Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Албена »

Венетка, понеже си имам в къщи един тийн веган, често се чудя какво по-интересно да му сготвя. :mrgreen: Та измислих едни оризови кюфтенца. Сварявам чаша ориз,един -два сварени картофа, гъби и семена - сусам или каквото имам /може и без тях/,сол ,лук,подправки и омесвам всичко , овалвам в галета и пека върху хартия около половин час. Ако потърсиш рецепти за веган ястия ,сигурно ще намериш подходящи за твоята диета .

Изображение
Последно промяна от Албена на Яну 17, '18, 12:23, променено общо 1 път.
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Вени, огледай хладилниците със замразени продукти, със сигурност ще откриеш спанак, грах, царевица. Предполагам, че при замразяването не ползват консерванти.
В биомагазините също продават замразени зеленчуци.
Спанак (продават и пресен) с ориз не ти ли се хапва? :dovolen:
Комбинацията моркови, пащърнак и целина задушени в масло или във фурната ми е много любима, печен карфиол.
Всякакви крем-супи, даже от тиква (с праз и джинджифил).
За последния ми експеримент изпекох тиква и лук и ги пасирах, много вкусно се получи.
Да пращаме от зеленчуците, дето ги сушихме :gush:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

libra написа:Венетка, много ограничаваща диета.Аз горе долу знам за какво става въпрос,но до сега не съм чувала всички тези неща да са забранени.Когато минеш на някаква диета , е доста объркващо какво да ядеш,но постепенно се намества човек.Освен това, в твоя случай ,няма как да не отслабнеш,което си е приятно ,както и да го погледнеш.
Да, Либре.
Изключително ограничаваща е този път, защо пристъпа беше на ръба на неконтрулируемото и щях......
Трябва да се изчисти от тялото ми на максимум хистамина и затова ще е дълга и строго ограничаваща диета с постъпателно включване на още няколко продукта.
Не се бях сетила за кюфтенцата с ориз и картофи. Благодаря Албенка.
Ще пробвам, стига да не е варено или задушено, че съвсем ми омръзна от този вид приготвяне.
Сега купих и още пликове за печене, надявам се така да се запазват повече вкусовите качества на зеленчуците вътре.
До тук все пишех в темата какво съм сготвила, а ето сега се налага да търся помощ от другарчета.
А за отслабването, да, доста ударно при това е.До там, че се налага да ходя на пазар за нови панталони. И това само след 2 седмици. А има още доста време.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ivrabetsa »

Днес нещо като постна мусака от сварени в подсолена вода брюкселско зеле и моркови,със заливка от яйца,кисепо мляко,сирене,зехтин,черен и червен пипер,чубрица и мащерка.Получи се удивително вкусно!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

що не готвите бе, хора?

на мен така ми се беше доял кускус със сирене и масълце....
най-накрая намерих оризов и сега си варя :potekoha: :potekoha: :potekoha: окапах се, всички го обичаме.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Благодаря Троле!
обичам такива закуски/обяди/вечери. На мен ми липсва само малко чесън, или лук, или праз.
и може и малко сланинка, вместо колбаса, но и така е добре.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Норе
Дълго кафе
Мнения: 103
Регистриран на: Яну 23, '18, 16:19

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Норе »

Паниран кашкавал и пилешки хапки + салата от домати, краставици, айсберг, лоло роса, сварени яйца и сирене... И ми стана едно пролетно и свежо, въпреки снега навън.
Крем карамел за десерт.
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

calico написа:Благодаря Троле!
обичам такива закуски/обяди/вечери. На мен ми липсва само малко чесън, или лук, или праз.
и може и малко сланинка, вместо колбаса, но и така е добре.
Считам поста ти за обиден и ще информирам модератор!
Ти кво си мислиш?
Че туй съм го ял без чесън?!?!?
Плюс салатката краставици, домати, червени чушкк с лук (червен, колко е сочен).
:mrgreen:
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Какво сготвих днес

Мнение от cameraman »

Задушена шпикована плешка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”