Безглутенови рецепти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от troll »

Margaritenia написа:Не, сурови са бадемите.
Ако имаш влагоизпарител (някаква машинка, за която аз научих онзи ден и не съм проучила все още въпроса) можеш да ги накиснеш във вода, за да им се махнат вредните вещества и после да ги изсушиш в машината, тъй като тя поддържа темп около 40 градуса и не пече, а суши. Но това вече ми идва сложно на мен:)))))
Думата е дехидратор.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от Margaritenia »

Благодаря, така е! :lol: Ама нали се разбрахме и иначе? ;)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от dar »

Марги, направих сладкиша и беше оценен много високо.Даже снимаха рецептата и те да го приготвят. На мен лично ми хареса повече варианта мъфини. Но и от тортения нищо не остана ;)
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 941
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от hrissi2009 »

Лекичко да се поФаля. Таз вечерните ми безглутенови хлебчета Calico станаха супер. Мекички, пухкави едвам се удържах. :ieeemyzh:
GIOIA(Джоя)

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от GIOIA(Джоя) »

И аз ги правих онзи ден,харесаха ми и не се усещаше содата.
И тези сладки са добри,с брашно от рожков,само още малко ги допекох,че бяха по мекички,а обичам да ми хрупа
https://www.google.bg/amp/www.kulinarno ... ojkov/amp/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Джоя, с какво брашно ги прави, безглутенова смес ли, или само с оризово?
за сладките питам, те хлебчетата ясни... :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от venetka70 »

Shami, колко годишен е този твой младеж?
Имам почти същия проблем с щерката. На почти 17 години е.
При ръст 156 см беше станала 59 килограма и като реши, че ще отслабва.... Сега е 43-44 килограма и водя ежедневна борба за яденето с нея. На периоди качва до 46-47 килограма и изпада в ужас от това.
Оставихме я последните 5 дни сама и снощи като се прибрахме се уплаших. Носът и изострен, устните напукани. Нищо от това, което бяхме оставили за ядене почти не е бутнато.
Принуждавам се да взема сериозни мерки. Говорих, обяснявах, нагледен материал показвах от интернет. С ММ на смени ще я следим за количествата храна, а днес ще изровя телефоните на приятелките и и ще моля за помощ от тяхна страна за контрол на приеманата храна по време на училище, защото все обяснява как през деня много е яла и затова не иска да вечеря.
Следващото е да я водя на .... лекар. Никога не съм мислила, че ще се налага да се боря с подобно нещо.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Венетче, на 156 см 45 кг си е съвсем нормално, не се притеснявай. В пубертета е така.
моя внук като беше 165 висок беше 65 кг. Сега е 1,85 и пак е 65 кг. а си се храни, не е да не яде.
Дъщеря ми ,вече над 40 г, е 45-46 кг при ръст 163 см и е така от години, ами не е болна.
онова което е важно да гледаш, е да пие редовно вода, да се оводнява. Ама не газирани или енергийни напитки или каквито и да са там сокове, а вода. Купи си лентички за рН за тестване на урина и тествай колко е, гледай да е алкализирана. Ако можеш да я научиш да пие сока на един лимон на ден, ще е просто чудесно. Не я води по лекари, това съсипва психиката повече от неяденето. Организма се настройва на определено количество храна, и се справя добре, а тя е млад организъм, с много много компесаторни сили. Не прави от това проблем, че може наистина да стане проблем с вторачването в него. :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
GIOIA(Джоя)

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от GIOIA(Джоя) »

calico написа:Джоя, с какво брашно ги прави, безглутенова смес ли, или само с оризово?
за сладките питам, те хлебчетата ясни... :angelche:
По твоята рецепта за хляб забърках.100 гр оризово,50 царевично,от тук на око ябълково лъжица ,две,малко ленено,май и лъжица смлян сусам добавих до 200 гр в/у кантарчето.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от ann »

Присъединявам се към темата.
Започва третата ми седмица без глутен. При мен позитивният ефект беше почти мигновен що касае ясно проявените ми оплаквания.

Готвените ястия не са проблем - отдавна се храним така, без да сме целили да избягваме глутена, а в стремежа си да поемем отговорност за собственото си здраве.
Сега експериментирам със замяна на глутенови с безглутенови брашна в печивата.
Морковеният кейк се получи добре.
Днес ще пробвам меденки.

П.П.
В LIDL намерих безглутенови (оризови) спагети.
На друго място - безглутенови овесени ядки, които са редовната ми закуска и не знаех с какво ще ги заменя.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”