и тахан с останалите неща? Или в случая само нахут и авокадо?
Тук слагаш ли пушен пипер?
Да, общо взето това съдържа - нахут, авокадо, тахан -1-2 лъжици, зехтин, соев сос, сока на половин лимомн и подправки - сол, пушен чер. пипер, кимион.
Слагал съм и тофу около 50 г,....абе както ми дойде, все става хубаво :lol: .
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

ОК :)
Моята рецепта за хумус е: нахут, тахан, чесън , лимонов сок, зехтин и млян кимион вътре + кимион на зърна, струйка зехтин и люспи лют пипер отгоре.
От твоите творения ще заимствам авокадото и пушения пипер , ще стане супер :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”