Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

Пресни печурки с масло. Мммммъ :potekoha: Мммммъ :potekoha: Мммммъъъъъъъъ! :potekoha:
Защото заслужавам. :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

dung , това зелен боб ли е ?
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от dung »

Не, зрял боб е.
Малко по-нагоре Zeleno е написала как се прави.
Зеленичкото, което се вижда на снимката е пресен джоджен.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Благодаря ти !
Може би ще е хубаво и със зелен боб.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от greeneyed »

Вчера правих класическите летни и любими на фамилията чушки пълнени с кайма и ориз на фурна.
Една тиквичка , едричка отиде настъргана ,поръсена за 30 мин със захар, после орехи и канела, за баничка. Е, ми тиква е все пак, хич даже не се различаваше баницата от тази, която правя с жълтата тиква. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Неделя »

greeneyed написа: Юли 30, '18, 13:47 Вчера правих класическите летни и любими на фамилията чушки пълнени с кайма и ориз на фурна.
Една тиквичка , едричка отиде настъргана ,поръсена за 30 мин със захар, после орехи и канела, за баничка. Е, ми тиква е все пак, хич даже не се различаваше баницата от тази, която правя с жълтата тиква. :angel2:
Браво, Грийни! Невероятно практична идея.....а аз като пропусна да ги откъсна и тиквичките придобият "нестандартни" размери ги давам на комшийката за кокошките.... :ufff:
Свърши се с тази практика, кокошките минават на диета :lol:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1478 пъти
Получил благодарност: 1445 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Тутти »

Greeneyed, тази баничка ще се прави още утре. Супер идея.
Тиквичките като станат големи, ги режа без да ги беля на дебели филии, намазвам с олио,поръсвам с,малко сол и върху хартия за печене в тавата на 180 градуса на въртящ въздух, (ако няма такава функция е на 200 градуса) за около 40 минути. Когато са много дебели тиквичките изрязвам с една чашка кръгче в средата на филията и пак така във фурната. Стават толкова вкусни, че като имаме гости, все питат за рецептата. Мислят си, че е специална тиквичка, а не забравена да си расте под листата. :hihihi: Само за внучето бера млади, всички други нарочно започнах да си ги отглеждам по-едрички, много е вкусно. Понякога в края на печенето, в кръгчетата, които съм изрязала с чашката, чуквам по едно яйце. Е тогава вече е елексир някакъв. Нашите кокошки не могат да се доредят да хапнат прорасли тиквички.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от greeneyed »

Когато съм бяла и добра, мариновам тиквичките от вечерта - соев сос, олио, лим.сок, копър...., на другия ден с галета във фритюрника с горещ въздух или на скарата. Обаче трябва да има и вратле за скарата- няма нишо по-вкусно на този свят от св.врат на скара. :lol: :lol: :lol:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

имам рецепта за торта с тиквички.
И за торта с краставици, като стана дума :hihihi:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Какво сготвих днес

Мнение от dar »

Тутти, Грийни спасихте ме. От два дни висят на шкаха едни забравени едри тиквички- довечера се почва- тук трябва да е иконата за облизване. Лоиз , дай някоя рецепта ако може. Между другото направих шоколадовото брауни с малини- стана превъзходно . Благодаря ти за рецептата. Направих и белгийския шоколадов мус, но ми се струва, че стана по течен отколкото трябваше. Нещо с биенето на сметаната не ми се получи. И по редичък се изяде.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”