Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от vanina_g »

Lizi написа: Апр 19, '18, 13:14
vanina_g написа: Апр 18, '18, 21:26 Обаче, за месото - ми напоследък то няма вкус месото бе! Купеното имам в предвид, че домашно няма откъде да си взимаме редовно. Еми то нито пилешкото, нито свинското имат някакъв вкус, за агнешкото по Великден купено от голяма търговска верига да не говорим - едваааа загатва аромат на агнешко :eeeh: Пълно разочарование :snif:
И както го ядяхме с ММ, спогледахме се и единодушно решихме, че тия боклуци повече няма да ги купуваме. Ако се случи да намерим домашно, супер! Не сме станали вегетарианци, обаче такива измислици от магазините, особено големите - край, забрави! Ядем си всичко друго, ама на месото наложихме бойкот! 8-)
Да, позната история .И ние така . И си купихме прасенце.
:lol:
:daaa:
gospodinov

Re: Какво сготвих днес

Мнение от gospodinov »

Мария Николова написа: Апр 19, '18, 00:58 Ванинче, да ти кажа човешкият мозък може да създаде такива невероятни самовнушения, че - например - девица тийни да има всички видими белези на бременност. А "домашно и нищо друго" на мозъка му е направо фасулска работа. ;)
Главата си залагам, че при две задни бутчета от едно домашно агне със зелен лук, печени в отделни тавички, вие с ТМ категорично ще посочите едното като кауфландско, или лидълско, да речем. Не и че двете са домашни. ;)

Много лично, но с не с враждебни, а с приятелски чувства. :D :gush:
Mария, много си права за самовнушението но и не точно.
Вкуса на месо, сирене и други продукти много зависят от това с какво е хранено животното.
В казармата имаше ведомствен свинарник и там по едно време храниха прасетата с някакво рибно брашно.
После свинското миришеше и имаше вкус на риба.......
Сега животните се хранят с гранули и други гадости.....нормално е месото да е безвкусно.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

Динко, сигурно си прав. :daaa: Убеди ме. Предавам се. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Когато съм заета на всеки пет минути да проверявам, дали не е цъфнала някоя роза и време за готвене не остава, Spagetti Aglio e Olio са решението. Само със зехтин, босилек, много пармезан и гъби за разкош, чесънът го спестих.

Изображение
mincho
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Окт 6, '17, 20:13

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mincho »

За обяд децата искаха омлети, за първи път ми се получават толкова добре - отвътре светли и много пухкави.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Като се започна правене на интересни хлябове и никой не готви,правим само омлети.
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

Ма Венче, това са Tagliatellе ai porcini, каквити алио-олио! Ммммм!!!! Мням - мням
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Вчера вечер солени палачинки с тиквички и пълнеж от зелени подправки със сирене.
За мен 2 броя, останалите осем отидоха при моя незаменим помощник-хазяйн в Узбекистан и семейството му. Хората бяха изненадани, че можело блинчики с тиквички и старателно записваха рецептата днес.
Тази вечер ще са пържени тиквички с добавка от местен млечен продукт на име сузма. И салата от домати. Прекрасни, прекрасни на вкус тук в Узбекистан. Мммм.
Изключвам мамините домати, от купените в БГ никога до сега не съм попадала на толкова вкусни, колкото узбекските домати.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Може ли и ние старателно да запишем рецептата ?
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Може, защо да не може.
Прави се малко, ама съвсем малко по-гъста смес отколкото палачинковата. Добавя се сол на вкус.
Една средна или две по-малки тиквички се настъргват. Изстискват се с ръце, докато се махне излишната течност. Добавят се към палачинковата смес. Аз добавям и малко бакпулвер /количество на око според това колко смес съм забъркала/. Става и без бакпулвер, ако нямаш наличен.Разбърква се добре и се пекат палачинки по обичайния способ. Просто като се слага сместа в тигана и помагаш да се разнесе навсякъде, докато при обикновените палачинки сместа сама се разтича и заема формата на тигана.
И това е. С плънка по желание или пък без. Всякак става.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”