Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Tanet »

wenche написа:Снимка този път няма, защото ММ иронично попита, дали не може един път да хапнем без да сме снимали :hmmmmmm:
Ми тъй де, защита на личните данни :hihihi:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Росица »

wenche написа:Е, свинските крачета сигурно не са били много фотогенични, но защо не снима тортата, bibi ?

Аз готвих едно лесно и бързо пиле, печено обаче в зелената тенджера. ;) Стана много вкусно и да, има разлика и тя е основно във вкуса на "печено" на всички части. Не варено или задушено, а именно печено. През цялото време го пекох на 200 градуса. В друг съд при тази температура би изгоряло отгоре, а отстрани би останало бяло, а в тази се сготви еднакво от всички страни без да го обръщам.

Снимка този път няма, защото ММ иронично попита, дали не може един път да хапнем без да сме снимали :hmmmmmm:
Какво е зелена тенджера?
GIOIA(Джоя)

Re: Какво сготвих днес

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Ето кой не меси домашен хляб и не знае що е зелена тенджера :lol:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Светката »

Изображение
Добре хапнахме.Аз и пийнах добре.Малка бутилчица винце TCHERGA
Шницели от тиквички със сирене и подкови от телешко и свинско смес.
Изображение
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Какво сготвих днес

Мнение от cameraman »

Светката написа:Изображение
Добре хапнахме.Аз и пийнах добре.Малка бутилчица винце TCHERGA
Шницели от тиквички със сирене и подкови от телешко и свинско смес.
Изображение
Ракия пиеме и ние... ама то това не е готвене, а мезене... Я вече да не "готвим" петали... щото не Ви отива на кулинарния опит.
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Това последното изречение ама хич не го разбрах - кой е ние, кой е вие, че и петали. :hmmm:
Светка, домашно ли е суджучето?
От време на време вятърът разнася аромати на печен домашен суджук с непознати подправки. Явно всеки регион и майстор си имат тайни рецепти.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Какво сготвих днес

Мнение от cameraman »

Какво не разбра мило wenche ? Казах, че това не е готвене. Това е стопляне на колбас на барбекю. Дали ще му кажеш суджук или чоризо пиканто.. все едно..
Последно промяна от cameraman на Яну 26, '18, 22:21, променено общо 1 път.
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

У таз тема хората споделят от бая време кво са яли и пили!
Темата за кулинарния елит е покрай кочината у лево и после ходиш докато ти замерише здраво. :mrgreen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Дарче, просото няма ли глутен?
май няма, трябва да опитам...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Албена »

Отдавна не съм писала, но едва ли щях да ви заинтригувам със снимки на зелеви сарми и боб. ;) Това са магданозени кюфтета на фурна.
Изображение
И понеже кюфтенцата са с яйца и сирене за дъщеря ми ,която е веган направих от хляба на Тити. Понеже дъщеря ми е почти на 17 и от половин година е веган ,това създаде определени търкания с бабите ,които смятат ,че /макар и да не са го казали в прав тест/,сме безотговорни родители, разрешавайки на детето да не яде месо и мляко.Признавам ,че в началото бях леко притеснена ,но сега виждам колко добре се отразява този вид хранене на дъщеря ми. Тя стана по-енергична ,изчезнаха и едни ужасни алергични обриви ,които периодично получаваше,отслабна и започна да спортува ,а преди прекарваше времето си пред компютъра.Освен това обосновано и с много жар обясни на бабите защо е станала веган - заради морални и етични принципи ,а подобреното физическо състояние е само бонус. :angelche: Ох,отплеснах се! Ето го хляба на Тити , гарниран с хумус и сушени домати.Рецептата е в темата за хляб ,баници ...

Изображение Не ми се получава да кача по-голяма снимка :hmmmmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”