Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Светката »

Тая вечер Таушан
Изображение
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Какво сготвих днес

Мнение от JuliS »

Имам тиква :mrgreen:
Ще имам гости :mrgreen:
Време...нямам...
Дайте ми бърза рецепта за десерт. :angelche: Вкусен при това...
Имам още мед, орехи, локум и круши...че май и ябълки имам
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 530
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 85 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от qn4eto »

Може би е късно вече, но.... Нарязваш тиквата с кората на парченца с произволна големина, като преди това си я измила добре. В тава насипваш захар и подреждаш парчетата с кората нагоре. Наливаш вода най- много до половината височина на парченцата и печеше докато се поеме водата, сиропа се карамелизира леко и попива в тиквата. Можеш да украсиш при сервиране съд запечени орехи или нещо друго каквото се сетиш.
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

JuliS, получи ли се вкусният тиквен десерт ?

Аз правих печен карфиол с пармезан.

Изображение

Докато обясня на ММ, че днес ще вечеряме леко, той го сбута с едни наденички от Банско и го превърна в гарнитура. :svekurva:

Изображение

Извинявам се за лошите снимки, но трябваше да споделя негодуванието си.
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Какво сготвих днес

Мнение от JuliS »

Докарах го....с импровизация :mrgreen:
Изображение

Изображение
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1958 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Тутти »

Джулс, супер е станало, много цветно.
И аз вчера правих десерт с тиква. Обелена, на парчета, с малко захар, опекох. После пасирах, разпределих в купичките, отгоре добавих втори пласт от тиквеното пюре, в което за цвят добавих какао. Охладих, а като дойде време за десерта, добавих по една топка сладолед. Стана трислоен, много вкусен и лесен десерт.
Изображение
Направих и още нещо лесно, оригинално и много вкусно, тази рецепта я откраднах от един испански готвач.
Малки червени камби се изчистват от семките, като се запазва капачето. Един пакет качествени замразени скариди се смила в блендер, след като леко се отпуснат на стайна температура. Не се чака да се размразяват напълно.
В тиган се задушават няколко обелени и нарязани скилидки чесън и една глава лук. Добавят се смлените скариди, бучка масло и чаша вино. Добавят се сушени зеленчуци, ама натурални, не с разни гадни вегети, или ако няма сушени зеленчуци, може и настърган морков, пащърнак, целина. Щом сместа глътне виното, се добавят смлян черен пипер, риган и ако имате самардала. Пълнят се чушките и се запичат на фурна - 200 градуса около 20 Мин. Сервират се топли или охладени. Все е чудесно. На снимката се вижда, че от плънката остана и я запекох до чушките.
Изображение
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от marillia »

Здравейте, мили хора!
Ако позволите и аз да споделя един експресно приготвящ се десерт с тиква, при това много вкусничък.
Но първо...JuliS, импровизацията ти е направо профисионална :dovolen:
Тиква се нарязва на по-едри кубчета и в тава с малко вода се позапича във фурната на 180 градуса.
500 мл прясно мляко, 200 гр захар и 3 яйца се разбъркват и с тази смес се залива тиквата.
Пече се до сгъстяване на сместа и до образуване на лееекичко загарче отгоре.
:tzvetentze:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Във фурната се готви пълнен карфиол по рецепта, която някой сподели скоро тук.
След малко ще стане ясно как съм го докарала на вкус.
За десерт нямам сили, пък и нещо не ме влече сладкото напоследък. Не че не поръчах да ми донесат турска баклава де, ама то това защото ме питаха какво искам от Турция.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
РОУЗ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от РОУЗ »

Леле, Тутти! Жива и здрава да си!
Тамън за моя голям пакет дребни скариди, и домашни сушени зеленчуци имам, и камби обичам, все едно за мен е тази рецепта, ще я спретна тези дни! :tzvetentze:

И аз пекох камби, сладки, 4 кг, но и двата дни имахме гости и почти ги ометоха, а ми се искаше да сложа и някой буркан поне за Коледа, явно ще трябва да повторя. Ще ги правя тайно. :mrgreen:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”