Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
gospodinov

Re: Какво сготвих днес

Мнение от gospodinov »

calico написа: Ное 26, '18, 15:54 Господинов, страхотни рози и кюфтета, давай рецептите.
:daaa:
аз днес правих домати с ориз, ще ти взема идеята да ги аранжирам с рози :angelche:
Calico :daaa:, розите отбиват вниманието ако творението не е много, много за показване. :mrgreen:
Относно рецептата за нахутените кюфтета:
- 3 консерви нахут или ако е домашно сварен около 500-600 гр.Накиснете нахута за 8 часа и после изхвърлете водата, по този начин се премахват инхибиторите, които пречат на усвояването на нахута.
-2-3 филийки стар (пълнозърнест) хляб
-1 пакет 125 гр. соево сирене тофу, моето беше от Лидл.
Намачква се нахута добре, и към него се прибавя предварително накиснатия и изцеден хляб, както при другите кюфтета.
Тофуто и то се намачква и от трите съставки трябва да се оформи гъста смес, като за кюфтета. Ако е прекалено гъсто може да се добави вода (или водата, в която се е варил нахута, ако е домашно сварен), ако е рядко малко брашно.Подправки на вкус - пушен червен пипер, къри, черен пипер, кой каквото харесва.
Рецептата позволява много творчество - вместо хляба може да се сложи 1-2 варени картофа, да се добави нарязан на ситно лук или праз, може да се добавят и предварително задушени, нарязани на ситно гъби.
Аз ги оформях с лъжицата за сладолед - гребвам половин лъжица, слагам в нагрятото олио и с лъжицата ги сплесквам отгоре.
Вкусно и веганско, да ви е сладко.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

Пилешко филе с гъби, майонеза и кашкавал, питка с масло и пълнен сладкиш с пудинг. Вчера ги направих.Днес имах други задачи :dovolen:
Изображение

Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10775
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 459 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от botan »

Майонеза! Днес цял ден я готвя, но съм много доволен. :mrgreen:
Добре, че беше Бени, че поне още 2 дена щеше да се готви. :mrgreen:

Ауу г-жо Трънова, вашият сладкиш изглежда страхотно! :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

Чак страхотно, така както съм го тупнала на масата направо с тавата ... :lol: , но е вкусничък и благодаря botan!
gospodinov

Re: Какво сготвих днес

Мнение от gospodinov »

И аз съм на майонеза, от аквафаба и 50/50 зехтин и олио.
Също така и хумус, с авокадо, зехтин и подправки на корем.
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Каква аквафаба ползва, Господинов, не понамирисва ли на боб? Ти да не премина на веганския бряг?
gospodinov

Re: Какво сготвих днес

Мнение от gospodinov »

От нахут Венче, няма никакъв страничен вкус. Да, от известно време не ям нищо животинско, освен мед. Мисля, и така да бъде занапред.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Т.е. казваш,че пчелен мед,пчелен прашец,пчелен клей(прополис),пчелен восък,пчелно млечице са животински продукти ?
gospodinov

Re: Какво сготвих днес

Мнение от gospodinov »

apis написа: Дек 3, '18, 08:16 Т.е. казваш,че пчелен мед,пчелен прашец,пчелен клей(прополис),пчелен восък,пчелно млечице са животински продукти ?
Да, такива са, пчелите са насекоми.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Гео, граф »

Айде и аз тука - цоп! Принципно ме няма никаква като кулинар, но от време на време получавам съобщения от Кораба-майка и тогава сътворявам по нещо (добре поне, че бързо ме пуска :ssmiah: ). Две баници и един тиквеник, само той остана за снимката. Корите са теглени, с точенето не се справям твърде добре :sblush:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”