Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Виола »

И аз съм на фаза супи
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Какво сготвих днес

Мнение от 5ia »

А това по кекса шоколад ли е? Аз си имам една обикновена рецепта за кекс - обикновена, за да няма какво да объркам. Но все се чудя ако сложа парчета шоколад дали ще може да се обече :hmmm:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

5ia написа:А това по кекса шоколад ли е? Аз си имам една обикновена рецепта за кекс - обикновена, за да няма какво да объркам. Но все се чудя ако сложа парчета шоколад дали ще може да се обече :hmmm:
Според мен е кексова смес, но с какао. Ако сложиш парчета шоколад, ще може да се опече, но е желателно да са по-малки.
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Какво сготвих днес

Мнение от 5ia »

Бяхме си купили готов кекс на парчета. Ама с много шоколад! Самият кекс почти черен, и отделно се усещаще , че отгоре има парчета шоколад. Предполагам, че така беше печен, защото около шоколада нямаше образувана коричка. И все ми се иска да направя нещо такова.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

5ia написа:Бяхме си купили готов кекс на парчета. Ама с много шоколад! Самият кекс почти черен, и отделно се усещаще , че отгоре има парчета шоколад. Предполагам, че така беше печен, защото около шоколада нямаше образувана коричка. И все ми се иска да направя нещо такова.
Няма причина да не се изпече. Проблемът в домашни условия е да не са прекалено големи парчетата, щото иначе потъват.
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Какво сготвих днес

Мнение от 5ia »

Може би ако се овалят в брашно, няма да потънат. А моята форма е същата като на снимката - и ако потънат, ще се окажат тъкмо отгоре :hmmm:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

5ia написа:Може би ако се овалят в брашно, няма да потънат. А моята форма е същата като на снимката - и ако потънат, ще се окажат тъкмо отгоре :hmmm:
Ми то пак зависи колко са големи. За да са оваляни в брашно, трябва да са мокри - т.е. да полепне по тях брашното. Ама ако са прекалено мокри, тогава брашното се мокри много и се обезсмисля овалването. Ако са твърде големи, тогава силата на тежестта ще надделее над съпротивлението, което се постига чрез овалване в брашно - за разлика от един стафиди например. Наистина, ако паднат на дъното може при обръщането да са отгоре, ама става въпрос, че ако са големи не е гот. Мисля си че някъде с размери макс 0.5 х 0.5 см са добре :?:
Аватар
lusien
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:04
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от lusien »

Това наистина не е шоколад, просто съм сложила в част от сместа какао. Но, аз правя кекса и по още един начин... Кекса си е съвсем обикновен, какъвто всички предполагам знаят да приготвят. Единственото, което е по-различно, че преди да изсипя сместа във формата слагам нарязани на кубчета две шоколадови вафли "Боровец" /и отвън с шоколад/. Парченцата не трябва да са много големи, около 1х1 см. Аз разрязвам вафлата първо по дължина и после режа на кубченца. Така приготвен кекса е не само вкусен, защото шоколада се е разтопил, а вафличките хрупкат приятно, но и все пак е малко по различен :dovolen:
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Bi_ »

Това е интересно,ще го пробвам
Аватар
lusien
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:04
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от lusien »

Пропуснах да кажа, че когато слагам вафлите не правя смес с какао, защото като се разтопи шоколада от тях кекса отново става шарен :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”