Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

А иначе хляба го направих в гювеч.
Капака е негледжосан и го турих във вода за половин час.
Изображение
Изображение
Горната коричка е много деликатна.
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

:ufff: :ufff: :ufff:
Обаче ми изядоха каймата с картофи т.е. мусаката преди да й сложа капак. :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mariyanag »

Ето това с хляба в гювеч ме омая. Къде се загуби бе Трольо?
Тази тема я чета редовно, тук таме преписнуйвам по мъничко.
И аз като Еличка мечтая некой друг да играе кухнеска степ аеробика поне за ден - два. Ще мина без вестника и мача - имам мачароци за мачканье. Тортата на Милески само от гледане ми лепна некой и друг грамчец.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lizi »

Вчера правих на Калико солените палачинки и понеже нямах време да търся рецептата, малко ги правих по памет.Днес проверявам дали нещо не съм пропуснала:
viewtopic.php?f=4&t=6573&p=641128&hilit ... B8#p641128
Оказа се ,че не съм. Даже добавах малко топено сирене. :liubov:
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

Вчера забравих да изтъкна колко съм задобрял.
Отдавна вече печа всичко заедно.
Изображение
А днес-пресни картофи+ замразени зеленчуци и замразен праз и лук, собствено производство. И една консерва грах.За около половин час във фурната, а после се ръси с настърган кашкавал, ама малко, де.

Изображение
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

milena02 написа: Дек 9, '18, 14:48 ....Направих и салата от кореноплодни - целина, моркови, ряпа, гулия, такива работи плюс една лъжица майонеза, колкото да омекоти вкуса.
......
Да беше делнала салатата и за мама вместо майо слагаш лъжица кисело мляко. А ако добавиш и чесън. Никой няма да ти яде майонезата.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Турих чесън, бре! Но това е идея да заменя лъжицата майонеза с такава кисело мляко! Браво, Трольо, както винаги си вдъхновяващ и здравословен! :gush:
Впечатлена съм от размаха ти. Най-доброто ми постижение е четири манджи накуп: супа на единия котлон, пелмени на другия, риба на скарата и кекс във фурната. Но ти показваш бъдещето, когато цялото меню на една квартална кръчма ще се побира в един грил! Чест и почитания към вас, мистър шеф! :sbow: :sbow: :sbow:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Кулинарните умения на Troll са трудни за постигане. :o :shock:
Снощи постен фасул за домочадието, подготвих едни пилешки пържоли от бут за тази вечер и забърках сладкиш.
Винаги ме е много яд на това, че когато приготвяш нещо за гости все някъде нещо ще се обърка, а за в къщи става перфектно.
Вчера вложиш цялото си старание в обръщането на един сладкиш с ананас и резултата беше задоволителен. Само мънички парченца на две места не се отлепиха.
Изображение
После обаче ударих на камък с приготвянето на хумуса. Като съм голяма овца :ufff: :ufff: и за пореден път бях купила консервиран нахут от български производител така ми се пада. То нахул ли бе, чудо ли бе. Люспи твърди като ламаринени листове. Нищо не стана.
И айде тая сутрин от зарана пак варене на нахут и така до ... добър краен резултат с хумуса този път / надявам се де /.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

Ах, какви кулинарни шедьоври са се заредили тук! :potekoha:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mariyanag »

Вени, а рецептичка за този сладкишец?
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”