Безглутенови рецепти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Ан, добре дошла в клуба на безглутеновите :ieeee:
радвам се, че ти е повлияло добре, дори и за толкова кратко време. :daaa:

сладкишите не ги мисли много много- всички стават с безглутенови брашна, не е нужно дори рецепти нови, просто заменяш брашното с безглутеново някакво, с проби ще разбереш
аз сега за сладкиши купувам на Техра брашното за кекс и това за бисквити, доста е добро за тия цели
иначе ако нямам, ползвам смес от оризово+някакво нишесте+малко царевично или ленено


тия дни си купих оризови кори, ще правя банички да видим какво ще излезе
има една група във ФБ, те верно че са и без захар :angel2: , но има добри рецепти, отвреме навреме ги преглеждам
https://www.facebook.com/groups/377647522594675/" onclick="window.open(this.href);return false;
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

Мерси, Калико, ще погледна :)
Пробвам с хлябовете сега - с една и съща готова смес от 5 брашна направих един хляб със сода и един - с безглутенова мая (на др. Йоткер).
Вторият се получи по-добре като структура, но може и да е от това, че добавих малко ленено брашно.

Утре ще правя твоите содени питки ;)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

оо, лененото брашно в малки количества много подобрява хлябовете, каквито и да са.
малко ленено брашно + вода замества яйцата в разни печива.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от abelia »

Реших да приложа 3-4 седмичен безглутенов режим на хранене, тоест почти такъв, защото ще ползвам брашно от лимец, купешко кисело мляко и сирене и стандартна сода бикарбонат. Направих содените питчици на Калико. Много ми харесаха-станаха мекички и много вкусни, една питка остана за третия ден и беше още мека и все така вкусна. Моите брашна явно са по-тъмни и питките станаха по-тъмни, но това не ми пречи никак. Няма да се мъча да изпробвам други рецепти, само ще опитам да направя хляб във формичка от същото тесто. Единственият ми проблем е, че не трябва да консумирам много яйца, а пък то във всяка доза има по 2 яйца.
Ето ги и моите содени питки:
Изображение

Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

И аз ги направих, наистина са много сполучливи.
Много ме измъчват обаче безглутеновите хлябове. Имат един брашнесто-ронлив-нишестен вкус. Чудя се дали не е от големия процент на оризовото брашно.Опитах го в комбинации с царевично , елдово, ленено, даже и с конопено. Слагам яйце, махам яйце, пробвам със сода, с мая, понякога успява да бухне (е не като глутеново, но все пак...) Нищо не помага, все има брашнено усещане.
Единствения път, в който се получи уникален хляб, беше хлябът от 100% брашно от лимец. Но тялото ми реагира на глутена вътре и затова отпадна като вариант.
Calico, търся тези твои смески Техра. За Варна опцията май е само онлайн поръчки с доставка от София. Кажи заслужава ли си? Искам някаква смес за бисквити или мъфини, но такава, че глутенови деца да не разберат какво им се случва ;)
Изобщо ако може някой да сподели удачна рецепта за домашни бисквити или меденки (моите с оризовото брашно не се получиха, не бяха вкусни), плийз :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Ан, сега виждам питането ти.
ами безглутеновите смески на Техра са добри, но не е нещо дето сама не можеш да си направиш. Аз ги ползвам предимно за сладки неща, че са доста фино смлени.

Хляб безглутенов трудно ще стане. Опитай с по-рядка смес. Аз пека във дългата форма за кекс.
с 1 кофичка(400) кисело мляко, 1 с.л. сол, 1 ч.л. сода и 1 ч.л. бакпулвер, 1 с.л. оцет и 2 с.л. олио и 2 яйца.
това се разбърква добре, и се добавя около 50-60 мл вода.
и започваш да прибавяш брашната, като бъркаш добре след всяко- докато може с тел, после с бъркалката.
2 с.л. ленено + 1 ч.л. ксантанова гума
1 с.л. ябълково(пропусни го ако нямаш) + 1/4 ч.ч. ябълков пектин
2 с.л. царевично нишесте или толкова тапиока

отделно в съд си смесила в равни количества царевично и оризово, и от тази смес слагаш толкова, че да се получи мека смес, нещо като сгъстен мед на консистенция, тестото да прави връхчета като го бъркаш.
Може да отиде 1 ч.ч. смес, може и две дори, не знам, никога не съм мерила, сипвам на око от пакета направо.
Тази смес изсипваш във формичката, отдолу хартия за печене, и дебелината на слоя не трябва да е повече от 3 см. Изкарваш въздуха със стръскване и печеш в загрята фурна, но не на вентилатор. Според фурната, но първо към 5-7 минути само отдолу, после нормално на около 190*С докато клечката излиза суха - това е около 30 минути от началото

опитай ако искаш с половин доза от това в малка формичка. Бухва и става около 7-10 см и не е брашнен, сух и ронлив.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

сега едни безглутенови курабийки, по-скоро бисквитки, обещах на Тутти рецептата

правих ги вчера, но се изядоха ,днес пак направих. точно по тази рецепта, нищо не променях.

https://www.vesti.bg/lyubopitno/lyubopi ... en-6051642

лесни и бързи, бърка се за 5 минути и после 12-15 мин печене

125 гр масло
1/2 ч.ч. захар
1 яйце
1 ванилия
1,5 ч.ч. оризово брашно
1/4 ч.л. сода
1/4 ч.л. бакпулвер

с една забележка от мен: ако слагате домашно сладко, първо го изцедете, щото все има достатъчно влага и разваля вида.
аз днес изсипах 3-4 с.л в една цедка над купичка и добре го отцедих, резултата е много добър.
Вероятно със шипков мармалад ще стане добре, но нямах.
От една доза излизат около 20 броя. Много са вкусни

ето ги
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от Тутти »

Утре ще ги пробвам, благодаря ти, calico. Направо преядохме тази вечер, и като ги гледам сега тези сладки, пак ми се дояде. Много апетитни.
И аз дадох рецепта за козунак с 1/2 кг брашно, като искаш. Ще стане вкусен.
Светли празници, и много вкусни трапези за всички.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

Calico,страхотна си, благодаря ти. Много тънкости знаеш за безглутенов хляб :sbow: Изпекла съм немалко домашни хлябове от какви ли не трудни брашна , но тук се препънах.
П.П. В момента съм в Италия. В супермаркетите има няколко вида безглутенов хляб, който на вкус и вид почти не се различава от нормалните хлябове, всъщност ги превъзхожда. Някак са постигнали да е бухнал, крехък и ароматен . И много вкусен.
wenche

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от wenche »

ann написа: Апр 6, '18, 23:33 Някак са постигнали да е бухнал, крехък и ароматен . И много вкусен.
Не някак, а с химия, много химия :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”