Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Тутти »

Треската, оваляна в оризов грис и опържена стана отлична. Изяде се. Скаридите с чесън, бяло вино и масло задушени на тиган също станаха много вкусни. Шарана беше зле. ММ и НМ (на приятелка), го пекоха на барбекюто цял с люспи. И, естествено, го забравиха. Жалко за Балканския шаран, ама бяха едни много виновни, и понеже не ни повярваха, че трябва да се разполови рибата, си понесоха самокритиката. Ние-жените си мълчахме, няма какво да се натяква върху стореното. Преядохме, както се очакваше с ястията "вариант 2".
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Темата толкова потънала, че едвам я намерих.
В повече ни дойде Никулденското кулинарстване ли, що ли :hmmmmmm:
При нас сняг, лед и студ, ноооо .... един зелник оправи работата. :shappy:

Изображение
Аватар
Elatior
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Elatior »

wenche,много апетитно изглежда твоят зелник,с тази коричка... :P
Аз съм на ризото с микс от зеленчуци... :)
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Аз пък готвя ориз по индийски с идеята част от него утре да направя на ориз по китайски със зеленчуци и яйца, а част да си похапна сега. Добре, че детето няма как да прочете поста ми, че ще разстрой. Това и е една от най-любимите рецепти.
Дали оправиха Pinypic та да кача после снимка :hmmm: :hmmm:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от marka »

Wenche,специално за теб снимах кексчето при повторната му направа :dovolen:
Изображение
и още нещица, които направих
Изображение
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Marka, благодаря за снимката, харесал ви е значи, щом го правиш втори път. :dovolen:
Заинтригува ме с второто фото, разкажи подробностите :gydigydi:

И аз много обичам ориз, но ММ нещо ми се опъва :sneee:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от marka »

Две различни неща са.
Понеже ми остана от сметаната добавих и кисело мляко, сок от портокали и желатин. Изсипваш във формата и отгоре слагаш бишкоти, които остават отдолу, като обърнеш формата. Това е импровизация, а оригиналната рецепта в която има и маскарпоне може да видиш в рецептите на Йоли. Много е приятно, става бързо и е ефектно. Другото са коледни шишарки-има захар, която се карамелизира и се прибавя масло, корнфлекс, канела, ванилия, какао. Правя ги за пръв път и понеже са твърди, следващия път ще ги направя по-малки, за да се ядат по лесно.
Смятам скоро да изпробвам и една рецепта за курабийки с шоколад и овесени ядки.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от zeleno »

ооооооооо
дай рецепта за тези шишарки
много са интересни

аз съм правила тирамису , изяде се
но мисля , че твоето парфе ще е по-популярно
и за него някаква рецепта ?
бишкоти съм купила
желатин също
кисело мляко имам
какво още ?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Миша »

До сладки още не съм стигнала, но пък днес направих любимите си кюфтета от леща , дори мъжете ги харесват :dovolen: само че вместо с картофи тоя път ги направих с овесени ядки и с много лук , резултатът - вече ги няма :lol:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от marka »

Зеленко, за Коледните шишарки продукти са: 1 пакетче краве масло, 1 ч. чаша захар, 2 ч. чаши обикновен корнфлейкс, 1 с. л. ром, 1 ванилия, 1 ч. л. канела, 1 ч. л. какао, 1 щипка смлян карамфил.
Захарта се изсипва в сгорещен тиган да се разтопи и когато се карамелизира се прибавя маслото. Намалява се котлона на много слабо и се добавят останалите съставки. Аз ги смесих на сухо и така ги добавих. С постоянно бъркане се оформя смес от която се оформят сладките с помощта на две лъжици. Нещо не ми се получиха с две лъжици и ги сложих на купчинки с една лъжица.
Оформените сладки се слагат върху хартия и се изчакват да изстинат. По желание след това могат да се посипят с пудра захар. Докато се оформят сладките сместа трява да стои на котлона, защото бързо се втвърдява.
Направих половин доза, защото ги правя за пръв път и станаха 15 бр., но следващия път смятам да ги направя по- малки.
Рулото импровизирах с налични продукти. Към киселото мляко добавям пудра захар, колкото прецениш, добавих сок от портокал и разтопения желатин. Имам форма за терин, но може и в кексова форма от по малките, поставям прозрачно фолио и изсипвам сместа, като отгоре поставям бишкоти. Оставя се в хладилника да се стегне и после се обръща. Аз сложих във формата първо портокалов сок с желатин и го оставих за няколко минути в хладилника да се стегне и след това изсипах сместа и парченца портокали.
Оригиналната рецепта в която има сметана, маскарпоне и ягоди я взех от блога на Йоли. Вместо ягоди я правих с портокали защото това имаше. Стана страхотно. От нейния блог съм правила няколко неща и много ми харесаха.
Както се казва, да ти е сладко :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”