Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Emilly1212 »

Въх Ани, туй за царевицата ГМО не го бях срещала?!?!? Ще се поровя пак да прочета. Иначе не съм забелязала да се готви по-дълго. Но ми е по-вкусно, и си мислех, че е по-истинско! То кое ли вече остана да е истинско!?! :hmmm:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Emilly1212 »

Прочетох мнения, че тъй като пилетата DUC се хранят с растителна храна, най-вероятно царевицата, която им дават е ГМО. Не знам дали е така, всъщност едва ли има нещо, което купено от магазин да е чисто и да е като домашно.
Някой друг купува ли от тези пилета?
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Аз купувам от време на време Duc. Обикновено ги пека, вкусни са.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от zeleno »

и аз ги предпочитам
по-жилави са от обикновените
пека ги в плик / сол , черен пипер , бахар , дафинов лист и 100-150 мл бира /
от понеделник са в промоция в Лидл
simira1
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Авг 10, '14, 15:50

Re: Какво сготвих днес

Мнение от simira1 »

Аз вчера направих баница , обаче по моя рецепта . Състои се в следното: Замисълът бе да направя баница с тиква / тиквеник/ с тиква, орехи, ванилия и стафиди / но имах опекани към 10 дюли. Гледам ги и се чудя не може ли от мекото на дюлите до омешам с орехи , стафиди, ванилия и 3-4 бисквити / използвам Радост" / да видя какво ще стане . И така направих . Съжалявам, че баницата се изяде и раздаде аламинут, а и не знам как да качвам снимки тук . Но ви уверявам такова вкусно нещо не бях яла отдавна. Направете и вие опит, ще ви хареса. Може и със печени круши / меката част на крушата се взима / . Да ви е сладко.
Р.Р. В плънката когато я омешах, сложих и малко ликьор - защо :hmmm: :hmmm: Така реших, абе пробвайте различни неща в умерени количества. Резултата е празна тава и въпрос - КОГА ЩЕ Е СЛЕДВАЩАТА ????
РОУЗ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от РОУЗ »

Един много лесен и свеж сладкиш от дюли :dovolen:

4-5 дюли се варят с малко захар като компот, прецеждат се добре и се намачкват/пасират
4-5 яйца
1 1/2 ч.ч захар
стотина грама масло
2 шепи орехови ядки
канела - за който обича

Тази смес се изсипва в намаслена тавичка, отгоре се наръсва с още малко орехи /аз поръсвам и с лъжица захар/ и се пече в загрята фурна, по-добре с вентилатор.

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Роуз, да не си изтървала да напишеш брашното? :hmmm:
има вид на нещо с брашно сякаш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от РОУЗ »

Няма нито грам брашно. :daaa:
Сервира се охладен, като постегне малко.
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Какво сготвих днес

Мнение от prijatel62 »

Днес приготвих задушени гъбки сърнели, прясно изненадани в акациевата горичка.
Измих ги(само отгоре), начупих ги и ги турнах в тенджера под похлупак да се позадушат. После махнах капака да се посгъсти отделения сос, и ръснах с лека ръка черно пиперче и солчица. Преди да ги сваля от огъня, сложих и 1/3 пакетче краве масълце, поради липса на мандраджийско.
В момента цялата тази вкусотийка бавно се сгъстява без похлупак на стайна температура. :stiskam:
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

Това е най-добрия подход към сърнелите :nod: Но аз слагам последното масло след като ги сваля, за да не минава над определена температура и да стане лъскав плътен сос.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”