Паста

Изкушения за лакомници и гурмани.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Паста

Мнение от Satori »

Индекс на рецептите

канелони болонезе - Blue sky
Сладки макарони - bouquet
Талятели със спанак и сметана - nel4o

------------------

Блу - моля, разкажи за канелоните, ама подробно. Плънка, течност, начин на печене и пр. Подробно. :dovolen:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Паста

Мнение от Blue sky »

Ето, казвам :nod:
Купувам сухи канелони в кутия на Барила, /не знам дали има и други, примерно както е с корите за лазаня :oops: /за моята тавичка, кутията идва точно, остават примерно 4-5. Получава се доста голямо количество и е малко сръткаво докато се напълнят всички, но е вкусно и на другия ден, така че правя повечко с една врътня, пък после 1 ден не готвя.
плънката е стандартен сос Болонезе, аз го правя в следните пропорции
400 гр кайма
1 буркан домати
Каймата се прави на трохи и се залива с доматите, настъргва се един морков много фино и се слага да къкри, докато се сгъсти, но не много, за да има достатъчно течност, така че канелоните добре да се напоят. Подправките са черен пипер, сминдух, кимион, чубрица, който обича босилек, аз не слагам. Сол и задължително поне 1 супена лъжица захар, аз слагам и по две ако доматите са по-кисели. Като поизври вече, да е готово, смачквам с ножа няколко скилидки чесън, леко ги понакълцвам и ги мятам в тигана, но само за секунди, по този начин сосът става много ароматен, не се губи вкуса на чесъна. /за канелони е важно сосът да изстине, иначе си е мъка пълненето, за лазаня - няма проблем и да е вряло./
Отделно правя сос бешамел, стандартно, слагам повечко масло, 1 пълна лъжица с връх брашно, и пържа, като се запени хубаво, наливам 1/2 л. прясно мляко, задължително посолявам, чер пипер и индийско орехче. Сосът отново не трябва да е много гъст.
След това леко подмазвам тавичка, и наливам половината бешамел, пълня и редя канелоните не много плътно прилепнали, но и с не голямо разстояние между тях. Ако е останал сос, сипвам го и него наоколо. Отгоре заливам с останалия бешамел, и настъргвам щедро кашкавал на едрото ренде.
Пека в загрята фурна на 160 градуса около 40 мин, ако е по-силна фурната ще изгори кашкавала, а канелоните няма да се напоят достатъчно.

По същия начин правя и лазаня, като редя корите на три реда - бешамел, кори, плънка, кори, бешамел, плънка, кори, бешамел, кашкавал. Само че, канелоните определено стават по-хубави :nod:

правила съм и канелони с шунка и извара, също станаха хубави, но съм загубила рецептата, някъде из нета ще да я има :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Паста

Мнение от Satori »

Супер!

"Барила" и аз предпочитам за паста.

Кои са ви любимите видове паста?

На мен категорично талиятелите, или понякога май им викат лазаня - дълги и плоски.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Паста

Мнение от Blue sky »

Аз най-обичам кус-кус :nod: варен със сирене и мляко, мога всеки ден да го ям :nod:
Я кажете моля рецепта за печени сладки макарони, някога много ги обичах, пък никога не съм знаела рецептата :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Паста

Мнение от Satori »

Сладки макарони е най-омразният ми десерт, още от времето на ученическите столове в първи клас. Всъщност е единственият ми омразен десерт. Обожавам солени макарони, но сладки не мога да хапна. Кус кус много обичам също. Навремето имаше едни звездички - много ми харесваха.
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Паста

Мнение от bouquet »

И аз обичам паста, в последно време само талиатели правя и пица, разбира се!
Сладки макарони
Един пакет макарони ги сварявам в подсолена вода, изцеждам ги и ги слагам в тава с малко масло. Леко ги запичам. Разбивам 1 литър пр.мляко, 6 яйца,1 /или ако обичате по-сладко 1.5/ ч.ч захар и 2-3 ванилии.С тази смес заливам макароните и ги запичам до зачервяване.
Търся добри хора
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Паста

Мнение от Blue sky »

А защо имам усещането, че към сладката смес се слага и сирене :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Талиателите как ги правите?
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Паста

Мнение от Satori »

Blue sky написа:А защо имам усещането, че към сладката смес се слага и сирене :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Талиателите как ги правите?
Ми може да сложиш сирене, не пречи.

Талятелите като другите - с доматен сос с кайма, или пък с нещо друго. Аз поне не зная за по-специален начин.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Паста

Мнение от Виола »

Охо! И аз обичам паста. Приготвям почти всички видове.
Талятелите се правят с доматен сос, или доматен сос и кайма, а може и с гъби манатарки.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Паста

Мнение от nel4o »

Талятелите ги правя с жулиенчета телешко, чери домати и манатарки
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”