Безглутенови рецепти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от dar »

Калико, след постите ще пробвам задължително тези содени питчици. Потекоха ми лигитееееееееееее
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Дарче, намери си безглутенов бакпулвер. От амонячната сода доста ухаят на амоняк, като курабийките, макар и солени
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от svetla06 »

Ама ти защо не си правиш сама бакпулвера - сода + лимонена киселина? Или и в нея има примеси? Аз ползвам само сода.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

svetla06 написа:Ама ти защо не си правиш сама бакпулвера - сода + лимонена киселина? Или и в нея има примеси? Аз ползвам само сода.

знам че е така, 2:1 за содата, ама не съм сигурна какво продават. Ще правя, ще си поръчам и бакпулвер готов безлутенов
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
masha123
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Май 4, '17, 13:26

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от masha123 »

izvinete me za latinicata, no nqmam kirilica na klaviaturata :/

az syshto imam neponosimost kym gluten i otdavna se opitvam da namerq gotini recepti za bezglutenovi iastia, koito da sa po-raznoobrazni. taka popadnah i na tazi statiq - http://rntshop.com/article/best-6-types ... nd-recipes" onclick="window.open(this.href);return false;

ima mnogo interesni predlojeniq za bezglutenovi noodles koito na men lichn mnogo mi haresaha !

nadqvam se i na vas da sa vi polezni ;)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Блгодаря, Маша.
То няма проблем всичко каквото си хапвала с глутен да го правиш с безглутенови брашна. Ние така правим, храната ни не се е променила. С изключение на баници, питки и козунаци, всичко друго става и с други видове брашна. Реално от 1 година не сме си променили менюто, просто сме заменили глутеновото брашно с друго.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от Deleted User 2919 »

http://www.hlebopechka.net/bezglutenovy ... ecepty.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Несколько советов, чтобы испечь безглютеновый хлеб:

безглютеновая мука требует больше жидкости, чем мука с содержанием клейковины;
безглютеновый хлеб быстро сохнет, следовательно, лучшее нарезать его ломтиками, по мере необходимости;
тесто для безглютенового хлеба очень липкое и не держит форму, его надо печь в форме;
кукурузную муку можно заменить картофельным крахмалом – изделие тогда выходит пышнее.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

пренасям от другата тема за хляба това тук, да си бъбрим за глутена
Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба
Мнениеот Силвия » Вто Яну 09, 2018 10:02 pm

Калико, аз хляб ям веднъж седмично и то двама човека делим едно малко хлебче. Тестени изделия почти не употребявам.
Ми честно аз разлика не намирам между деня с хляба и останалите. Или се разбира, ако е обратното?

Сори, че оцапах темата :oops:


Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба
Мнениеот wenche » Вто Яну 09, 2018 10:07 pm

Така е, Calico, нямам лични наблюдения, доверявам се на хилядолетната човешка практика и на скептицизма си към всякакви модни анатеми. ;)
Но ти си пробвала и двете - формулирай поразителната разлика в няколко изречения.
Силве, що да цапаш, говорим за глутена :hmmm:

Р
Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба
Мнениеот calico » Вто Яну 09, 2018 10:19 pm

Опитвала съм се, Венче, да я обяснявам, но е трудно. То е усещане, субективно, необяснимо е. Като любовта :angelche:
За 2-3 седмици тънките черва се възстановявали(щото сега са ви полирани и нямат ония власинки) и тогава вече се усеща една наистина поразителна лекота. Просто му е леко на човек, приема поне три пъти по-малко храна, болките(ако е имало) в ставите изчезват и др неща. но усещането за подвижност и лекота е неизразимо, всеки който яде безглутен прави тази разлика.

Нали знаеш, че хилядолетното ни ядене не е на този глутен, който сега ядем? и това е от няма и 100 години, днешните сортове с днешния глутен с 4-5 пъти повече хромозоми? не съм се задълбавала в теорията, щото не ме интересува. Започнах от любопитство и след като на практика тялото ми установи категорично разликата, друго не ми и трябваше. :daaa:

п.п. Силве, трябват си 15-20 дни без абсолютно никакъв глутен за да се изчисти всичко от тези дълги молекули дето са като тении, и да се възстановят червата. А глутена не е само в хляба, със сигурност ядеш и друг глутен с други неща- то бисквитки, то овесени ядки, то кремчета и пастички, панировки, брашно в манджите, дори и в пудрата захар има глутен.

п.п. извинявам се на Трол, тази тема е за хляба, нека спрем до тук.
........................


Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба
UNREAD_POSTот Силвия » Вто Яну 09, 2018 10:34 pm

Не знам какво да кажа, аз имам определен режим на хранене, който не казвам, че е добър или много полезен, но не включва нищо от това, дето Калико е изброила.
Така че, Калико, дай нещо друго за стави :D

P.S. Спирам и аз, да направим тема за стави :lol:
значи Силве, абсолютно е сигурно че ако спреш глутена за 20 дни ще видиш резултат в ставите.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от Силвия »

Лошо Калико, по ТВ върви някакво предаване за храна, не мога да се съсредоточа :lol:
Извинявай, нещо ме е хванало лигавото настроение.
Ще изчета отначало да видя кое има глутен и ще го изключа за 20 дни. После ще докладвам, въпреки, че е трудно да направя разлика, като се блъскам с лекарства :ufff:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Безглутенови рецепти

Мнение от calico »

Силве, и аз гледам готварските предавания :lol:

ето тук професионално, по докторски http://gpnews.bg/%D0%B3%D0%BB%D1%83%D1% ... A%D1%82-2/

само да ти кажа, че го има тоз глутен и в неща дето няма да го очакваш, дори и в хлябната сода , и представи си - и в бирата
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”