Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mal4o_vasil4o »

Ние днес ще сме на пълнени пиперки с яйца и сирене.За салата-зеле с моркови,а за десерт домашно правено плодово мляко :ieeee:
Дал,ще ме скапеш.Нямаш равна просто,караш ме да се смея като луда рано сутринта :lol:
Изображение
Аватар
rosti
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:02
Местоположение: Добрич

Re: Какво сготвих днес

Мнение от rosti »

Свинско със кисело зеУе,домашен типов хляб и сладкиш с майонеза,но във формата на мъфини.
"Аз поисках и дъжд заваля.
Не ме гледай със укор в очите!
Запомни! Аз обичам дъжда.
Той единствен скрива сълзите!"
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Албена »

Днес реших да се поглезя.За мен кюфтета от елда,за семейството леща и зелева салата.Снимки не прилагам,че вече изядох постните кюфтета/без кучешко,пък :hihihi: /
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Албена написа:Днес реших да се поглезя.За мен кюфтета от елда,за семейството леща и зелева салата.Снимки не прилагам,че вече изядох постните кюфтета/без кучешко,пък :hihihi: /

То май само аз ще проявя /нездрав/ интерес към тия кюфтета от елда :lol: Албена, как ги правиш? С какво я съчетаваш? Открила съм, че ми харесва в комбинация с праз и/или зеле.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Албена »

Кюфтета от елда стават много лесно ; сварявам чаена чаша елда 1:3 вода,отцеждам добре и добавям настърган лук,ситно нарязан праз,1 яйце,сгъстявам с галета или овесени ядки,връзка пресен магданоз и много подправки-черен пипер,чубрица,мащерка,кимион.Омесвам хубаво и овалвам или в галета или в царевично брашно.Могат да се пържат,но аз ги пека на фурна.Сервирам си ги /щото няма други кандидати :mrgreen: / с подлучено кисело мляко.Това е кисело мляко с пресован чесън,малко сол и копър.
Ако има желаещи ще споделя и една страхотна рецепта за салата от прясна коприва с кисело мляко.Щерка ми си умира за нея,макар че е върло месоядно :lol:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Titi »

Довечера по желание на детето основното ще са пилешки шишчета с бекон, гарнитура картофено пюре. Салатата ще е от моркови, портокали и стафиди.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Албена написа: Сервирам си ги /щото няма други кандидати :mrgreen: / с подлучено кисело мляко.Това е кисело мляко с пресован чесън,малко сол и копър.
Ако има желаещи ще споделя и една страхотна рецепта за салата от прясна коприва с кисело мляко.Щерка ми си умира за нея,макар че е върло месоядно :lol:
Не беше нужно уточнението, че сама си ги ядеш :lol: То е ясно. Ти да не мислиш, че ще се бия у нас с някого за тия кюфтета, ако ги направя?!

Можеш да споделиш рецептата с копривата. :daaa: Навремето Таничка беше пуснала една.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Tanet »

Днес пълнени чушки с кайма и ориз. В соса сложих едно пакетче от гръцкия сос бешамел /който вече го има и тук/ разбит с 0,5л прясно мляко-стана мнооого вкусно, а за заливка на мусака или пастицио е незаменим.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Албена »

Ето я салатата от коприва. 3-4 шепи коприва,само листата.Измивам я хубаво с топла вода, като леко я претривам между пръстите,за да не жили после по езика :potekoha: .Ако има ,слагам няколко млади листенца лапад,киселец или млади листа от глухарчета .Нарязвам на ситно пресен лук и чесън,магданоз.Всичко това разбърквам с отцедено кисело мляко.Става много вкусно!Листата от глухарче кисна предварително около час-два във вода .Те придават леко горчив вкус на салатата.И овкусявам с малко зехтин.
А елдата понякога я приготвям със доматен сос от лук,чесън,домати,черен пипер и дафинов лист.Добавям сварената елда в соса ,малко преди да го сваля от котлона.
Да ви е сладко!
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от bouquet »

Печени картофи с топено сирене и кашкавал, пъстърва на скара и сладки от магазина :oops:
Търся добри хора
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”