Пишман готвач №1

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Пишман готвач №1

Мнение от Daniela Pargu »

Момичета,момичета!Не искам и да разказвам!ПОВЯРВАЙТЕ МИ!
Аз съм №1тук!Обичам люто и нямам доразвити рецептори за горчиво- та представете си какъв е вкусът на моите творения :hihihi:
Та от алтернативата да сме цял живот на сандвичи и на пикник ,ММ = по-добрата ми половинка , избра преди мнооого год. да се изявява/е,под моя диктовка относно подправките,де/ :hihihi:
Така,че ,не се напиняйте - тук има фаворит! :ieeee:
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Пишман готвач №1

Мнение от miltonia »

Първият гаф, който си спомням, е от студентските години. Идва в квартирата един кандидат- гадже и ще го черпя с кафе. Преглъща той и ...застива. То от вълнение вместо лъжичка захар в кафето има лъжичка лимонтозу! Е, разминахме се в живота с него, но пък съм много точна с подправките вече. :mrgreen:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Пишман готвач №1

Мнение от botan »

Значи...срам ме е, ама ще ви споделя...
Днес 3 пъти правих майонеза и трите пъти не ми се получи. Първият път стиснах зъби и я изхвърлих, вторият път някак си се оказа, че за нея отидоха почти 3 яйца и ми дожаля та си я прибрах в хладилника. Третият път след бурни изчисления как да не я прецакам отново я прецаках, но този път се изхитрих и не й бухнах солта и лимоновият сок предварително, а с бълвоча, който се получи успях да направя (слънчогледово)маслени бисквитки с фурма в средата, които бяха ядивни, макар и да не ясно дали това не е в следствие от количеството захар, което бухнах за да маскира всички минали и бъдеши, ясни и неясни неуспехи на сместа.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Пишман готвач №1

Мнение от libra »

Признавам си ,че скорошен еднократен опит за домашна майонеза ,съвсем се провали.Не се запънах да поправям грешката тогава ,но искам да се пробвам с някоя проверена рецепта.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Пишман готвач №1

Мнение от botan »

То не е голяма философия, за това и провал 3 поредни пъти толкова боли. :( Жълтък, щипка сол, с.л. лимонов сок, разбиваш, хващаш купата с двата крака, за да може с едната ръка да стискаш пасатора на пълни обороти, а с другата да наливаш олиото на тъъънка струйка и междувременно си шепнеш отче наш докато се сгъсти.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Пишман готвач №1

Мнение от libra »

Да,де, и аз си мислех ,че е фасулска работа ,но не станА.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Пишман готвач №1

Мнение от Албена »

botan написа: Дек 1, '18, 17:25 То не е голяма философия, за това и провал 3 поредни пъти толкова боли. :( Жълтък, щипка сол, с.л. лимонов сок, разбиваш, хващаш купата с двата крака, за да може с едната ръка да стискаш пасатора на пълни обороти, а с другата да наливаш олиото на тъъънка струйка и междувременно си шепнеш отче наш докато се сгъсти.
Много ти е сложна рецептата. ;) Ето една изпитана за млечна майонеза - прясно мляко - 100 мл ,олио - 200 мл, сол - 1/2 ч.л. ,лимонтузу - 1/3 ч.л. Всичко слагам в мерителна кана, но ако нямаш става и компотен буркан .Трябва да е тесен и дълбок съд.После потапям пасатора до дъното ,включвам на 2-ра степен и постепенно изтеглям на горе. Продуктите трябва да са на стайна температура. Предполагам ,че и с яйце ще се получи по същия начин. По тоя начин правя и веган майонеза с аквафаба и зехтин. :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пишман готвач №1

Мнение от calico »

Ботане, ми що я хвърляш. Хвърли пасатора и подкарай на ръка, както когато не е имало пасатори, пак сме правили домашна майонеза.
жълтъци, олиото на тънка сструйка, че и капки и бъркаш- просто е.

иначе гледах как една приятелка я прави- в бурканче от 400 мл, тия стандртните от лютеници и сладка, от по-старите.
1 яйце, олио до половината, пасатора на дъното и го включва и баааавно започва да го изтегля нагоре още веднага щом се усети сгъстяването на дъното. и това е - докато отиде до горе и майонезата беше готова. Подправките после, ама можело и преди да се сложат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Пишман готвач №1

Мнение от botan »

Динг-динг-динг имаме победител! :nazdrave:
Към проба номер две, която вече добре се беше разделила на двете си фази, хакнах И мляко, така или иначе не можеше да стане много по-зле, но емулсията взе, че се получи. :ieeee: С консистенция достойна за финно шпакловане, но важното, че е майонеза. :ieeee: :ieeee:
Сега ме хвана яд за проба номер едно...уф, няма угодия! :mrgreen:

Калико, оти съм шоп, па ние ако моем и легнали ще копаме. :angelche:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Deleted User 4608

Re: Пишман готвач №1

Мнение от Deleted User 4608 »

Вчера прочетох темата и се похилих доволно, благодаря! Затърсих си рецептите за майонеза и прочетох една много хубава забележка, която съм си записала. Когато се прави млечна майонеза, най-важно е да се спази съотношението мляко : олио = 1:2. (Спомням си, че веднъж правих по памет, но без да мисля, обърках кое е 1 част и кое 2, та се наложи да чета рецептата). При яйчената майонеза на 1 яйце се сипва около 150-180 мл олио, иначе и при двете се добавят сол (1/2 ч.л.), лимонтузу или 1 с.л. лимонов сок, дори захар (1/2 ч.л.) и горчица (1 ч.л.). Тъй като ми е тежка майонезата с яйца, след като се сгъсти, добавям няколко лъжици кисело мляко. И колкото и неуспешни опити да е имало, след като малко се захване успешната, постепенно се добавя от неуспешната смес. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”