Безглутенови рецепти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

[/quote]
Не някак, а с химия, много химия :mrgreen:
[/quote]

Всъщност не.
Ето пълният състав: царевично нишесте, квас , оризово нишесте, оризов сироп, растителни фибри, слънчогледово олио, брашно от просо 2.6%, соев протеин, брашно от киноа, Е464 - разрешен за употреба емулгатор и сгъстител, подобряващ вискозитета; мая, сол.

И като казвам бухнал - не чак като "дунапренов" бял хляб. Имам предвид, че текстурата му превъзхожда многократно моите сбити безглутенови произведения, да не говорим за вкуса.
gospodinov

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от gospodinov »

ann написа: Май 1, '18, 10:38
Не някак, а с химия, много химия :mrgreen:


Всъщност не.
Ето пълният състав: царевично нишесте, квас , оризово нишесте, оризов сироп, растителни фибри, слънчогледово олио, брашно от просо 2.6%, соев протеин, брашно от киноа, Е464 - разрешен за употреба емулгатор и сгъстител, подобряващ вискозитета; мая, сол.

И като казвам бухнал - не чак като "дунапренов" бял хляб. Имам предвид, че текстурата му превъзхожда многократно моите сбити безглутенови произведения, да не говорим за вкуса.
Те всички гадости, които се влагат са разрешени, а повечето даже не са изследвани какво предизвикват в човешкото тяло след дългогодишна употреба.
Какво се случва с тази Хидроксиметил пропил целулоза след като я консумираме, кой ензим я разгражда, разгражда ли се изобщо или се наслоява в меките тъкани и стави?
Под описанието на Е464 се мъдри и това:
Прекомерната консумация на храни с E464 като част от съдържанието често предизвиква заболявания на стомашно-чревния тракт, и следователно да се ограничи използването на тази храна за хора със стомашно-чревни проблеми.
http://apteka-info.com/supplements/179/ ... 0%BE%D1%80
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

Да, и аз прочетох, че може да предизвика диария при хора с проблеми, но не бих нарекла присъствието на тази съставка "МНОГО химия".
Вероятно всеки от природните продукти, използвани в тази рецепта, може да предизвика това или онова у някого , евентуално.

А за увреждането на ставите от рафинираните продукти, вкл. бялото брашно или което и да е глутен-съдържащо брашно защо не говорим?
Кой ензим разгражда глутена?
gospodinov

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от gospodinov »

ann написа: Май 1, '18, 11:13 Да, и аз прочетох, че може да предизвика диария при хора с проблеми, но не бих нарекла присъствието на тази съставка "МНОГО химия".
Вероятно всеки от природните продукти, използвани в тази рецепта, може да предизвика това или онова у някого , евентуално.

А за увреждането на ставите от рафинираните продукти, вкл. бялото брашно или което и да е глутен-съдържащо брашно защо не говорим?
Кой ензим разгражда глутена?
Ан, всичко, което си написала е вярно, всеки има правото да консумира каквото реши, стига да е направил информиран избор.
Това беше целта на поста ми, не търся дразги или заяждане. Повечето от тези добавки с Е номерата, като емулгатори, стабилизатори, консерванти и др.се натрупват в човешкото тяло и това обикновено са ставите и меките тъкани. Даже съм чел, че от натрупаните консерванти в човешкото тяло, труповете се разграждат за два/три пъти повече време.
https://www.lentata.com/page_7514.html
Хляба изначално се е правил с квас, под въздействие на млечно киселите бактерии, глутена се разгражда на по-прости съединения, лесно усвои ми за организма.
На въпроса ти -Кой ензим разгражда глутена?, отговра е - DPP-IV (дипептидил пептидаза IV).
Гадно е човек да трябва да се ограничава и съобразява с такива неща и не го пожелавам на никой, включително и за себе си.

Покрай многото статии около хляба с квас съм попадал на рецепти за безглутенови хлябове с гума ксантан - естествен полизахарид, гледам че има даже и Био вариант.
Пробвали ли сте с нея, би трябвало да дава добро набухване на хляба?
Тя разбира се също има Е номер и също влиза в графата на Е464.

