Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

И аз направих едно постно ястие- ловчански пирян и реване с маково семе и крем.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Еличка »

Златка Трънова написа:И аз направих едно постно ястие- ловчански пирян и реване с маково семе и крем.
Какво е ловчански пирян? :hmmm:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

Да си призная,че и аз не знам какво точно означава думата пирян, но така ми е записана рецептата :dovolen: .А иначе е едно обикновено , но вкусно ястие с картофи , ориз, домати и подправки изпечени в гювеч. :dovolen:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Еличка »

Ахаааааа, баба ми го наричаше по друг начин "компирчета у тавето" :lol:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

И това е много интересно наименование ! :lol: :lol:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Златка Трънова , ще напишеш ли за ловчански пирян.
А също и как се прави реване с маково семе и крем.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

apis написа:Златка Трънова , ще напишеш ли за ловчански пирян.
А също и как се прави реване с маково семе и крем.
Ето рецептите:
Ловчански пирян
1кг картофи
1/2 ч.ч. ориз
1ч.ч. пасирани домати -може от консерва
1 малка глава лук
чубрица ,черен пипер сол
Ситно нарязания лук се задушава в 3-4с.л. мазнина и 1лъжица вода докато омекне. Добавя се ориза и се готви още 2-3 минути. Отстранява се от котлона и се добавя сол, черен пипер и чубрица.Картофите се обелват и се нарязват на кръгчета с дебелина около сантиметър.В намазана с мазнина керамична или глинена тавичка се подреждат половината от картофите един до друг да се запълни максимално.Посоляват се и се поръсват с пипер и чубрица.Върху тях се разпределя равномерно ориза .Залива се с пасираните домати и се подрежда още един слой с картофи.Също се поръсват със сол, пипер и чубрица.Домата се нарязва на кръгчета и се подрежда рху картофите. Залива се леко с тънка струйка олио. Налива се вода ,да покрие и горния слой картофи и се пече до готовност на картофите и ориза.
Реване с маково семе и крем
Първо се приготвя сиропа от 3 чаши вода , 2 чаши захар и сока на 1/4 лимон.Вари се около 10мин.
За блата :3 яйца, 1ч.ч. захар, 1ч.ч.прясно мляко,1ч.ч. олио, 1ч.ч грис, 2ч.ч. брашно, 1/2ч.ч.маково семе, 1бакпулвер, ванилия
За крема:750мл прясно мляко, 3с.л.с малък връх брашно, 8с.л.захар,80г крема сирене, 50г масло, ванилия
Яйцата се разбиват около 8 минути със захарта с миксер.Добавя се прясното мляко, олиото. Разбърква се. Добавят се и предварително смесените сухи съставки/брашно,грис,маково семе,бакпулвер/ на малки порции с разбъркване.Сместа се изсипва в намазана правоъгълна форма с приблизителни размери 25/35см.Пече се на 180 градуса до златист цвят. Оставя се леко да се охлади и се залива със студения сироп.
За крема - в 200мл от млякото се разтваря много хубаво брашното да не останат топчета.Останалото мляко се слага да заври на котлона, заедно със захарта. Отстранява се от котлона и на тънка струйка с непрекъснато разбъркване към него се добавя млечно-брашнената смес.Слага се отново на котлона и се бърка до готовност на крема.Леко се охлажда и се прибавят маслото и крема сиренето. Бърка се до пълното им усвояване. Още топъл крема се разлива върху охладения сладкиш.
Това е. Ако нещо не съм обяснила, ще допълвам. :dovolen:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Златка Трънова , благодаря много !
Записах си рецептите , но за направа на крема,какви са количествата прясно мляко,брашно,захар,масло,крема сирене ?
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

Написала съм ги apis, в началото на рецептата. :dovolen: 750мл прясно мляко, 3с.л. с малък връх брашно, 8с.л.захар, ванилия, 80гкрема сирене, 50г масло.Реването е много хубаво , да знаеш !Няма да съжаляваш , ако опиташ! :dovolen:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Извинявай.Сега си ги записах.
Започнала съм да пиша как се прави блата и после как се прави крема.
Имам един пакет маково семе,непременно ще го направя.Ти ако искаш опитай маковия сладкиш на wenche,той също е много е хубав.
Ще си запиша и твойте козунаци.
Аз днес готвих ловчански пирян,стана ама много вкусен.
Да питам,правила ли си някаква сходна рецепта - стар фасул и ориз.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”