Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от libra »

Сакън,кой ще ни копае дуБките за розите!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от greeneyed »

Е ,ами всеки със своите си оръжия действа. ;)

Днес сготвих ястието на Калико , само че лападът беше малко и повечето беше коприва. Накрая реших да добавя 1 малка чашка ориз. Супер стана , покри напълно кюфтетата в чиниите. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от vanina_g »

Еййй тук никой ли не готви вече :twisted:
Ние май сериозно го подкарахме на безмесно меню вече трети месец - ми хареса ни така, добре се чувстваме, не щем месо! 8-)
А за днес пълнени червени чушки постни :daaa:
И салатка домати с маслинки и разбира се със зелено лукче от градината :hihihi:
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Zory »

И на моята трапеза от години не присъства месото.
Не го знаех това ястия на Калико. Замених, поради липса на лапад - много спанак, много лук (като преобладаваше зелената част, перата) и много гьозум в тенджера за бавно готвене. Подредих си съставките така както е указала Калико, включих преди да си легна и на сутринта имахме чудесно ястие! Благодаря за споделената рецепта!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

Пък аз си оставам всеядно жуотну - като свинята, например. И всичко купешко, с ГМО-то му, Е-тата му от а - до я. Бяла захар за кафето, бяла сол за пилешкия протеин. Само хляб не ям. Когато все пак се наградя (като с тортичка) с малко хляб, е само бял и топъл. :potekoha:
Джипито ми е забравило, че ме има. От десетилетия хрема не съм имала чрез "нощуване на студено, денуване на топло; топли крака, студена глава и сладолед". ;)
И се чудя защо още съм жива. :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от katina »

Мери, ко каза, ко - здрава и всеядна :o :o :o Давай така и занапред, да ти е сладко и вкусно всичко и никакви джипита :daaa: :dovolen:
И аз днес ще готвя лапад, но с агнешко ;)
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от vanina_g »

Мария Николова, ами и ние така бяхме, най-обикновена българска трапеза - от всичко по много :lol: и нащо джипи я го посетим веднъж в годината, я не :daaa:
Обаче, за месото - ми напоследък то няма вкус месото бе! Купеното имам в предвид, че домашно няма откъде да си взимаме редовно. Еми то нито пилешкото, нито свинското имат някакъв вкус, за агнешкото по Великден купено от голяма търговска верига да не говорим - едваааа загатва аромат на агнешко :eeeh: Пълно разочарование :snif:
И както го ядяхме с ММ, спогледахме се и единодушно решихме, че тия боклуци повече няма да ги купуваме. Ако се случи да намерим домашно, супер! Не сме станали вегетарианци, обаче такива измислици от магазините, особено големите - край, забрави! Ядем си всичко друго, ама на месото наложихме бойкот! 8-)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

Ванинче, да ти кажа човешкият мозък може да създаде такива невероятни самовнушения, че - например - девица тийни да има всички видими белези на бременност. А "домашно и нищо друго" на мозъка му е направо фасулска работа. ;)
Главата си залагам, че при две задни бутчета от едно домашно агне със зелен лук, печени в отделни тавички, вие с ТМ категорично ще посочите едното като кауфландско, или лидълско, да речем. Не и че двете са домашни. ;)

Много лично, но с не с враждебни, а с приятелски чувства. :D :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от vanina_g »

Чак пък да си внушаваме вкусове, по-точно липсата им :hmmm:
Не е като да не сме яли чат пат и домашна мръвка, пък и от магазините допреди две три години си бяха по-вкусни месата като че ли ...ама както и да е, просто споделих мнение и си бъбрим, нали :daaa:
За днес - пресни картофи на фурна! И салатка разбира се :angelche:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lizi »

vanina_g написа: Апр 18, '18, 21:26 Обаче, за месото - ми напоследък то няма вкус месото бе! Купеното имам в предвид, че домашно няма откъде да си взимаме редовно. Еми то нито пилешкото, нито свинското имат някакъв вкус, за агнешкото по Великден купено от голяма търговска верига да не говорим - едваааа загатва аромат на агнешко :eeeh: Пълно разочарование :snif:
И както го ядяхме с ММ, спогледахме се и единодушно решихме, че тия боклуци повече няма да ги купуваме. Ако се случи да намерим домашно, супер! Не сме станали вегетарианци, обаче такива измислици от магазините, особено големите - край, забрави! Ядем си всичко друго, ама на месото наложихме бойкот! 8-)
Да, позната история .И ние така . И си купихме прасенце.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”