Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

milena02 написа: Яну 9, '19, 17:49 Ти пък! Как да не готвя с тая ламя у нас?! По неизвестни причини тази зима спаначената ми супа се радва на небивал успех, така че вече сигурно за пети път я правя. Сготвих и свинско с ориз. За тази вечер обаче, мисля - ей така без повод (абе всъщност искам едни гумени ботуши на рози) - да направя едни много симпатични пилешки филенца с пармезан. Адски бърза манджа. Пилешко бонфиле, настъргана кора от лимон, черен пипер, майонеза и смес за панировка от галета, смлян корнфлейкс и настърган пармезан. Технологията е следната - вземаш филенце, овкусяваш го със сол, черен пипер и лимонови корички, топваш го в майонезата, после го овалваш в панировката и редиш в постлана с хартия за печене тавичка. Пъхаш в предварително загрята на 180 градуса фурна. Печеш не повече от 10 минути и вадиш. Стават за нула време, а са много вкусни. С тези нитрати ме е страх по това време на годината да правя зелена салата, иначе е много подходяща. Може и сос да се направи кой какъвто обича. Най-хубав според мен е с кисело мляко, лъжица майонеза, чесън и копър. Наистина е елементарна манджа, ефектна, вкусна и най-важното става за по-малко от половин час от-до.
Ти кажи за спаначената супа.
Щот аз я правя с ориз и застройка. Ако е нещо идейно още утре таковата....ако не слагаш вътре кюфтета и пържоли, де.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lizi »

И аз да питам за спаначената супа .С малко зор ще го намеря спанака в този сняг.
Иначе дояждаме от Иванов ден зелеви сърми в гърне два вида - едните само с ориз и праз, другите със свинско месо .
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Аз пък съм на вълна столово хранене.
Има няма 500 човека сме в тоя участък в Узбекистан и от една година водя война с готвачите и кухненското оборудване.
Тююю, четвърти готвач сменяме. Хеле, най-накрая намерихме правилния човек. Няма жалващи се от качеството на готвеното.
Взехме та купихме картофобелачка професионална, професионална машина за рязане на лук, моркови и картофи и една голяяяма печка на три етажа, че до сега готвеха само в казани. Узбекска му работа, не се чудете.
Да, ама готвача ползва печката само за печена на сухарени кубчета и за печена тиква. Тиквата е кръстена на мен!!! :ufff: :ufff: Голям майтап :D :D Тука аз първа им направих печена тиква с орехи и мед и обрах точките. Та дружно сега всички се подсладяват с тиква.
Следва трудната част. Трябва да им предложа някакви ястия дето да се правят в огромните фурни, че тука нещо .... си нямат такива ястия.
Ще правя аз пробното и ще дегустират дали ще одобрят. За сега се сещам за пиле с ориз и мусака, ама приемам предложения какво друго може да се прави като за толкова много народ в тия фурни. Подсказвайте моля :tzeluvka: :tzeluvka:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Спаначната супа я правя така. Нарязвам една връзка пресен лук и няколко шайби от глава целина, нарязани на малки кубчета. Ако спанакът е пресен, го попарвам и накълцвам на ситно и добавям и него. Ако е замразен, го слагам чак след като лукът и целината са омекнали. Добавям някакъв готов микс от сушени подправки, той си съдържа и достатъчно сол. След това правя запръжка от глава-две кромид лук и червен пипер и добавям запръжката в чорбата. След малко слагам и една кафена чашка ориз. Щом стане готов оризът, разбивам три жълтъка с малко от бульона и внимателно добавям. Каже ли "клок", за разкош пускам и една малка бучка масълце и махам от котлона.
По абсолютно същия начин правя и чорбата от коприва. Някои хора и едната, и другата супа ги харесват с натрошено бяло сирене, но аз не си падам по това.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Миленски, като ти видя името тук и отварям със страх темата :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Венетка:
-макарони на фурна
-бавно печено месо(поне 3-4 часа на 150*С)
-крем карамел- в тави щом сте много
-баница, кифлички, питчици и пр.
-огретен и всички подобни запеканки
-пълнени чушки с ориз и месо, или постни
-кисело зеле с месо на фурна, или пък прясно зеле с домати

че то почти всичко може на фурна
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Моля ви напишете ми рецепти за качамак от царевичен грис.

някой го правят като слагат гриса във вряща вода, други запържват гриса в масло и после доливат водата
обърках се
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lizi »

Това , което гледам по чуждите сайтове го варят в гореща вода.Слагат го после на студено да се стегне и го режат на парчета, после запържват в масло. Това го наричат полента.
Моята майка го вареше и като се стегне го заливаше с олио и червен пипер или пръжки .
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lizi »

venetka70 написа: Яну 10, '19, 09:40 Аз пък съм на вълна столово хранене.
Има няма 500 човека сме в тоя участък в Узбекистан и от една година водя война с готвачите и кухненското оборудване.
За сега се сещам за пиле с ориз и мусака, ама приемам предложения какво друго може да се прави като за толкова много народ в тия фурни. Подсказвайте моля :tzeluvka: :tzeluvka:
Всякакъв ориз на фурна: с пилешко или свинско, дроб-сърма , с гъби, с домати, с картофи или др.зеленчуци като тиквички, моркови, грах.
Гювеч.
Телешки кебап или свински.
Картофи със някакви сирена.
Запечени картофи на фурна може с пилешко.
Кажи как я правиш тиквата.
Последно промяна от Lizi на Яну 10, '19, 11:03, променено общо 1 път.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

milena02 написа: Яну 10, '19, 09:42 Спаначната супа я правя така.
Забравих да добавя, че слагам чесън. И то щедро. В самото начало половината и в края - другата част.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”