Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

оо, това е, Тутти, благодаря, сега е ясно

това нещо като остане и изстине, пак ли е добро за ядене, или само топло?
май ще направя с половин доза за проба

имам и оризов грис, смятам да пробвам дали ще стане грис-халва от него, че е безглутенова, ще пиша ако се получи
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от pepelqshka71 »

ПИТАНКА : Защо с царевичен грис, а не с царевично брашно правите качамака? Разликата между двете :hmmm:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

pepelqshka71 написа: Яну 10, '19, 19:31 ПИТАНКА : Защо с царевичен грис, а не с царевично брашно правите качамака? Разликата между двете :hmmm:
ами първо щото имам такъв грис, и после навсякъде пишат, че с грис е много по-лесно :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от pepelqshka71 »

Благодаря Ани. И аз ще пробвам, но понеже нямам нищо, да знам какво да си купя.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Какво сготвих днес

Мнение от dar »

venetka70 написа: Яну 10, '19, 09:40 Аз пък съм на вълна столово хранене.
Има няма 500 човека сме в тоя участък в Узбекистан и от една година водя война с готвачите и кухненското оборудване.
Тююю, четвърти готвач сменяме. Хеле, най-накрая намерихме правилния човек. Няма жалващи се от качеството на готвеното.
Взехме та купихме картофобелачка професионална, професионална машина за рязане на лук, моркови и картофи и една голяяяма печка на три етажа, че до сега готвеха само в казани. Узбекска му работа, не се чудете.
Да, ама готвача ползва печката само за печена на сухарени кубчета и за печена тиква. Тиквата е кръстена на мен!!! :ufff: :ufff: Голям майтап :D :D Тука аз първа им направих печена тиква с орехи и мед и обрах точките. Та дружно сега всички се подсладяват с тиква.
Следва трудната част. Трябва да им предложа някакви ястия дето да се правят в огромните фурни, че тука нещо .... си нямат такива ястия.
Ще правя аз пробното и ще дегустират дали ще одобрят. За сега се сещам за пиле с ориз и мусака, ама приемам предложения какво друго може да се прави като за толкова много народ в тия фурни. Подсказвайте моля :tzeluvka: :tzeluvka:
Ау, как ми се дояде една Венетка! ;)
Иначе в тия фурни може още да се приготви всякакво месо със зеле, с картофи, гювеч, миш- маш с цели печени чушки,гнезда от кайма- овкусена кайма, по голяма от кюфте се натиска от горе да вдлъбне и запичаш, после се чука по едно яйце на всяко гнездо и пак се пече, риба също, дроб сърма, разни запеканки с картофи, зеленчуци, гъби с ориз и др. Да ви е сладко!
П.п. доста от предложенията ми се повтарят с предходните, но като не чета , а бързам да пиша. Май не мога да го изтрия, така че, моля за извинение.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

А то аз знам доста ястия дето стават за фурна, ама първо тук са мюсюлмани... тоест свинско отпада. Телешкото е пък доста скъпо, та се ограничаваме до телешката кайма и то само като добавка, а не като основна част от яденето. А и като имаш и цялостен бюджет за месеца за толкова народ, а той не е особено голям и задачата става...доста трудна.
Макарони на фурна не се бях сетила. Добавих ги и тях към списъка. Със зелето най-вероятно ще имам проблем. Не, че тук не го готвят, ама доста странно го ползват. Хич не се бях сетила, че мога да ви снимам какво готвят в нашия стол. Ще взема да ви запозная с няколко типични тукашни неща, ей така от нямане какво да се прави през зимата и липса на градински занимания.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Албена »

Вени, в детството ми имахме съседка туркиня.У тях съм яла пълнени патладжани или тиквички на фурна. С постна плънка от ориз и зеленчуци или пък с агнешка или телешка кайма. И страхотни баклави.А също и мусака с овнешко или с пилешко месо. Не зная как биха се отнесли твоите узбекистанци към една хубава българска баница.Може и нея да я кръстят на теб! :D
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mucunka »

calico написа: Яну 10, '19, 19:34
pepelqshka71 написа: Яну 10, '19, 19:31 ПИТАНКА : Защо с царевичен грис, а не с царевично брашно правите качамака? Разликата между двете :hmmm:
ами първо щото имам такъв грис, и после навсякъде пишат, че с грис е много по-лесно :hmmm:
И още, царевичното брашно трябва да ври 45 мин., а с грис става за има няма 20 мин.Само дето трябва непрекъснато бъркане.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Tanet »

Вени, едно време в столовата на института много ми харесваше зеле с ориз. Пилешки бутчета с картофи, дроб-сърма, руло "Стефани", някаква риба плакия. Имам една дебела книга от соц-а за заведения за обществено хранене с рецепти, ще я прегледам за идеи.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

venetka70,ще препиша от някои готварски книжки само като идеи,може да ти харесат част от тях и за подробна рецепта.
Не знам как сте с месото,та затова ще са без месо.Избрала съм тези,приготвени на фурна.
1.Българска национална кухня
птичи гнезда от спанак,спанак с ориз,спанак на фурна,тиквички с кашкавал,тиквички със сос,тиквички на фурна,
печени тиквички с кромид,тиквички пълнени(с ориз,със зеленчуци,със сирене,с кашкавал),тиквички с ориз,
плакия(плаке означава тава)с тиквички,мусака с тиквички,грах скартофи и моркови,зелен фасул на фурна,
бакла с ориз,пълнени домати(с ориз и кашкавал,с яйца и сирене),пълнени пиперки(със сирене и спанак,със сирене,
с праз,с орехови ядки,с кромид лук,с варена царевица),мусака от прясно зеле и ориз,плакия по градинарски(тиквички,
моркови,целина,лук,чесън,пиперки,домати,копър,магданоз,брашно,сол,лимон,олио),плакия с бамя и гъби,
картофи(с магданоз,с лук,с ориз,със сирене),мусака от картофи(с ориз,с кисело зеле),пълнени картофи(с ориз,
със зеленчуци,със сирене,с извара),патладжани на фурна,мусака от патладжани,пълнени патладжани със зеленчуци
(1-вид:лук зелен пипер,домати,картофи,яйца.2-ри вид:картофи,домати,лук,чесън,сирене,яйца,прясно мляко,магданоз.
3-ти вид:имамбаялдъ.),целина с ориз на фурна,целина със сос,целина с маслини,сини сливи с праз и ориз,
сливи с праз,постно ястие с дюли,картофи и домати,мусака от лук с кашкавал,тиква с лук на фурна,праз лук с булгур,
праз лук със сирене на фурна,зеле с ориз,мусака с кисело зеле,зрял фасул плакия,пълнени пиперки със зрял фасул,
зрял фасул на фурна с ориз(или с кисело зеле,или с нахут,с алабаш,салабаш и картофи,с чекане,
с царевична трахана,с овча пастърма),леща с листа от цвекло,маслини с ориз,тиква с ориз,пълнени гъби,
гъби с ориз,плакия от гъби,дроб сърма от гъби,яйца на очи с пюре от картофи на фурна.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”