П.П. тук е посочено как трябва да се употреби.
https://www.naturalniprodukti.com/%D0%B ... 0%B0%D0%BD
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

Господинов :dovolen: , напълно подкрепям всичко, което си написал по-горе.

Моят избор (да избягвам глутена), е точно информиран. За щастие нямам сериозна (крайна форма) на непоносимост, а само някои неразположения. Това е видимото. Но щом има някакви симптоми , допускам, че в организма ми се случват и неща с по-сериозни последици, а за трудно разградимата протеинова глутенова молекула вече е доказано, че би могла да доведе до такива.
Знам, че има ензим, който го разгражда, въпросът ми беше по-скоро символичен, в смисъл, че вече се знае за увеличеното съдържание на глутен в съвременните сортове и в същото време за трудното му усвояване и механизмът, по който вреди, въпреки наличието на разграждащ го ензим.

Конкретно за въпросния Хидроксиметил пропил целулоза в италиянския (всъщност се оказа немски) хляб - прочетох какво е преди да го постна тук, на пакета даже си пишеше химичното му име, не Е464, но не се стреснах кой знае колко. Често е неизбежно да консумираш разни Е-та, колкото и време да отделяш за готвене у дома.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

Още не съм пробвала с ксантанова гума, в плана ми е. Благодаря за съвета :dovolen:
gospodinov

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от gospodinov »

ann написа: Май 1, '18, 12:12 Г

Моят избор (да избягвам глутена), е точно информиран. За щастие нямам сериозна (крайна форма) на непоносимост, а само някои неразположения. Това е видимото. Но щом има някакви симптоми , допускам, че в организма ми се случват и неща с по-сериозни последици, а за трудно разградимата протеинова глутенова молекула вече е доказано, че би могла да доведе до такива.
Пробвала ли си дали от домашен хляб с квас имаш тези симптоми?
Една жена във ФБ групата за хляба, беше писала, че нейния син, с Хашимото, консумира хляб с квас без проблем.

П.П. Ето нейното мнение, дано да няма против, това че го пускам тук.

"Valentina Novakova
6 декември 2017 г.

Бях обещала още пролетта да споделя резултата от ефекта на консумирането на хляб с квас при хора с автоимунни заболявания. Предполагам, повечето от вас знаят, че хората с автоимунни заболявания прекратяват консумацията на глутен и често има положителен ефект от това. В нашето семейство обаче сме повече от убедени, че хлябът с квас и с доколкото може по-добре подбрано брашно, няма негативни ефекти. Вече година пека хляб с квас всеки ден почти и член на семейството, който е с Хашимото, всеки ден изяжда по 3-4-5 филии такъв хляб. Правихме изследвания на пролет, правихме изследвания лятото и днес отново. Изследванията всеки път са по-добри. Днешните показатели са в референтните граници, с изключение на антителата, които принципно трудно се свалят. Но дори и те са с 300 единици надолу в сравнение с предния път. Държа да отбележа, че лекарства не се пият. Лечението се състои в приемане на индийски билки и качествена храна (доколкото е възможно), като хлябът с квас ни е много важен. Та, мисля, че след година вече, определено мога да заключа, че хлябът с квас (дори и този с бяло брашно) е супер полезен и не вреди дори на хора с автоимунно заболяване. Разбирам, че това може да се разглежда като единичен случай, но няма как да направя мащабно изследване. Знам, че тук има хора, които смятат, че безглутеновият хляб е по-полезен. Аз самата мислех същото. Но сега имам черно на бяло една трайна тенденция (дай, Боже!) и исках да споделя, ако това може да помогне на някого."
Последно промяна от gospodinov на Май 1, '18, 12:25, променено общо 2 пъти.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

Не, отдавна искам да опитам с квас, но не успявам да се организирам.
Ако се получи, ще се радвам да си върна в менюто пълнозърнестите хлябове.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Брех, никой не пише тук

айде пак моите ежедневни безглутенови хлебчета, вече три години не са ни омръзнали
сега са още горещи, след малко разрязвам, мажа с масълце и ръся със зелена сол :potekoha:

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от gospodinov »

Calico, супер изглеждат, да ти се дояде чак.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”